Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotowoltaika a zamrożone ceny prądu. Rozliczenie. Dodatek energetyczny dla posiadaczy Fotowoltaiki?


marxxx

Rekomendowane odpowiedzi

https://youtu.be/Fx_WS2vIz58
Rząd wprowadził dodatki Energetyczne dla różnych rodzajów ogrzewania, oraz dodatek elektryczny dla grzejących pądem. Jednak posiadacze instalacji fotowoltaicznych zostali pozbawieni tego dodatku. Wiemy też że ceny prądu w 2023r. zostały zamrożone na poziomie tego roku do limitów zużycia, na poziomie 2000, 2600 i 3000 KWh. Jak więc rozliczać prąd będą posiadacze pomp ciepła i fotowoltaiki z uwzględnieniem net-bilingu i net-meteringu o tym w dalszej części materiału

Fotowoltaika a zamrożone ceny prądu2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może łatwo się o tym mówi, ale nadprodukcja lub produkcja na styk dla starych posiadaczy paneli jest jedynym wyjściem żeby mieć w głębokim poważaniu jakieś regulacje i limity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W net-bilingu jest wszystko jasne. Do 2000 kWh masz cenę zamrożoną.

Ciekawie może być przy net-metering. Ja 2000 kWh pobiorę już na samym początku okresu rozliczeniowego, a potem będę nadganiał. To samo będzie dotyczyło tych co będą odbierać z magazynu. Odbiorą 2000 kWh z uzbieranych przez cały okres. Jakby na to nie patrzeć, to pierwsze 2000 kWh pobranych jest i tak darmowe.

Chyba że będą to rozliczać na takiej zasadzie, że zamrożenie będzie obowiązywało na pierwszych płatnych pobranych 2000 kWh, ale to nie jest nigdzie zapisane.

Tak że w net-meteringu chyba można zapomnieć o zamrożeniu cen, a myśleć o mrożących cenach. 🙂 

PS. Przyszło mi w końcu rozliczenie za poprzedni sezon grzewczy (pierwszy w pełni elektryczny). Jestem zadowolony. Za prąd i ogrzewanie za cały rok wyszło 3200 PLN. Mogę powiedzieć że PV się opłaca. I to wszystko z COP = 1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.