Skocz do zawartości

raider21

Forumowicz
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez raider21

  1. Kocioł posiada dmuchawę, dmuchawa podaje powietrze pod ruszt z przodu.
  2. szamot ułożyć tak jak zdjęciu:
  3. Aby zrobić z niego dolniaka trzeba z cegieł szamotowych zrobić u góry półkę i może na dole zmniejszyć palnik?
  4. Ruchomego rusztu nie ma a zrobić kocioł dolnego spalania będzie trudno, to lepiej usprawnić spalanie od góry. Powietrze wtórne podawane będzie przez uchylenie drzwiczek zasypowych na 1mm. Jeszcze jedno pytanie jak pod pierwszym wiszącym wymiennikiem będzie ścianka z szamotu od dołu bez szczeliny tylko u góry będzie przerwa 5cm to w kotle nie będzie tworzyć się korozja?
  5. Witam, prosiłbym Was o wskazówki jak w tym kotle najlepiej palić od góry, czy poprawi spalanie umieszczenie z tyłu na ruszcie cegły szamotowej pod pierwszym wiszącym wymiennikiem jak na rysunku? Opał węgiel orzech II 27 MJ, jak najlepiej ustawić dmuchawę aby dopalać gazy? Dziękuję i podrawiam.
  6. W tym kotle aby lepiej palić od góry trzeba zablokować przelot pomiędzy pierwszym a drugim wymiennikiem lub od dołu jak na rys. poniżej:
  7. Mam pytanie czy paląc od góry można ustawić temperaturę na sterowniku 52 stopnie zamiast zalecanej minimalnej temperatury w instrukcji 56 stopni?
  8. Wstawiam zdjecia jak się pali w piecu same drewno na ogrzanie c.w.u.
  9. HEF to jest piec dolnego spalania i ma ruszt żeliwny. ?U mnie piec ma jak na tym przekroju: wymienniki umieszczone tylko piec jest niższy i ma skośne drzwiczki zasypowe.
  10. Jeśli chodzi o ruszt mó?j tata uparł się ze ma być wodny jak przy tym starym piecu, nie dał sobie wytłumaczyć że żeliwny ruszt jest lepszy. Cena pieca 15 kW 2650 brutto z dmuchawą RMS 120 moc 80W sterownik euroster 11W. Poniżej zamieszczam wykonany przekrój pieca: Przemo spojrzyj na przekrój kotła i napisz jego wady i zalety. Dzięki.
  11. Tak jest to kocioł dolnego spalania dmuchawa powietrze podaje z lwej strony pod ruszta. Przekrój pieca jest podobny jak poniżej na załączonym zdjęciu tylko pierwszy wymienik jest prosto a nie pod skosem.
  12. https://lh3.googleusercontent.com/-pg6TeAuNdcg/UDUsFe_MBdI/AAAAAAAAACU/EEIQbIzB1lg/s800/Zdj%C4%99cie0355.jpg https://lh5.googleusercontent.com/-ArshSPHQWRE/UDUsGvD5WUI/AAAAAAAAACg/dKEzNVSVJ1s/s800/Zdj%C4%99cie0356.jpg https://lh3.googleusercontent.com/-DzjggOdTfOQ/UDUsGc5sfCI/AAAAAAAAACY/-C9UZbI8MX4/s800/Zdj%C4%99cie0357.jpg
  13. Nasz piec będzie miał dmuchawę, dmuchawa jest z góry zamontowana i podaje powietrze pod ruszt. W piecu nie ma klapki powietrza wtórnego jest tylko klapka powietrza pierwotnego. Nie wiem rozmiaru komory zasypowej bo nie mierzyłem, jak piec będzie u mnie to podam jaki ma wymiar.
  14. Ten piec jest dolnego spalania z rusztem wodnym są 3 przegrody pionowe wymiennika. Znajomi palą w nim węglem orzech II i w okresie jesienno-wiosennym przepalają drzewem. Rozpalają jak w dolniaku od dołu trochę gazet, rozłupane drzewo na rozpałkę. Jak drzewo się rozpali dosypują szufelkę węgla potem jak jest żar zasypują piec w zależności od temperatury na zewnątrz. Zasypany piec węglem do dolnej krawędzi drzwiczek wypala się od 6-8 godzin. Kocioł czyszczony jest raz na tydzień, na ścianach wymienia jest tylko sucha sadza do wyczyszczenia. Z wyczystki w piecu są 2 wąskie szufelki popiołu z gazet i trochę sadzy. Nie tworzy się też kondensat. Temperaturą na piecu ustawia elektroniczny miarkownik ciągu temperatura ustawiana przeważnie jest na 60 stopni w większe mrozy na 70. Komin u znajomych czyści kominiarz do 3 razy w roku, sadzy z komina jest 1 wiaderko 5 litrowe. Producent kotłów jest z tej samej miejscowości w której mieszkam. Jak zamawialiśmy piec przechodziliśmy do magazynu przez halę i widziałem jak zrobione są korpusy pieca i pozostałe elementy. Gwarancja na korpus i spawy 10 lat na pozostałe elementy 3 lata. Producent mówił jak będziemy palić aby temperatura w trakcie palenia nie spadała poniżej 56 stopni a najlepiej na sterowniku ustawić 60-65 stopni i nie będzie problemu z smołą i kondensatem w piecu. W cieplejsze dni lepiej mniej zasypać do pieca trochę przepalić niż chodzić obniżać temperaturę na piecu bo w domu jest za ciepło.
  15. Widziałem w realu u znajomych co maja ten piec 5 lat, tylko bez dmuchawy.
  16. piec został wybrany w czwartek montaż : http://www.kobar.eu/produkt,12.htm Póżniej zdam relacje jak piec sie sprawuje.
  17. Co do wyboru pieca sytłacja troche sie zmieniła, tata chce palić w piecu miałem kiedy będą słapsze mrozy i aby piec miał dmuchawę i sterownik. Normalnie w piecu tata będzie palić węglem orzech drobny. Poradźcie jaki piec wybrać i czy do przepalania miałem lepszy będzie piec górnegospalania?
  18. Dzięki przecztałem temat. Mam pytanie który z tych dwóch kotłów bedzie lepszy Zembiec KWKD 15kW czy HEF 14Kw? Proszę o wasze opinie.
  19. Witam! Mieszkam w domu jednorodzinnym o zabudowie szeregowej. Obecny piec jaki posiadamy w domu to: kotek 15kW firmy Kotstal dolnego spalania. Piec ma już 12 lat i muszę go wymienić z powodu dziury, dom powierzchnia użytkowa to 103m2, zbudowany w 1979 roku z cegły dziurawki, sufit i dach są z płyt stropowych kanałowych. Dach jest nieocieplony i położona jest papa a pod papą szlaka. Dom jest ocieplony styropianem grubości 5cm, okna plastikowe. Komin jest zbudowany z cegły pełnej, wymiar kanału do którego będzie podłączony piec 18x35 cm wysokość komina 10m. Do pieca jest podłączony jest bojler 100l. Poszukuję pieca rasowego dolniaka a nie podróbki, moc od 13 od 15kW, bez dmuchawy jedynie miarkownik ciągu. Ważne aby drzwiczki wyczystne były z przodu a nie z góry i piec posiadał ruchomy ruszt. Węgiel jakim palimy to orzech drobny. Cena kotła w granicach od 3000 zl do 3600zl. Proszę o pomoc w wyborze pieca.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.