Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ale to chyba i tak nie jest normalne żeby w pierwszym sezonie piec spalał 40kg/dobe?  Ustawienia/parametry które tutaj dostałam wydają mi się i tak o wiele lepsze niż ustawił mi instalator, dam znać jeszcze jak będę w domu jak wygląda sytuacja ze spalaniem

Bardzo normalne. U mnie tez prawie tak bylo bo bylo prawie 30kg/doba. Bardzo duzo wilgoci budowlanej,późno zaczete ogrzewanie , a potem placz i lament bo tak duzo bylo tych worków a teraz po miesiacu ich brak. W pierwszym sezonie palilem wesola i to ciezki opal, bardzo spuiekacjacy. W zeszlym sezonie i czesciowo w tym mam wlasnie tego power max z budrolu i napewno to nie jest wesola. Ja z tym opalem nie mam zadnych problemow. W tym roku próbuję tez retopal z pgg i tez fajnie sie spala ale trochę wiecej popiolu. U mnie piec tera w trzecim.sezonie spala przy paru dniach na minusie okolo 15-16 kg/dobę w domu 23° i 3 kąpiele co dzień. Jednak początki to tak ja wyżej pisałem i teraz troche włosów mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w kolejnym sezonie te nastawienia znowu będe musiala zmieniać? czy jak teraz ustawie tak że pali dobrze to w kolejnm sezonie radyklanie wszystko trzeba bd zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym sezonie i walce z ustawieniami będziesz w nastepnym smigac w pidzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn że lepiej włączyć tego pida odrazu czy najpierw próbować rte ręczne nastawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznaj najpierw prace w dwustanie. Pid to tez nie jest lek na wszystko. Jak u jednych na nastawach fabrycznych chodzi idealnie to u drugich wymaga malych korekt. Im bardziej zrozumiesz dzialanie swojej instalacji i pieca tym latwiej bedzie później. W pierwszym roku żona to już chciala do sasiada isc bo ja caly czas w kotlowni w drugim troche lepiej ale nadal bylo "po co tam chdzisz przeciez cieplo jest" a w trzecim to ja bawie synka a zona mówi żebym posypał groszku bo chba sie kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeźeli o spalanie ilości ekogroszku,u mnie wyglądało to tak ,paliłem prędzej zwykłym śmieciuchem kiedy przeszedłem na eko do ogrzania miałem 80metrów +140cwu ,kocioł 15 kw,spalanie średnio przez sezon 18kg,teraz do kotła doszło następne 80 metrów syna i wymieniłem zbiornik cwu na 300 litrow +do tego pompa cyrkulacyjna i pale grochem rosyjskim(predzej polskim) spalanie przy obecnych temperaturach średnia 17kg,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn że lepiej włączyć tego pida odrazu czy najpierw próbować rte ręczne nastawy?

Moim zdaniem jak zrobisz dwustan to spadniesz do około 35kg min. Na PID więcej Ci spali. Tym bardziej ze to początek hajcowania Ty masz ten piec ? http://kotlydrewmet.pl/wp-content/uploads/2016/06/mj-ekonomik_dane-techniczne-2.pdf i tam  masz ekoenergię http://kotlydrewmet.pl/wp-content/uploads/2016/06/DTR_RETORTA_A5_15-25kW-04_2014.pdf  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolezanka twierdzi, że ma Ekoprim, a tam jest najprawdopodobniej inny podajnik. W Economic jest faktycznie Ekoenergia.

Poczekajmy, niech zdjęcie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki piec https://kotlydrewmet.pl/pl/produkt/kotly-automatyczne/eko-prim-compact/ to tam z Brzegu jest jakaś mi mniej znana  firma, co produkuje palnik retortowy. Czytając instrukcję do tego pieca to mnie ubawiło ...

 

 

9. Paliwo jest niedopalone:
PRZYCZYNA i ROZWIĄZANIE
Za krótki czas podawania Zmienić parametr podawania na większy 

 

hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł to drewmet MJ Ekonomic -( także mała pomyłka sie wkradła prędzej). no i jak wróciłam do domu to już w piecu nic nie było, wczoraj na tych nastawach o 20:40 zasypane 25kg, dzisiaj 17 już nic nie było. Co można w tych ustawieniach jeszcze pozmieniac żeby się dłużej paliło??

i chyba tą ekoenergie mam bo znalazłam jakąś karte z tym;). Jeszcze dodam ze grzejniki mam skręcone na 2 i podłogówka też na 2, a mimo wszystko piec i tak pali tyle co predzej na innych ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i generalnie piec bardzo długo chodzi w trybie pracy przez jakieś 10-11 serii zanim włączy się podtrzymanie a w podtrzymaniu też wytrzymuje tylko max 12-13min i znowu prac i tak wkółko..co mozna pozmieniac żeby jakoś dłużej sie to paliło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz lekkie niedopałki węgla. Możesz fotkę tej retorty zrobić najlepiej z kopczykiem. Chyba że ci wygasło

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci już pisałem wcześniej 10-11 serii to nie jest dużo, zwłaszcza że podajesz mało a często
Niestety spalania nie zmniejszysz, bo masz świeży dom, tak jak pisaliśmy Ci wcześniej, w tym sezonie ci sporo pójdzie grochu.
Można kosmetycznie pomanewrować ustawieniami żeby sie dopalało, nie robiły spieki i żeby wyciągnąć energię z tego co wyrzuca, ale nie licz że zejdziesz 5kg na dobę w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można zmienić, wydluzylam przerwe podawania do 65 s, prędzej bylo 40min, to pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałam, to już zmieniam a nadmuch zostawić 30%? I w podtrzymaniu też zostawić wentylator 11s co 6 minut??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuch zostaw, czekaj kilka cykli i zobaczysz co będzie, po każdej zmianie staraj się wyciągać popiół żeby wiedzieć jak wygląda po zmianie i żeby sie nie mieszał z tym starym niedopalonym

Pamiętaj też zasadniczą kwestię że jakiekolwiek zmiany robisz o 1-2s na początek żeby obserwować co się dzieje

Naprawdę licz się z tym że to są kosmetyczne zmiany i szału nie zrobi ze spalaniem ilościowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można zmienić, wydluzylam przerwe podawania do 65 s, prędzej bylo 40min, to pomoże??

Jak tak będziesz kręcić na lewo i prawo i w dodatku z dużymi przeskokami to nigdy nie dojdziesz do ładu i składu Jesteś już na sterowaniu dwustanowym czy PID ?

 

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.