Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odór W Łazience Po Puszczeniu Ciepłej Wody


tymczasowy

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w wynajmowanym mieszkaniu w łazience piecyk vaillant atmotec pro vuw pl 240/3-3 mr1. Od około 2 miesięcy nie jest już używany do ogrzewania mieszkania, a tylko do podgrzewania wody bieżącej. Od jakiegoś czasu po puszczeniu ciepłej wody(w łazience lub w kuchni) w łazience zaczyna okropnie śmierdzieć. Zapach przypomina coś między zapachem zbuka i zdechłego zwierzaka. Na początku był on ledwo wyczuwalny, ale z czasem jest coraz gorzej. Dodam, że zapach ten nie pochodzi od wody, która leje się z kranu, natomiast nie potrafie zlokalizować jego źródła. Co to może być i jak temu zaradzić. O instalacji więcej specjalnie powiedzieć nie mogę, nie znam się na tym kompletnie, więc jeśli potrzeba więcej szczegółów bardzo proszę o instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!. Gdyby tak było to piecyk powinien się wyłączyć. Jeśli tak jest to znaczy ,że się nie wyłącza.

Moim skromnym zdaniem należy natychmiast sprawdzić drożność-ciąg w kominie ,oraz czujnik temperatury spalin w piecyku.

Wołaj fachowców -od sprawności tych dwóch rzeczy zależy życie kąpiących się. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że zapach ten nie pochodzi od wody, która leje się z kranu, natomiast nie potrafie zlokalizować jego źródła.

 

Witaj.

 

Skąd masz pewność, że nie od wody? Sprawdzałeś to dokładnie?

W ciemno obstawiam, że to jednak od wody.

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj heso są dwa wyjścia albo tymczasowy oszukuje ,ewentualnie przegrasz .Gdyby było od wody to śmierdziało by też w kuchni a jemu śmierdzi zawsze w łazience .poz Hermogenes

ps może też śmierdziec z zapchanego odpowietrzenia rury kanalizacyjnej.

Edytowane przez Hermogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Gdyby było od wody to śmierdziało by też w kuchni a jemu śmierdzi zawsze w łazience .poz Hermogenes

ps może też śmierdziec z zapchanego odpowietrzenia rury kanalizacyjnej.

 

Czy ja źle coś zrozumiałem? "Od jakiegoś czasu po puszczeniu ciepłej wody(w łazience lub w kuchni) w łazience zaczyna okropnie śmierdzieć"

 

Takie cuda się zdarzają, miałem we własnym domu. Tylko z JEDNEJ rury w warsztacie, rzadko używanej śmierdziało

okropnie po puszczeniu zresztą zimnej wody. Potem się wyjaśniło, dlaczego.

 

Ale- ale. Gdzie autor tematu? Mam do niego parę pytań. HS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem i czekam na pytania w takim razie.Wydaje mi sie, ze nie od wody, bo po prostu ona sama nie smierdzi. Smierdzi tylko w lazience(nie woda, powietrze), wtedy gdy puszcze wode w lazience albo w kuchni. Musze dodac, ze jednak nie zawsze (w sensie nie za KAZDYM razem po otwarciu kranu), ale jest to z cala pewnoscia czynnik na to wplywajacy (musze porobic jeszcze kilka testow przez najblizsze dni, na razie z tego co pamietam, zawsze zapach ten pojawia sie rano, a wiec po kilku godzinach braku ruchu w rurach). Niektorzy sugeruja problemy z kominem. Czy zapach moze rzeczywiscie byc wtedy taki, jak opisalem (na mysl o nim przychodzi mi slowo organiczny, ktore nijak nie pasuje mi do spalin, wiec chcialbym sie upewnic, czy jest taka opcja)?

 

ps może też śmierdziec z zapchanego odpowietrzenia rury kanalizacyjnej.

czyli skad (ze tak brzydko zapytam, z ktorej "dziury")?

Edytowane przez tymczasowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. z kratki wentylacyjnej . .Może podłączyli odpowietrzenie kanalizy do wentylacji Sprawdz płomienien świeczki czy zmienia się ciąg wentylacji podczas podgrzewania wody .Sprawdz czy jest dopływ powietrza do spalania gazu kanałami nawiewnymi np drzwi.Ja nie wiem kiedy kominiarz robił przegląd ,i czy nie ma uszkodzenia czujki jak pisał franek 19 .A może idziemy w złą stronę .Takie są moje sugestie na odległość.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na te może niewiele znaczące pytania.

Najpierw: czy było w przeszłości tak, że te rury nie były dłuższy czas w użyciu? Czyli - czy pozostawały w bezruchu (wody) ?

I jeszcze: skąd jest ta woda? Z własnego, hydroforowego źródła czy miejska wodociągowa?

Czy woda nie jest przypadkiem zażelaziona, tzn. może pozostawia żółty lub brunatny osad na ceramice sanitarnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowy pisze ,że woda nie , puszcza wodę ciepła w kuchni lub w łazience i śmierdzi w łazience gdzie jest zainstalowany podgrzewacz a więc sugerował bym ,że ma to związek z pracą podgrzewacza . Z praktyki wiem ,że niektórzy instalatorzy aby ułatwić sobie pracę odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego kończą w przewodzie wentylacyjnym zamiast wyprowadzić go ponad połać dachową lub wykorzystując ten kanał wentylacyjnym i wyprowadzić odpowietrzenie ponad komin.Idąc tym tokiem myślenia, szczelne mieszkanie, podgrzewacz podczas pracy zużywa powietrze , wytwarza w łazience podciśnienie ,przewód wentylacyjny będzie miał odwrotny ciąg przy okazji zasysając z kanalizacji "zapaszek". Jeśli mam rację sprawdzenie jest proste zamknij się w łazience puść ciepłą wodę jak zacznie śmierdzieć weź drabinkę nos pod wentylację i po sprawie , tylko się dobrze chwyć bo jak się dobrze "sztachniesz" żebyś nie spadł :lol: :lol: :lol: z świeczką jak sugerował Hermogenes był bym ostrożny w kanalizacji mogą znajdywać się gazy palne (coś mi świta ze szkoły działanie bakterii gnilnych) musiał byś mieć dużego pech żeby się zapaliły ale ja bym nie ryzykował.

 

Odpisz jestem ciekaw czy dobrze kombinuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.