Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór falownika hybrydowego


Rekomendowane odpowiedzi

Pany potrzebna dorada, mam chęć założenia instalacji hybrydowej (on-grid mam) i tu pytanie o dobór falownika wiadomo tani więc Chińczyk do tego mam zamiar kupić 16 szt ogniw Hitium 280aha po 53 dolce sztuka i teraz wracając do falownika 24 czy 48 volt ? baterie szeregowo 48 volt czy równolegle 24 volt ?  wiadomo CCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie rozumiem!

 

 

Od końca: CCC- to buty?

280aha - ?

on-grid mam?

 

Skont klikash?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn pchać się w 48 volt czy taniej 24 volt , w sumie moc tego magazynu nie musi mieć 14kwh wystarczy ok 7kwh więc 24 voltowy jakiś Easun czy anenji teoretycznie wystarczyłby , ale mam pytanie do znawców czy falowniki sa dwuzakresowe tzn 24lub48 volt czy tylko zawsze na jedno napięcie to pytanie o przyszłość jak by naszła potrzeba zwiększenia mocy choć wydaje mi się że dla normalnego domu te 7,5kwh powinno wystarczyć ,czy dobrze kalkuluję ?

co do pytania o ogniwa to hitium , takie sobie wstępnie opatrzyłem choć nie na sztywno https://www.alibaba.com/product-detail/HEKTARY-OFF-GRID-TV-Hithium280Ah-Grade_1601213456954.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też najchętniej szedłbym w 48 v tylko wtedy ten magazyn musiałby mieć co najmniej 14kwh i obawiam się że nigdy bym go nie wyczerpał nawet w połowie bo średnie zużycie dobowe to ok 5kwh i to raczej wieczór i rano jest pobierane bo reszta dnia nikogo nie ma w doma a mam też on-grid  drugie tyczy się to tylko lata bo zimą no cuć hm ,   więc tylko taka mniej więcej moc powinna być brana pod uwagę aby to sens ekonomiczny miało tyle mądrości wyczytałem jak jest nie wiem ,

pytanie o falownik czy to prawda że falownik 4kw można obciążać tylko połową mocy czyli 2kw ? czy źle coś zrozumiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki užyjesz 16 tych celow,zawsze beda miec 7Ah.Czy beda w zestawu 24,czy 48 V.

I jesli taki jestesz elektryk,potym nic nie rob,bo jak chcesz siebie wyliczyc bezpieczniki,ustawic falownika i.t.p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba się zagalopowałem z tymi 16 celami bo przy szeregowym podłączeniu trzeba by mieć falownik 48 volt a to nie daje 7 tylko raczej ok 14kwh ,wiem można by je po dwa dawać równolegle co dałoby dalej 14kwh ale napięcie 24 volt więc i falownik tańszy conieco ale tak na zdrowy rozum skoro nie zużywam w czasie od wiosny do jesieni dobowo średnio ok 5kwh to zostanę na 8 ogniwach 280ah to powinno wystarczyć w tym okresie a z drugiej strony nie wiem czy 16 ogniw byłby w stanie naładować ten falownik bo one mają średnio coś ok 80 amper, sory nie jestem w tym biegły i coś może mi umykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze przeliczyc,czy balansujesz pomiedzy 8,czy 16 celami.....poki 16 zawsze,to przy 24V prosze 280 ah+280 ah.

https://www.inchcalculator.com/ah-to-kwh-calculator/

I kup siebie 48 volt,bo jest polowa amperow na przeplywu.Wiekszy magazyn jest zawsze na wygode.Co do ladowania,to z 10 godzin slonca na 2KW paneloch masz 20 KWh.Liepiej zmagazynowac,niž zmarnowac.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omama, co tak długo Ciebie nie było?

Edytowane przez o6483256
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25-35% przewymiarowanie magazynu uszkodzi? Poki možne wogole mowic o przewymiarowaniu w przypadku magazynu el.energii,bo zapas hybrydy mial by byc najmniej na dzien,dwa,by hybryda to byla.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o jakiś wielki magazyn na kilka dni tylko taki który dobowe zapotrzebowanie zaspokoi od wiosny do jesieni bo zimą to bulić trzeba i nie ma zmiłuj niestety a jesli u mnie latem wg E-licznika dobowo pobieram od 3kwh w tygodniu do 9 kwh w wekendy (żona) to nie potrzeba specjalnie generować kosztów inwestycyjnych chyba że jestem w błedzie ale mądrzejśi twierdzą że magazyn się opłaci ale musi być mały tani i zaspakajać minimalne potrzeby. są pewnie inne patrzenie na to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj tego foxessa on-grid i kup hybrydę deye, do niej podłączysz co chcesz na 48V. Proste i bezproblemowe. Po co znowu kombinujesz z jakąś tanią chińszczyzną?

Będziesz latał do rozdzielni i przełączał ciągle te falowniki? 

Tak deye w razie większego poboru niż produkcja "wpompuje" Ci na dom prad z aku.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można taniej od deye  tylko bez certyfikatu .PS skad masz pewność że to omama  działasz intuicyjnie czy masz jakieś narzędzie do wykrywania sorry tak z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, marcus312 napisał(a):

Można taniej od deye  tylko bez certyfikatu .PS skad masz pewność że to omama  działasz intuicyjnie czy masz jakieś narzędzie do wykrywania sorry tak z ciekawości.

Na forum muratora też go rozpoznali 👍.

https://forum.murator.pl/topic/281502-czy-warto-mieć-dzieci-pytanie-do-facetów/page/7/#comment-9132149

 

Jak trochę poklikasz w necie po jego starych nickach, to dojdziesz do profilu na "fejsbóku":

https://www.facebook.com/bert.wypior

 

To się nazywa "biały wywiad" 👍

Wszystko legalnie, korzystamy tylko z dostępnych informacji w sieci.

 

 

Wracając do tematu, lepiej deye z papierami i zgłosić do ZE. Podobno magazynu nie trzeba zgłaszać, tylko zgłosić, że mamy tzw UPS`a na dom. Wtedy nikt nie wnika co to za aku. 

Na + takiego rozwiązania, że jest praktycznie bezobsługowe. 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny SZACH MAT! 🤣

 

Wracając do tematu. Wstydzisz się swojego konta 

Cytat

Jak człowiek może tak nisko zejść

 na fejsie?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Dobór falownika hybrydowego

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.