Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy kolejny dzień utwierdza mnie w przekonaniu, iż mój palnik jest spier.....

 

post-36078-0-80272600-1452027980_thumb.jpg

 

Strony ze szczelinami są tak jakby zamienione i tam gdzie dmucha mocniej jest 8 szczelin /powinno być 4/ a tam gdzie wiatru dochodzi mniej - jest 4 a powinno być 8. To powoduje nierównomierny rozkład powietrza i problemy z równomiernym spalaniem. Moje dotychczasowe zabawy /silikon, przekładanie korony itp,/ spełzły na niczym. W tej zimie palę na ustawieniach serwisowych went. z zeszłego roku - 10/40 - natomiast korona ma zatkane wszystkie otwory dopalające  :P  i jest dup.... Z lewej stron, dalszej od podajnika brak wiatru i groch wychodzi ni to spiek, ni to niedopał, z tyłu spieka, z prawej - nie dopala. Ponadto bliżej kosza podaje więcej węglanie przeciw zwój po przeciwnej stronie.

To wszystko skłania mnie do dwóch rzeczy:

  1. albo ponacinam koronę - tam gdzie 4 zrobię 8, a tam gdzie 8 zostawię 4 /zaślepię symetrycznie/
  2. albo pójdę drogą TIMONA i zmniejszę palnik od strony podajnika wezmę się za wiercenie dziur - trochę mi się już nie chce.

Musiałem to z siebie wyrzucić  :D

 

Ciekawe jak to u Was wygląda ??????????????

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lepszą propozycję

zaklej nacięcia na krótkim boku i odwróć korone  jeśli jest prostokątna(nie pamiętam)

tak żeby dmuchały tylko boki

potem zakleisz te nacięcia gdzie będzie nadmiernie dmuchać i powinno byc po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przejrzeć temat od początku, chyba już robiłem ten manewr,, co prawda mnóstwo rzeczy -przepustnica, oszlifowane kanały wlotowe powietrza przy went., zawirowacze itp. - od tego czasu zrobiłem więc może ????

 

Teraz mam wrażenie jakby szczelinami na krótszym boku,przeciwstawnym do podajnika dmuchało mocniej gdyż wychodzą spieki ale z drugiej strony to brak tam płomienia. Co prawda groch tam wypiętrza się inaczej i jest inny niż bliżej podajnika ale ....

 

Znalazłem https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11043-krs-tech-aqua-duo-15-kw/?p=140502

Napisano 20 styczeń 2013 - 11:12 

"po odwrotnym nałożeniu palnika sytuacja jest taka, iż spieka i to poważnie po stronie dłuższego boku z większą ilością nacięć przy drzwiczkach. jadę na ustawieniach 60 C/ 53 C/ 33 C/ 5s /35s / 34% (serwis max. went. 40) spaliny dochodzą do 200C. jak obniżę nadmuch to płomień ledwo pali i nie dopala eko w niektórych obszarach."

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli taka próba mogłaby pociągnąć za soba zatkanie 1-2 otworów tam gdzie spiekało i może byłoby lepiej?

a może nie ?

te palniki są dla wariatów takich jak ja co lubia pogrzebać i mają opracowany demontaż i modernizację w 3 godziny łącznie z ponownym uszczelnieniem i rozpaleniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego skłonny jestem zrobić porządek przy pomocy wiertarki

Tylko podpowiedz mi jakim tropem pójść?

Jeżeli dobrze widzę to jakiś "system" nawiercania miałeś

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 rzedy otworów przesuniętych jak pola szachownicy

nad każdym nacięciem pionowym lub pomiedzy tak jak u mnie

zaczynałem od fi4mm bliżej kosza a na końcach fi6 ale potem wszystkie rozwierciłem na fi6 i tylko zakleiłem tam gdzie za dużo wiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do poczytania, wychodzi na to iż problem miałem nie tylko ja

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8434-palnik-brucer-naciecia-dysze/

 

po przeczytaniu wychodzi iż już tam byłem :)

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do obecnych otworów metodą prób. kumpel z innego forum podpowiedział mi jak nawiercić wstępnie i tak zrobiłem. niestety nie mam profesjonalnego warsztatu i wszystko szło z łapy, stąd brak równych odstępów miedzy otworami i nie sa w linii i w osi

jakbym miał nowa koronę wiedziałbym jak ją poprawnie "napowietrzyć"

założyłem też na początku że palnik będzie zmniejszony i nie wierciłem od początku. obecnie nie ma tam tej wkładki stalowej a jest jedynie cegła szamotowa docięta kątówką aby pasowała:

attachicon.gif09062012489.jpg   attachicon.gif09062012491.jpg

potem zostało już tylko zaklejanie otworów pojedynczych tam gdzie za mocno dmuchało i tyle

teraz palnik ma zakładam nie więcej niż 20KW mocy

a cegłę jak dociąłeś - chodzi mi o wymiar w stosunku do palnika??? Jak dużo zmniejszyła palnik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 obecnie nie ma tam tej wkładki stalowej a jest jedynie cegła szamotowa docięta kątówką aby pasowała:

 

 

Twoja cegła jest od strony kosza czy po przeciwnej stronie? Jaka temp rury podajnika?

 

Robiłem próbę ze wstawką z szamotówki i niestety nie sprawdziła się. Moja była od strony kosza i niżej opuszczona - góra cegły na równi z rantem przytrzymana płaskownikiem by węgiel nie wypchnął. Problemem była temperatura podajnika, szamot się rozgrzewał i non stop były alarmy i wyrzucanie opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cegła docięta kątówką korzystajac z tarczy do betonu, szerokości nie zmniejszałem, dociąłem pod katem aby węgiel jej nie wypchnął i jest wklejona tylko na silikon i trzyma się bez problemu. palnik zmniejszył się z 19x11 do 14x11cm wewnątrz. wymiar pasowałem na oko szlifując boki i mierząc aż wejdzie z delikatnym luzem. jest oklejona silikonem zarowno z góry jak i wewnątrz palnika tak by ewentualna nieszczelność od strony kosza nie sprawiła że gdzieś obok cegły zacznie wiać

cegla jest od strony kosza zasypowego 

temperatura podajnika w okolicy 35stC

palnik uszczelniony zarówno na rancie pod koroną jak i od środka na połączeniu korony z dołem palnika. 

tu macie widok z boku jeszcze chociaż to jest z poprzedniej cegły zdjęcie. nowa jest mniej wycięta jeśli popatrzycie na fotkę z prawej strony tak aby mniej zachodziła na koronę a mocniej zmniejszyła gardziel palnika

 post-32729-0-54520500-1452263875_thumb.jpg

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a proposto dziś odezwali się ze Stąporkowa i w przyszłym tygodniu ma mnie nawiedzić ktoś z firmy. Gość z którym rozmawiałem był bardzo zaciekawiony i miło się z nim rozmawiało. Prosił nawet o linka do forum.Zobaczymy co z tego wyniknie natomiast przeróbki ewentualne dopiero po wizycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych znalazłem na innym forum https://esterownik.pl/forum/posty,1118/zmniejszenie-objetosci-palnika-wg-kol-w84u

może się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla bardziej leniwych jest prawie gotowiec:

http://minertu.eu/kategoria,38/dysza-do-palnika-brucer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym miałem wizytę Pana z serwisu Stąporkowa. Otrzymałem nową koronę, która jest inna niż mój oryginał - inne nacięcia. 

Zobaczymy

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety już wiem iż jest nawet większa. o ile 3 boki dało się ładnie uszczelnić o tyle przeciwstawny do podajnika jest niesamowita dziura.

No cóż uszczelniłem - ciekawe z jakim skutkiem - i rozpalam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to odlewy są i kazdy jest ciut inny. możliwe też że przywiózł Ci koronę od nowszej wersji lub z innej partii  po jakiejś kosmetycznej zmianie w odlewie i stąd takie cuda

 

jakie różnice w nacięciach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej foty.

post-36078-0-92468100-1452693610_thumb.jpg                                                     post-36078-0-30006800-1452693632_thumb.jpg

 

post-36078-0-79240000-1452693618_thumb.jpg                                                     post-36078-0-75935300-1452693627_thumb.jpg

 

Pan z serwisu przyznał iż z tą moją koroną jest coś nie tak - nacięcia.

Nowa jest większa ale jakoś udało mi się uszczelnić. W przyszłości może jakiś sznur lub uszczelka ceramiczna, coś o tym czytałem.

Mam wrażenie - nie chcę zapeszać -  że piec reaguje teraz lepiej na wszelkie zmiany w ustawieniach. Obecnie chodzi 5/55/34% serwis min 10-max 40. 

 

post-36078-0-65752100-1452693633_thumb.jpg

 

Wieczorem napiszę coś więcej jak pochodzi troszkę dłużej.

 

Aha, Pan ustawił mi 17/47/70% /tak ma u siebie/ i mówił że nie ma co dławić went w serwisowym bo jakiś prąd, wydajność <_< ... nie pamiętam. 

 

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem korony sie mogą różnic i jak widać się różnią

ciekaw jestem jak będzie po zmianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon a nie rozważałeś wstawienia cegły po drugiej stronie, lub dwóch - po obydwu. widziałem gdzieś w sieci takie wersje.

co do nowej korony to pali się pięknie na dużej mocy natomiast na małej jest podobnie - lewa /dalej od podajnika/ zawala, pali połową palnika itd. więc problemy podobne. co prawda wydaje się iż dopala lepiej ale nie chce mi się bawić już w nastawy. chyba wersja zmniejszenia za pomocą cegły będzie najlepsza + nawiercenie otworów.

nowa korona potwierdza iż jest to dobry palnik do palenia na dużej mocy - wtedy powietrze rozchodzi się lepiej po całej koronie, więcej węgla to przeciw zwój lepiej wypycha Eko itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podniosłem podawanie z 5 na 8. węgiel lepiej się wypiętrza, jest lepiej dopalony, dalsza od podajnika strona jakby lepiej dopala.

a propos dalszej strony - czytałem w sieci iż modyfikują ślimak poprzez wycięcie i oszlifowanie przeciwzwoju. z tego co czytałem nie mieli grochu i przez to wypiętrza Eko co wpływa na dopalenie i rozłożenie płomienia na palniku. na fotce zaznaczone na zielono.

post-36078-0-95781300-1452764972.jpeg

Ciekawe ???

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wsadzę drugą cegłę to nie będzie miejsca na węgiel. zmniejszył bym palnik do rozmiarów niewielkiej pięści a to za mało nawet jak dla mnie. teraz ma wielkość małego palnika Ewmara i myślę podobną moc(20KW) i tyle wystarczy dla mojego przewymiarowanego potworka

też widziałem te zabawy szlifierskie ale u mnie nie mieli węgla i nie czuję takiej potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaryzykował gdyż po wymianie korony ewidentnie widzę iż dalszą zawala zmielony groch i powietrze nie przebija się- dopiero jak poruszam pogrzebaczem. czytałem na innym forum iż wielu ludziom to pomogło. może wiosną wyjmę ślimak i zaryzykuję.

 

na razie po wymianie korony efekty są takie iż węgiel pali się ładnie jak nigdy dotąd. jak pisałem wcześniej palnik reaguje teraz na każdą zmianę ustawień. martwi mnie tylko to uszczelnienie wewnątrz -różnica rozmiarów. nie wiem czy dobrze napaćkałem silikonu i czy przypadkiem nie ma jakiś dziur.

Palnik wygląda coraz lepiej. lewa, dalsza od podajnika jest zawalona ale po za tym pali na jakiś 3/4 palnika i zostało tylko dopieścić. zatykanie szczelin nić nie da gdyż płomień i tak będzie miał problem z przebiciem się i zacznie spiekać

ustawienia to 8/60/35% serwis 10-40 temp. spalin dochodzi do ok. 145C. płomień jest w całej komorze, ładnie rozbija się o deflektor który zawieszony jest ok.10 cm nad rusztem wodnym. pozostało tylko obserwować i zobaczymy czy ta zmiana wyjdzie rzeczywiście na lepsze.no i co z kwestią ilości spalania??? na razie za krótko

post-36078-0-47132500-1452781402_thumb.jpg                                                                post-36078-0-92868400-1452781406_thumb.jpg

post-36078-0-88157800-1452781410_thumb.jpg

.

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos ślimaka to znalazłem takie modyfikacje

 

post-36078-0-78847100-1452857953_thumb.jpg     post-36078-0-14291400-1452857956_thumb.jpg          post-36078-0-40921800-1452857968_thumb.jpg

 

według opisu na forum poprawa jest znaczna w dopaleniu eko po przeciwnej stronie podajnika - przeciw zwój nie mieli tylko wypiętrza normalny eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych - co prawda dotyczy innego palnika ale zasada jest podobna

https://esterownik.pl/forum/posty,1118/zmniejszenie-objetosci-palnika-wg-kol-w84u,1

 

oraz troszke piractwa - mam nadzieję iż koledzy z innego forum się nie obrażą 

post-36078-0-71302500-1452964765_thumb.jpeg            post-36078-0-45599700-1452964766_thumb.jpeg                   post-36078-0-99244000-1452964770_thumb.jpeg

post-36078-0-99869700-1452964766_thumb.jpeg          post-36078-0-95149500-1452964767_thumb.jpeg                 post-36078-0-89176000-1452964768_thumb.jpeg

post-36078-0-47535400-1452964769.jpeg          post-36078-0-02222200-1452964770.jpeg

 

szkoda że na naszym forum nie ma takich tematów

 

a propos to polecam to forum - mnóstwo ciekawych informacji i kompetentnych ludzi

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho

ten palnik to Burner

zawijan pisał że z pełnym napowietrzeniem i mocną dmuchawa jest w stanie wycisnąć 55KW mocy 

ma wielką japę i jest głęboki, ma 4 rzędy nacięć w najmocniejszej wersji, nacięcia poziome na łączeniu segmentów

w wersji najmniejszej jeśli dobrze pamiętam ma tylko 3 segmenty i mniej nacięć

a w najnowszym wydaniu jest mocno przerobiony i dodano mu cegły szamotowe na krótkich bokach

podobnie jak inne brucerowate na małych mocach palił blizej kosza i stąd te zabawy z przerabianiem i wstawianiem cegieł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.