Skocz do zawartości

jameess

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze kwestia tych ceowników na tylnej grodzi od PW, ja pierwszą rzeczą którą zrobiłem po zakupie KWKD 15, to przedłużyłem te kanały ,,pod sam sufit", robiąc ceówki z cienkiej blachy 1mm, wsunąłem je ciasno w istniejące na piecu i problem zatykania z głowy. Jak już pisałem w temacie zasypuje kocioł trocinami i przez ten tuning wejdzie kilka łopat więcej. Polecam - sposób sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po pierwszym prawie pełnym zasypie kotła. Zasypałem go wczoraj o 21:00, przy temp na zewnątrz -4, na górę popiół aby uszczelnić zasyp, rozetka z PW zamknięta. Wytrzymał do godziny 9:20, po otwarciu było jeszcze dużo żaru, także myślę że z godzinę dłużej by jeszcze pociągnął. Reasumując - jestem zadowolony z KWKD 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Rozglądam się za kociołkiem zębca kwkd 15 kw , bo chciałem zębca, no i coś z dolnym spalaniem. Tylko wydaje mi się, że te 15Kw będzie za duże na moje 105m2 + garaż 17m2. 15cm styropianu i 25 wełny na poddaszu. bez piwnic. Co sądzicie? Może jakieś sugestie na inny dobry? Nie bardzo też rozumiem intencji instalatora, który sugeruje zakup 17Kw, nie słuchając tego ile dom ma ocieplenia. Pierwotnie myślałem o sas UWT 14 Kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator do wymiany. Grzejniki czy podłogówka?

 

W zależności od funduszy:

Dobry kocioł górnego spalania, palony od góry moc w granicach 10kW

Dolnego spalania KSGW Zgoda 5kW

Podajnik eko groszek np. Zebiec Merkury 9kW

Kocioł na drewno lub węgiel + bufor 1000L http://forum.muratordom.pl/showthread.php?74235-Jak-quot-to-quot-się-robi-czyli-bufor-ciepła

Kocioł na pellet

Gaz + Kominek

Prąd, druga taryfa piece akumulacyjne dynamiczne, ale instalacja pewnie już pociągnięta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys ksgw zgoda. Po dluzszym paleniu tyl ruszt ruchomych sie zapopielał i caly dym walil na kotlownie.

Nie bylo tzw. Krotkiego obiegu spalin.

Po prostu ruchomy ruszt w tylnej czescie jest nie efektowny.

Nie wiem jak teraz kiedys po zamknieciu drzwi polaczenie pomiedzy korpusem a drzwiczkami bylo na zasadzie blacha do blachy zadnych sznurow uszczelniajacych itp.

Dzieki temu kotlowi i jegy dymienie zdecydowalem sie na kociol gorno dolny i jestem bardzo zadowolony nic sie nie zatka. Moge palic od gory albo od dolu.

Z tych co napisal ci kolega arthi wez tego podajnika bedziesz mial swiety spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Palaczy

Pisałem wcześniej że palę w KWKD węglem kostką moim zdaniem z dobrym rezultatem zachęcam do testów zamieszczam mały fotoreportarz dla niedowiarków. Kopci się trochę po wrzuceniu nowej parti:) ale jak już sie ustabilizuje wszystko jest super. Nie ma szans na zapalenie całego zasypu.

 

post-44412-0-33810600-1390299786_thumb.jpg

post-44412-0-37758100-1390299818_thumb.jpg

post-44412-0-38586200-1390299852_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz mniej więcej że tak powiem 'granulat' tej kostki ?

U mnie w KWKD 22 kostka też się w miarę pali, pod warunkiem że nie jest za gruba. Mam ten kocioł ładne parę lat i wcześniej paliłem głównie kostką, ale od jakiegoś czasu nowe dostawy miały przesadzone wielkości, z ostatnich 2 dostaw miałem praktycznie kęsy, kawały takie, że wchodziły mi po 3 większe i z 5 mniejszych do kotła. Musiałem to łupać bo przy takiej wielkości paliło się ogólnie słabo, węgiel się powoli wypalał a ciepła powstawało jakoś mało, na dodatek nie wytwarzała się warstwa żaru, co w tym kotle jest niezbędne do czystego spalania.

Edytowane przez KazioWihora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość taka żeby przeszło przez drzwiczki. Ładuję takie 3 sztuki i spokój do wieczora. Przy dokładaniu jak przygasa zasypuje 3 szufelki orzecha z Wesołej kopalni jak jak już odgazuje i temperatura jest ok na to znowu 3 kostki i do rana. Piec po ociepleniu domu  okazał sie za duży , żezbiłem w szamocie , zmniejszałem palnik i co tylko teraz jest w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez testowałem różne granulacje i najlepiej się sprawdza orzech II. ładuje do pełna, na to 3-4  szufelki miału ( na tydzień schodzi go 3 wiadra 10-cio litrowe,) na to trochę popiołu i zapominam na dobe o piecu. No i komora załadowcza nie ocieka smołą.

 

Czasami dobrze jest dać na sam spód dużą kostkę, taka która ledwie przechodzi przez drzwiczki i na to orzech II. Dzięki temu przy natepnym załadunku pieca będzie sporo żaru, który przesuwamy w całości pod tylną gródź i ładujemy piec. Spowoduje to że dym musi przejść przez warstwe żaru i nie ma kopcenia a i paliwko w pełni będzie wykorzystane.

 

Zawsze jak rozpalam to napierw na drewienko daję troszkę węgla i dopiero jak się to rozżarzy i przesunę pod gródź to ładuję dopiero piec.

 

Z pieca jestm naprawdę super zadowolony, jego zakup to był strzał w dziesiątkę. Dzienna obsługa pieca ogranicza sie do max 20min.

 

W tym roku zakupiłem pod koniec listopada 2 tony wegla ( zmieszałem 1 tonę z Silesi z 1 toną z Chwałowic, wegiel typ 32) i do teraz spaliłem max 700 kg. No ale i zima łagodna, w poprzednim sezonie przy długiej zimie spaliłem 2.8 t . Dom ok 160m2 parter metrowe kamienno ceglane mury bez ocieplenia, wys. 2.8, poddasze 20 cm wełny, wys. 4.5-5m

Edytowane przez jameess
  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

W tym roku zakupiłem pod koniec listopada 2 tony wegla ( zmieszałem 1 tonę z Silesi z 1 toną z Chwałowic, wegiel typ 32) i do teraz spaliłem max 700 kg. No ale i zima łagodna, w poprzednim sezonie przy długiej zimie spaliłem 2.8 t . Dom ok 160m2 parter metrowe kamienno ceglane mury bez ocieplenia, wys. 2.8, poddasze 20 cm wełny, wys. 4.5-5m

Pod koniec listopada?  A październik i listopad ogrzewałeś czarami czy siłą woli? Jjaką temperaturę utrzymujesz w domu?

Edytowane przez gondoljerzy
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi około12kg węgla dziennie (700kg/55-60 dni), do tego jakieś drewno. Wcale nie brzmi to niewiarygodnie, szczególnie biorąc pod uwagę utrzymujące się, bardzo wysokie temperatury. Wcześniej palił orzechem z Marcela.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestią faktycznie pozostaje te 2.8 tony. Jak rozumieć długą zimę? Gdyby liczyć tylko 5 miesięcy, to ten wynik przy tak wydajnym węglu jak Marcel jest do zaakceptowania - około 18 kg węgla na dobę, ale sezon w zeszłym roku trwał na pewno miesiąc dłużej (co daje ok.15 kg na dobę), przypominam Wielkanoc w śniegach  ;).

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiem tak kupiło ten piec już 3 moich kolegów i nie powiem złego słowa o tym kotle.Po sezonie będe wymieniał piec i na 99% będzie to KWKD 15.Czyszczenie go to sama przyjemnośc można w nim palic ciągle jak również przepalac.Jest w nim kilka detali do poprawek jak dopasowanie górnej klapki.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.