Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam Zimno W Domu Pomocy!


Rynex

Rekomendowane odpowiedzi

nie jest to żaden DS, bo pod przegrodę można włożyć nogę, a nad rękę, już nie wspominając rusztu który sięga za przegrodę.

nie jest to też żaden GS, bo powietrze z pod rusztu ma sobie głęboko w poważaniu żar na górze zasypu! Ono woli czmychnąć poza przegrodą wprost do komina, dalszy efekt już wiadomy i wielokrotnie przez kol Rynexa opisany.

Jest to typowy śmierdziuch, da palenia na ruszcie i zasypywania z góry opału na żar. Wtedy ta przegroda częściowo ratuje sytuację i nie dochodzi do wybuchów, bo gazy nie muszą przebijać się przez cały zasyp.

Nie jest mi kolegi szkoda i nie ważne czy kupował świadomie czy nie. Kupił niech pali, następnym razem będzie mądrzejszy. Szkoda mi tylko jego sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kotle aby lepiej palić od góry trzeba zablokować przelot pomiędzy pierwszym

a drugim wymiennikiem lub od dołu jak na rys. poniżej:

przerbkakotaik8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak ustawiłem na ręczne palenie nadmuch 10%

i rozpaliłem do 60'C

i teraz tak automatycznie przełączyło mi się palenie na normalne

i temperatura spadla drastycznie o 10'C

i niewiem dlaczego nadmuch wygasza mi piec zamykam drzwiczki i włączam nadmuch przy 60'C

a on wygasza mi zamiast utrzymywać temperaturę i pilnowac aby nie była większa!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic dziwnego że ci gaśnie

Powietrze z dmuchawy idzie najmniejszą linią oporu czyli za tą pierwszą przegrodą co powoduje przedmuchanie kotła, a dodatkowo brak wowietrza nad wsad powoduje przygaszenie ognia niestety.

Pewnie masz jeden z prostszych sterowników bez pid-ów i innych myślących krasnoludków więc nie dziwi mnie takie zachowanie kotła.

Teraz musisz wyłączyć nadmuch i lekko otworzyć drzwiczki popielnicowe i zasypowe na ok 2mm.

to powinno załatwić na dziś podtrzymanie ognia.

Pozostaje jeszcze sprawa pompy , czy masz możliwość zatrzymania nadmuchu bez wyłączenia sterownika? można użyć trybu podkładania (start/stop dmuchawy) wówczas pompa dalej powinna pracować swoim rytmem

Edytowane przez przemyslaw2ar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie odcinek nabiera tempa.

 

Wydaje mi sie, że nie uda się na razie w tym kotle palić od góry, co opisał Vlad.

Powietrze spod rusztu przeleci pod opałem i pójdzie sobie w komin krótszą drogą.

Dodatkowo przy włączonej dmuchawie zrobi się nadciśnienie w komorze i dym wyleci drzwiczkami.

 

Trzeba to wszystko wyjąć i zapalić na dole :lol: :huh:

Później dorzucić na żar paliwa (niedużo, 1/4) i niech się pali na dmuchawie - powinno iść.

Zauważ, że u góry zasypu ognia nie będzie, tylko właśnie sam dym, więc się tym nie przejmuj - ogień ma iść dołem a potem w komin.

 

Szybki spadek temperatury wody w kotle nie zależy wcale od dmuchawy, tylko od pompy - nie puszczaj wody na dom, to temp. nie będzie spadać nawet jak zgaśnie.

Zajmij się tylko tym, żeby się paliło a tą temperaturą się nie sugeruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozpaleniu, jak włączam sterowanie (w tym dmuchawa i pompa) temperatura po chwili spadnie o kilka stopni, ponieważ pompa goni ciepłą wodę do instalacji, a zimna z powrotu wraca do kotła.

Napisz jeszcze jaką masz ustawioną temperaturę na sterowniku

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.