Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rzeczywista praca PC przy niskich temperaturach - relacje właścicieli


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz jesteś w liczbie mnogiej?

Dla mnie -10C to za wysoko, zejdź niżej, tak na -12C - -15C i wtedy jest praktycznie pokrycie całego sezonu grzewczego.

Ostatnio dobierałem gościowi PC i powiedział - dosłownie :''do 0C nie chce mi się rozpalać w kotle, więc trzeba tak dobrać PC, aby grzała bez problemu do tej temperatury, a poniżej to już kocioł rozpalę"

Gość ma śmieciucha  GS.

To niestety typowa polska mentalność i małostkowość takiej inwestycji, a od takiej inwestycji czystego powietrza nie przybywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dobiło tylko do -13C. Średnia z minionej doby -10C, grzałki off, kominek off:

pobrana en. c.o. 41,3 kWh

produkcja c.o. 106,73 kWh

Zubadan PUD-SHWM80YAA, pow 221m2, 90% grzejniki, zadana temp. 22,5C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wcześniej nie poddałeś tematu , jest -18 za oknem a ja przeleciałem noc na pellecie .

A był by to prawdziwy test , nic odżałuję te kwh spiszę podlicznik i włączę pompę .

Na marginesie ,otworzyłem okno by wpuścić trochu świeżego powietrza  i szybko zamknąłem ,smród jak cholera taki węglowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Patrol, mam dom o takim samym metrażu i też grzejniki. Jak masz ocieplony budynek i roczne zużycie prądu na ogrzewanie oraz produkcję ciepła?

Edytowane przez WŁ20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mój Samsung EHS mono 8 kW w ostatnich 9 dniach:

image.png.5fe7b9752d5b3e4fa045b004472f82b4.png

 

Ogrzewam 150 metrów, 15 cm grafit (został ostatni kawałek ściany do ocieplenia), w stropach 30 cm wełna, wszystkie okna 3-szybowe. Dodam tylko, że od 3 stycznia mocno podniosłem temperaturę CWU, musiałem kapitulować, trzy kobiety w domu i gorące kąpiele wygrały (ogólnie, jest nas piątka więc sporo wody gorącej idzie), a także dwa czy trzy razy coś tam wieczorem wrzuciłem do kominka do lampki wina z wykąpaną w gorącej wodzie żoną 😉 

Nie grzałem wyżej niż 36*C mimo instalacji podłoga/grzejniki pół na pół.

Ogólnie, bardzo zadowolony.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czterech godzin mój panas 7kw mono generacji j walczy .

Obecnie minus 15 cop spadło do 2,2 produkcja spadła do 5.8 kw jeszcze się nie zdecydował wspomóc grzałką ale czuje że już tuż to nastąpi .

zasilanie idzie na grzejniki 41st ,na razie w domu na parterze i piętrze cieplutko ,na poddaszu spada temperatura o jedną dziesiątą stopnia co 2 godziny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@samborWH - MDC 07J3E5 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vlad24 wyjaśnij coś więcej, pompa chodzi drugi sezon, na razie bez problemów

@sambor no sam chciałbym mniej kWh ale pracuję nad tym 😉 jak myślisz (i inni czytelnicy, jak myślicie) czy to, że pompę postawiłem prostopadle do ściany (w pierwszym roku tak postanowiłem, nie chciałem hałasować sąsiadom zanim nie zasłonię jej ogrodzeniem i na razie tak została) ?

 

Aha ważna uwaga, wypadło mi z głowy, pompa zawyża o ok 10-15% zużycie prądu, z tego co mi wychodzi po porównaniu z podlicznikiem, gwoli jasności.

 

I druga uwaga, tragiczną logikę ma ta pompa, tylko dwa punkty min i max do zdefiniowania w krzywej  grzewczej, jak jest bardzo zimno, przegrzewa, jeśli ustawię tak by przy okolicy zera było ciepło a jak zmniejszę o stopień tak by było okej jak jest zimno, w okolicy zera muszę podnieść. Zwykły euroster z podłogówką ma 3 punkty i można to ładnie rozwiązać, w tej Samsunga, dno i wodorosty, do tego jak ktoś nie ma wyboru i zmienia język na polski, nic nie zrozumie, tłumaczenie z googla.

Edytowane przez Tedisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-CAP 9KW

Zapotrzebowanie domu z cieplo.app 23 tys

Temperatura w domu 21.5 - 22 stopnie.

-20 stopni COP 1.8

-15 stopni COP 2

-13 stopni COP 2,2

Średzie dobowe zużycie od -13 do -20 = 63kw

Średni dobowy COP = 2 Przy temp jak powyżej

Pompa działa bez zadyszki .

Grzałki się nie załączają.  

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pompie następuje przełączenie zaworu 4d zanim sprężarka zbuduje odpowiednią różnice ciśnień. Kwestią czasu jest sytuacja, że zawór zatrzyma się w połowie drogi. Drugim błędem jest brak zabezpieczenia na błąd pierwszy. Pompa nie sprawdza, czy w trybie grzania faktycznie grzeje, czy temperatura skraplacza rośnie, a parownika spada, jej jest to obojętne. Kończy się to zamrożeniem wymiennika płytowego i złomowaniem.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sambor napisał(a):

Ostatnio dobierałem gościowi PC i powiedział - dosłownie :''do 0C nie chce mi się rozpalać w kotle, więc trzeba tak dobrać PC, aby grzała bez problemu do tej temperatury, a poniżej to już kocioł rozpalę"

Gość ma śmieciucha  GS.

To niestety typowa polska mentalność i małostkowość takiej inwestycji, a od takiej inwestycji czystego powietrza nie przybywa

Dobrze myśli Do 0 st duży COP czyli mały koszt ogrzewania.

Powyżej 0 st wymieni kopciucha na piec 5 klasy i będzie eko. Elektrownie na węgiel też zatruwają środowisko.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.