Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa do nowego domu


Elamisio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.04.2024 o 20:26, sambor napisał(a):

Ten bojler Tesy to emalia czy nierdzewka?

Emalia , pojemność netto 183l niestety ale mi to wystarczy.

Nierdzewki też trafiają sie w niezłych pieniądzach ale jak widzę na węzłach co co się dzieje z wymiennikami lub rozdzielaczami na centralnym lub na cyrkulacji to wolę emalie

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sambor napisał(a):

Im dasz czujnik niżej, tym więcej wody do zadanej temp zagrzejesz.

 

Z drugiej strony jest tak że ktoś spuści perę litrów wody i znów się pompa włączy , mimo że jeszcze sporo ciepłej w zasobniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie proszę czy ja dobrze liczę naczynie przeponowe na co 8l, wody w układzie jakieś 170l, a na cwu 12l czy 18l

Dziś napotkałem coś takiego zawór antyzamrożeniowy  jako alternatywa tych drogich https://hydmar.com.pl/pl/zawory-antyzamrozeniowe/4902-zawor-antyzamrozeniowy-do-pomp-ciepla-monoblok-12-przeciwzamrozeniowy-goshe-5902539205473.html

Edytowane przez Elamisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochu mnie zastanawia fakt że ten zawór rozpoczyna otwieranie przy 30 st . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pomyłka w opisie. Zaczyna otwieranie od 3st. Na allegro jest tańszy za 159 zł.  Może najlepiej tam kupić zrobić test np. w lodówce Jak sie nie otworzy to oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z test. Szkoda że nie wiedziałem wcześniej o tej firmie. Za 2 firmy Caleffi dałem  około 900 zł.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć , Pompa niedawno uruchomiona więc ciężko napisać czy jestem zadowolony jak pogrzeje grzeję  chociaż jeden sezon to będę mógł coś napisać . A o jaką instalację pytasz pompy czy całego domu.

Odnośnie pompy chciałem zapytać bardziej doświadczonych i posiadaczy pc , jak byscie ustawili grzanie w niezamieszkałym domu? grzać krzywą , stałą temperaturą zasilania czy temperaturą pomieszczenia bo mam sterownik pokojowy. Dom jeszcze nie wykończony ale suity z pły gk zrobiony niedługo ma wejść glazurnik a i ja mam zimą więcej czasu żeby coś jeszcze porobić więc trzeba utrzymać temperaturę na plusie myślę około 15 *.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kupiłeś pompę,  monoblok czy splita, czym kierowałeś się ?

Instalacje w kotłowni robiłeś wg.schematu ktora była z pompa ?

 

Sam będę zaczynam szukać informacji w jaka pompę iść,  na co zwrócić uwagę  (dom 115m2 parter, podłogówka 100%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy będziesz pompę montował sam czy  będzie robiła to firma. Jak sam to monoblock. Jak firma to dużo nie będziesz miał do gadania. Zrobią tak jak mają w instrukcji montażu PC danej firmy. Daikina do podłogówki możesz brać chociaż PC drogie, serwis części tak samo. Ja bym brał Panasonica dobry stosunek jakości do ceny.

Wszystko zależy ile chcesz kasy wydać i czy będziesz brał dotacje.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.