Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Oszczędności Po Dociepleniu 12 Cm Styropianem


kseroks1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panie Karolu polecam zapoznanie się z kalkulatorami obliczeniowymi na stronie http://knaufinsulation.pl/pl/program-obliczeniowe

Będzie Pan mógł obliczyć poprzez wpisanie swoich danych jakie rozwiązanie najbardziej się opłaca w Pana przypadku. Co do ocieplenia poddasza polecam użycie grubszej wełny 30 cm oraz zastosowanie systemu dwuwarstwowego, czyli między krokwie 20 cm a pod nimi 10 cm, nie zapominając oczywiście o warstwie paroizolacyjnej. Taki system pozwoli na zaoszczędzenie nawet do 30% energii. Jak wiadomo najwięcej ciepła ucieka przez dach oraz okna- ale ta warstwa, o której Pan wspomniał jest odpowiednia.

Pojawił się także wątek ekologiczny, dlatego chciałem wspomnieć, że na rynku dostępna jest ekologiczna wełna mineralna produkowana w technologii ECOSE.

 

Pozdrawiam

Adam Sztabach

eRzecznik firmy Knauf Insulation

Edytowane przez AdamSztabach
  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

często korzystam z programu CASAnowa jest to program w j. niemieckim i tam można symulować różne warianty ocieplenia, wentylacji, ustawienia budynku względem słońca. Można obserwować jak się zmienia zużycie paliwa. Podaję stronę gdzie można ww. program bezpłatnie ściągnąć. http://nesa1.uni-siegen.de/index.htm?/softlab/casanova_e.htm

Życzę przyjemnej zabawy i mam nadzieje, że pomoże Wam w podjęciu poprawnych decyzji.

 

 

Pzdr.

 

janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smile.gif WITAM

Zamierzam sie do ocieplenia mojego domu i ogólnie przeprowadzenia remontu z uwzględnieniem termomodernizacji kompleksowej.

I tak dzisiaj podczas podkładania w kotłowni zacząłem się zastanawiać jakie korzyści przyniesie mi taka modernizacja a mianowicie np ile mniej spale węgla skoro obecnie za 220m spalam jakieś 4-4,7 ton węgla wraz z CWU 200l.

 

Będę wymieniał okna na nowe drewniane docieplane nowe drzwi metalowe docieplane z 3 warstwową szybą oraz docieplał budynek z wierzchu i na poddaszu.

Na podpiwniczenie 15 cm styropianu na ściany zewnętrzne 12 cm na strop poddasza dam 8 cm a mie3dezy krokwie wełnę skalna 100 mm.

 

Myślicie ze taka modernizacja przyniesie jakieś konkretnie widoczne zmiany w ilości spalanego opału.

 

Ile szacunkowo może być oszczędności w procentach

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i zachęcam do licznych wypowiedzi

Pozdrawiam Karol

jak zaoszczedzisz pół tony to bedzie dobrze wg twojego obeccnego zuzycia

a tak na marginesie to chyba obecnie w domu masz zimno????

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Daj na strych, tak jak radzi alamakota. Na ściany 15 cm styropianu, albo i więcej...

Pozdrawiam

vr5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie wyszło, że ocieplenie nie ma sensu. Jak wyliczyli sami forumowicze na innym forum na ociepleniu nie tylko można nie zyskać ale i stracić. Zakładając inwestycję np. 15 tys, wkładasz je na lokatę lub obracasz pieniędzmi w inny sposób. Według moich wyliczęń zakładając optymistycznie zmniejszenie zużycia o połowę to się nie opłaca.

  • Nie zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ocieplałem na jesień dom , lata 80, mur pustak , cegła, 3 kondygnacje, fundamenty nieocieplone, poddasze nieużytkowe nieogrzewane , na podłodze poddasza było 10 cm wełny, dach nieocieplony, kubatura 650m3, ok 200m2 ogrzewanych, dałem 8cm styropianu ze względu na balkony i wejścia do domu. Ocieplałem ze względu na to że mur potrafił przesiąkać do wewnątrz przy dużych opadach, ze względów estetycznych oraz ekonomicznych, wymieniałem tez okna 24 sztuki- ekonomia i funkcjonalność - stare 2 kwaterowe na plastiki z nawiewnikami, uzyskałem po pierwsze efekt wizualny, podwyzszenie temp wewnątrz domu o ok 1-2C , zużycie opału z 6 ton - 3500zł na 4 tony - 2200zł ( 1,5 węgla 2,5 flot) , Podczas 3 tygodni mrozów spokojnie trzymałem 20-21C , przedtem ciężko było utrzymać taką temperaturę. Koszt całkowity ocieplenia z tynkami silikat silikon to 19 tys, okna 12 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... http://nesa1.uni-sie.../casanova_e.htm

Życzę przyjemnej zabawy i mam nadzieje, że pomoże Wam w podjęciu poprawnych decyzji.

...

Dla germanofobów jest też wersja ang.

Wogóle to wielkie dzięki @Kol.1702 :) za ten programik - to doskonałe narzędzie przy analizie różnych trudniejszych wariantów ogrzewania, a także dla przekonywania tych wątpiących.

Jak to jest, że gdyby ten program pochodził np. z Francji czy Litwy, to już nie wzbudzałby takiego zaufania klientów ? Taka symboliczna EU-socjo-psycho-zagadka :D ...

PS: Ostatnio okazuje się, że Francuzi kupują głównie niemieckie auta - potwierdzając moje w/w obserwacje :rolleyes: !

Na tej samej cennej wielce stronce Uniw.w Siegen (ciekawa miejscowość - dosł: ZWYCIĘŻAĆ - skojarzenia z 'Sieg Heil!' zupełnie przypadkowe :wacko:) mamy inne ciekawe programy:

GAEA - obliczenia ziemnych wym. ciepła.

IDEA - interaktywna baza architektury energetycznie wydajnej.

COMFORT - obliczenia komfortu cieplnego z uwzgl. promieniowania słaonecznego.

ISIS - seminarium n/t: 'nowe rozw. solarów'.

ConRad - zamiana promieniowania słonecznego na ciepło (obl.solarów).

Oeko RAT - przelicznik rat płatności za budownictwo ekologiczne.

Oeko RESA - 'sanacja' (łac.-dosł.uzdrowienie) pro-ekologiczna budynków już istniejących.

SOMBRERO - obliczenia cieniowania budynków w zal. od ich umiejscowienia.

 

A swoją drogą jakie to fajne i bez politycznej zajadłości użyte słówko 'sanacja'...

Miłych obliczeń życzę - A.

Edytowane przez adamasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak Herr CASAnova (po włosku to będzie 'nowy zamek'-budowla, albo nazwisko niegdysiejszego seks-hipstera) był w Krakowie (brawo - dają polskie nazwy miast - es gibt dort keine Krakau, Warschau, Posen, Danzig, eben nie Breslau, Stettin, Gruenberg - noch ist Polen nicht verloren!) to od gór cięgiem ciągło zimne :rolleyes:, no i dlatego sezon 324dni palenia.

A tak na poważnie, to oni zapewne robią wykres średnich temp dzień/noc i jak tylko pojawiają się nocki poniżej np.15stC, to już grzanie niezbędne wg tego programu - nawet jak upał za dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciągnie cięgiem :lol: to fakt! a dla inwestora lepiej jak jest przegięcie w tę stronę,niż -jak to widziałam u kilku wciskaczy kitu -bajki typu "zapotrzebowanie przeciętnego domu to 40kWh/m a więc koszt ogrzania domu po zakupie naszego systemu wyniesie panstwa tylko pięć stówek rocznie"...a potem jest dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po ociepleniu trzech scian płn ,wsch i zach mamy w stosunku do budynku nieocieplonego o tej samej konstukcji i wielkosci ok 30 % .Nasz budynek zużył w kwietniu na 600 m2 pow wewnetrznej 35 Gj .Sąsiedzi ok 50 Gj Styropian 15 cm okna wymienione na nowe.Warto!!!!.Już są wymierne korzysci -wysychanie zacieków na wewnetrznych scianach .Ciemne przebarwienia blakną i wysychają.Planujemy docieplenie płaskiego stropodachu przez wdmuchniecie granulatu wełny bądz celulozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.