Skocz do zawartości

Franek19

Stały forumowicz
  • Postów

    367
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez Franek19

  1. Witam! Zdarza mi się palić czasem w piecu kaflowym na starym rodzinnym siedlisku. Palę tylko drewnem, przy rozpalaniu nie otwieram okna, nawet nie muszę otwierać drzwi-ciąg jest bardzo dobry.Górne drzwiczki zamknięte,dolne lekko uchylone.Czas palenia- aż piec zrobi się gorący. Zamykam dolne drzwiczki wtedy gdy drewno przestanie palić się płomieniem. Nie boję się zaczadzenia, ponieważ piec nie posiada szyberka na wylocie spalin.ciągu wstecznego nie ma. Nawet gdy chcę rozpalić w kuchni (też kaflowa) to dla polepszenia ciągu w kominie (żeby dym nie szedł na pomieszczenie- po dłuższym nie paleniu)- najpierw spalę trochę drewna w piecu (tylko rozpałka)-i przez piec kuchenny ciągnie spaliny extra. Piec kuchenny ma na drodze spalin większe opory, a po za tym jest wystudzony, jak również całe pomieszczenie.Warunek jest jeden- piec kaflowy i kuchenny muszą być podłączone do tego samego przewodu kominowego. Jeśli spaliny cofają się do pomieszczenia to pewnie wizyta kominiarza jest niezbędna. Pozdrawiam!.
  2. Witam!.Szoku. Nie rozumiem (chyba tylko ja).Na fotce przedstawiasz kocioł ogniwo clasic,a na schemacie piszesz kocioł z zamkniętą komorą spalania (opalany gazem).Kotły ogniwo są opalane paliwami stałymi.Przy stosowaniu paliw stałych w kominie nie powinno być żadnych skroplin.Albo czegoś nie rozumiem,albo "jaja"sobie robisz na tym forum.Tak w tym kotle na fotce masz komorę spalania zamkniętą jak pozamykasz wszystkie drzwiczki i klapkę od PW.Wszyscy starają się Ci pomóc, a Ty?.Jakości instalacji komentował nie będę.Pozdrawiam i życzę dobrego humoru w dalszym ciągu.
  3. Witam! Jakie masz to ogrzewanie :grawitacyjne czy pompowe?.Grrzejnik składający się z 20 żeberek należy zasilać "krzyżowo"-zasilanie u góry ,powrót z drugiej strony u dołu.Jeśli pompowe to należałoby wyregulować instalację poprzez przydławienie innych odbiorników-grzejących najmocniej-na pewno bojler. Jest jeszcze taka możliwość,że przy podłączaniu nowego grzejnika mogło coś się oderwać od rury i teraz blokuje przepływ na zaworze powrotnym.
  4. Witam! Jest jeszcze m-ka "Termet".
  5. Witam! Mamy dane następujące: kocioł -20 Kw, powierzchnia do ogrzania -140m2 ,a bojler jest nie dogrzany-położony najbliżej pompy.Jest przeciekający, a więc "parę latek" ma, a więc musi być dobrze zakamieniony- Jest na to tylko jedna rada -wywieżć na złom.To byłoby bardzo śmieszne aby za bojlerem dokładać następny podgrzewacz w szeregu.Nawet gdyby miał służyć tylko latem,gdy nie chce się palić w tak ogromnym piecu-to należałoby wpiąć go równolegle do bojlera,aby w zimie nie było przepływu wody przez niego-mniej kamienia,mniejsza strata ciepła, mniejsza strata ciśnienia.Należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przed niebezpiecznym wzrostem ciśnienia przy podgrzewaniu wody.Pozdrawiam.
  6. Myślę,że schemat kotłowni jest w tym przypadku zbędny.
  7. Witam! Jeśli chcesz mieć dobrą cyrkulację to powinieneś poprowadzić 3-cią rurę cyrkulacyjną, którą należałoby wpiąć do najdalszego pionu. Podłączyłbym ją do obydwu podgrzewaczy. Pompkę zamontować za podgrzewaczami-aby obsługiwała obydwa. Sterowanie. Można zastosować czasowe - zegar, lub jakieś inne-może koledzy coś zaproponują.Pozdrawiam.
  8. Witam! Sprawdż filtr przed pompą-czy jest czysty.Co to za rura na 7 fotce-wydaje się być wygięta do góry, może tam jest powietrze?.Odpowietrznik na powrocie,automatyczny?.Jeśli musi być ,to radziłbym odcinać go zaworem i tylko czasem sprawdzić ,gdy pompa stoi czy nie ma powietrza.Jest po stronie ssawnej pompy zatem może zasysać powietrze.Pozdrawiam.
  9. Witam!, Obojętnie gdzie. Najlepiej na zasilaniu i powrocie, lub tylko na zasilaniu.
  10. Witam! Teraz jest oczywista oczywistość.Ten grzejnik będzie grzał jeśli zamontujesz pompę ,zachowasz spadki rur w kierunku kotła ,przydławisz grzejniki górne zaworkami.
  11. .Witam!.Długo nie zaglądałem.Moim zdaniem zawory w instalacji na paliwo stałe działają jak "pętla na szyi wisielca"-tzn. przy braku prądu rośnie temperatura na grzejnikach i w pomieszczeniach-więc one się zamykają-brak odbioru ciepła z kotła.Przejrzałem schematy i myślę,że grawitacja będzie działała-przynajmniej na c,w.u.To jest moje zdanie,każdy ma prawo do swojego,innego.Pozdrawiam,
  12. Witam! Narysowałeś część instalacji,a chcesz szczegółowych odpowiedzi.W okolicy kotła i tego grzejnika dorysuj jeszcze instalację: wyjście ,powrót do kotła kotła,a wtedy otrzymasz precyzyjne odpowiedzi-nie tylko ode mnie.Na tym rysunku brak możliwości samoczynnego odpowietrzenia.Najpierw rysujesz tak,potem inaczej-no to w końcu jak jest??.
  13. Witam!.Bez pompy nie będzie grzał.
  14. Witam! Po co dajesz na wylocie c.w.u.:zawór z filtrem,pompę,zawór zwrotny ?.Na zimnej wodzie zasilającej bojler powinno być:zawór odcinający,zawór zwrotny,zawór bezp. 6 barów (ewent. grupa bezp.-z naczyniem wzbiorczym ),zawór spustowy- kolejność zgodna z kierunkiem przepływu wody zimnej do bojlera. Na cyrkulacji c.w.u. powinna być pompa włączana okresowo. Zawór bezp. 1,5 bara powinien być u góry kotła ,na zasilaniu. w instalacji c.o. z kotłem na paliwo stałe nie polecałbym zaworów z głowicami termostatycznymi. Przynajmniej w suterenie ich nie montuj. Pozdrawiam.
  15. Witam!.Będziesz miał dwa bojlery.Może do nich grawitacja by dała radę-chodzi mi o zawór różnicowy z obejściem na pompę.Wstaw schemat inst.
  16. Witam! Dopełnij instalację wodą, aż się zacznie przelewać i odpowietrzaj zimne grzejniki. Zrobiłeś jakieś poprawki?.Czy dopiero na wiosnę?.
  17. Witam! Z Twojego opisu wynika, że niestety masz na przyłączu przytkane -"korek" .Wskazuje na to barometr-gdy nie ma poboru wody to ciśnienie jest-gdy zaczynasz pobierać wodę ciśnienie spada do zera.moja propozycja:rozkręcaj wszystko w kierunku wodomierza i z odjęciem każdego elementu puszczaj wodę.Korek mógł się utworzyć przed reduktorem,wodomierzem,zaw. antyskażeniowym.Moim zdaniem to właśnie filtr powinien być na instalacji jako pierwszy.Najprościej chyba wezwać ekipę od wodociągów -niech usuwają usterkę.Sieć jest w miarę nowa więc jest chyba jakaś gwarancja.Zanieczyszczeń w nowych jest b.dużo.Pozdrawiam.
  18. Franek19

    Jaki To Rodzaj Drewna

    Akacja to tylko korę ma podobną-ale jej przekrój jest mocno zwarty (twardy).Z akacji dobre są trzonki do narzędzi ręcznych takich jak :młotki ,siekiery itp.
  19. Franek19

    Jaki To Rodzaj Drewna

    Witam!.Przekroje tego drewna wskazują na miękkie drewno-moim zdaniem jest to topola.Do kominka też się nadaje-aby nie dymiło się podczas palenia.
  20. Witam! Ja też nie pojmuje tego rozwiązania.Kto Ci skomplikował proste rozwiązanie?.Zawory na grawitacji??.Wykonując instalacje grzewcze bez choćby podstawowej wiedzy na ten temat- to szukanie drogi do "pudła".Brak zupełnie odpowiedzialności za czyjeś życie -liczą się tylko "dutki"-ale czy one są najważniejsze?.
  21. Witam!.Piszesz ,że przestał grzać.Czyli wcześniej grzał. W tym przypadku proponuję demontaż grzejnika ,Przepłukanie go wodą-demontaż zaworów-bo prawdopodobnie któryś zawór jest zapchany.Najlepiej należałoby przepłukać całą instalację wodą podłączając wodę płuczącą do powrotu.Napisz z jakich rurek masz instalację.Może tylko ten grzejnik jest zapowietrzony, może coś zmieniałeś w instalacji, co zakłóciło system równowagi ciśnień.Dobrze było by gdybyś "zapodał" nam schemat Twojej instalacji z dokładnym odzwierciedleniem pionowym grzejników, kotła, pompy, naczynia wzbiorczego ,itp..Może zawory (na powrocie i zasilaniu) otwórz na max.Pozdro.
  22. Witam! Myślę,że turbina ma za mała wydajność. Z wyliczenia wychodzi 1,5 wym./h. W salonie masz kratkę nawiewną,najbliższa kominka i turbiny-należałoby przydławić wypływ powietrza na salon, aby więcej poszło na dalsze pokoje.Są kratki wentylacyjne z regulacją. Jeśli w pokojach masz wentylację wywiewną to błąd-należy zakleić kratki na okres grzewczy.Pozostawić otwarte tylko w łazience i kuchni. Następna sprawa to sprawność kominka-jest dużo niższa niż kotła.Kocioł 14 kW byłby na styk przy nie ocieplonym domu, no a kominek jak widzisz.Nic nie piszesz o temp. powietrza wypływającego z kratek.Rozkład powietrza wdmuchiwanego niestety będzie taki jak u Ciebie w tej chwili.Czuje się nadmuch gdy przyłożysz rękę.Kratka jest u góry i to powietrze pozostanie u góry.Te kratki powinny być bliżej podłogi i jak najbliżej okien.wtedy byłoby to korzystniejsze.Najczęściej jest to trudne do wykonania.Ogrzewanie kominkiem zwykle nie wystarcza w środku zimy.Wracam do problemu- jeśli wymienisz turbinę na mocniejszą mogą pojawić się szumy w kratkach obecnych-należałoby zamontować większe kratki, ale do tzw. skrzynek rozprężnych ,co powinno wyeliminować szumy.Pozdrawiam.
  23. Witam!.Sprawdż zaworek na powrocie -czy nie jest przydławiony (jeśli jest).Przeczyść filtr przed pompą.Zdejm głowicę termostatyczną z zaworu grzejnikowego,nastawę wstępną ustaw na większy przepływ,pompa na wyższy bieg.Wszystkie dobrze grzejące grzejniki należy przydławić.Ta operacja wymaga czasu i cierpliwości.Powinna przynieść efekty.Pozdro.
  24. Witam!.Na razie przydławiaj zaworkami wszystkie te grzejniki które grzeją najlepiej (najbliższe pompy).Przypuszczam,że ten niegrzejący zasilany jest rurką pex/alu/pex fi 16mm.Jeśli tak,to jest za cienka.Jaka pompka "gania " Ci wodę?.Jakie wymiary ma ten grzejnik?.
  25. Witam!.Mam wrażenie,że odprowadzenie spalin z kotła zostało wykonane jako ostatnia praca-kolejność odwrotna.Wyczystek też nie widać,ale one powodowałyby przez nieszczelności zasysanie fałszywego powietrza,a tym samym większe dymienie.Jeśli jest możliwość przerobienia tego bubla to trzeba to wykonać.Kocioł to nie jest koza do ogrzewania pomieszczenia rurą spalinową.Zamiast kolan 90* zastąpić gdzie się da, łukami 135*.Należy też ocieplić materiałem ognioodpornym.Jeśli jest długi-poziomy to ze spadkiem w kierunku kotła i o przekroju większym niż przekrój komina.Filtr przed pompą żle zamontowany-powinien być na odcinku poziomym -skierowany do dołu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.