Skocz do zawartości

Charon

Stały forumowicz
  • Postów

    116
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Charon

  1. Jesli jest to stara instalacja na gróbych rurach to może być różnie z tym grzaniem.
  2. Charon

    Podłogówka

    Witam Podłogówka dół ok 40m, podłogówka piętro ok 40 m. ok 300m rury na każdym poziomie Chcę to zrobić na dwóch mieszaczach, klient upiera się przy jednym. Jak robicie swoje instalacje? sterowanie będzie tylko przez zawór trójdrożny termostatyczny AFRISO.
  3. Przy takiej instalacji ( stary typ, tylko grzejniki, z jedną pompą ładującą podgrzewacz) to nawet nie trzeba podnosić temperatury powrotu bo woda przepływająca przez niego zdecydowanie podniesie temperaturę powrotu. Wystarczy napalić i sprawdzić. Założenie zaworu trójdrożnego zakłuci prace grawitacji. Jesli producent zaleca zamontowanie jakiegoś urządzenia to zdecydowanie pompa kotłowa będzie najlepsza. Niektórzy producenci proponują nawet zrobienie bypassu ze zwykłym zaworem regulacyjnym. Prosto, tanio i bez kłopotów.
  4. a może zwykły junkers i po kłopocie.
  5. Ja mam odległość kotłowni od budynku 10m. Rury Pex 32 co, otulina podwójna z pianki, grubość ok 30mm. Woda ciepła i cyrkulacja odpowiednio 20 i 16 pex plus otulina 30mm. Wszystko w rurach 110 PCV. Zakopane ok 1 m. Jednak straty są i teraz jakbym robił zamontował bym rury proizolowane. Izolacja z poliuretanu jest zdecydowanie lepsza.
  6. może wystarczy wyczyścić filtr, jak się da :D widziałem tak montowane pompy i wszystko działało :D przydał by sie schemat całej instalacji
  7. Proponuje wyczyścić filtr :) i bęzie dobrze.... naczynie zle wpięte ale to nie dlatego się woda gotuje
  8. dokręcać, jak nie pomoże wypuścić wodę z grzejnika, wymienić uszczelkę wcześniej zakręcając wodę na zasilaniu i powrocie imbusem
  9. Przy starych grawitacyjnych instalacjach takie zjawisko występuje. Z mojego doświadczenia najlepszym rozwiązaniem jest przeniesienie pompy na powrót, likwidacja zaworu głównego 2 cale tak żeby był dostęp do naczynia, montaż zaworów grzejnikowych. Podgrzewasz wode latem zakręcasz grzejniki. proste, bezpieczne, klienci zadowoleni....
  10. może nie chodzić drugi schemat. Pierwszy zdecydowanie lepszy i prostszy.
  11. Grawitacja lubi duże srednice więc daj sobie lepiej z nią spokój. Nawet jesli zadziała to co narysowaleś to efekt będzie mizerny. Zainwestuj w przetwornice i dobry akumulator.
  12. WITAM Proszę o opinię na temat tego rozdzielacza http://allegro.pl/rozdzielacz-2w1-3-op-3-c-o-tece-sklep-krakow-i2342947535.html Może ktoś go montował? Lub może ktoś ma zamontowany. Kocioł będzie na paliwo stałe z podajnikiem slimakowym. 4 małe pętle podłogówki i 7 grzejników. Budynek parterowy. Taki rozdzielacz mieści się w jednej szafce i to jest jego duża zaleta. A może lepiej dać dwa rozdzielacze osobno? dziekuje za odpowiedz
  13. Uprawnienia mam zdobyte niedawno, SEP grupa 3 E. o azocie słyszałem, ale jak to wygląda w praktyce? Czy samo przedmuchanie powietrzem nie wystarczy? Klient chce wstawić junkers i mysli o wspawniu. Nie chce zakładać srubunku.
  14. Witam Mam pytanie do doświadczonych fachowców. Czy można wspawać się w istniejącą wewnętrzną instalacje gazową? Jesli tak to jak zabezpieczyć rurociąg, czym przdmuchać? Czy są jakieś inne jeszcze sposoby? co by nie było bum :D
  15. 1. OK 2. Wpakować pompe 3. Nie 4. Prawidłowo 5. Nie montować. Może tylko zaszkoszić. Nie montować zaworu róznicowego przy pompie co, nic nie da. Przy naczyniu zrobić obejscie żeby sie nie robiła poduszka. Przy podgrzewaczu odpowietrznik w najwyższym miejscu.
  16. Generalnie wszystko ok. Ja osobiście podmieszanie do podłogówki założył bym za zaworem czterodrożnym i pompą CO. Tak zrobione podmieszanie może zakłócać funkcję ochrony kotła przez zawór czterodrożny. Trochę inaczej można byloby wpiąć naczynie wzbiorcze ( zaraz przed zaworem czterodrożnym), na naczyniu zrobić obejście. Oczywiście wszelką armaturę pozakładać jak zawory zwrotne, filtry itp. Nie zmienia to faktu że zrobina instalacja jak na schemacie bedzie działać poprawnie.
  17. Montując zawór 4-drożny będziesz musiał przerobić podłączenie naczynia wzbiorczego. Przy starych układach najlepszym wyjsciem jest wersją B z zabezpieczeniem kotła.
  18. Na rurze do naczynia nie powinno być zadnej armatury. za pompami zawory zwrotne. Obejscie na CWU niepotrzebne.
  19. Zawór zwrotny jest najprawdopodobniej wbudowany w zawór bezpieczeństwa. U ciebie zawór bezpieczeństwa jest zamontowany nieprawidłowo, musi być zamontowany jako pierwszy przed wymiennikiem na zimnej wodzie. Takie podłączenie jest niebezpieczne dla użytkowników i całego obiektu. Natomiast jesli chodzi o kapanie to sprawdz cisnienie w sieci za wodomierzem, jesli jest ok 5 bar to trzeba założyć reduktor ciśnienia.
  20. Ja montując podgrzewacz firmy elektromet ok 12 lat temu, anodę wykręciłem i w to miejsce podpiolem pompę cyrkulacyjną, bojler 140 litrów dwupłaszczowy. Wszystko chodzi do tej pory. Na nowe anody bym wydał majątek :D Jaki wniosek: wszystko zależy od jakości wody.
  21. Żle wpięte naczynie. Musi być przed pompą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.