Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak tam u Was? U mnie temperatura na dworze 38*C w słońcu


o6483256

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jest lepiej niż dobrze. Do rana w chacie spadło do 23, teraz jest 24. Idzie żyć nawet bez wiatraka. Za oknem 21. Na razie nie widać w prognozach aby takie upały miały wrócić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spadlo do 24 (przecinek coś 🤣) w domu. Na zewnątrz już dziś 22*C, jutro 30*C ma być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już unormowana temperaturę 25 wewnątrz.

Dziś na zewnątrz 20 ale ma wzrosnąć do 28 bo słonko w pełnej krasie. Będzie znowu podciągać temp w domu. Myślę że te skoki są bardziej uciążliwe dla zdrowia i samopoczucia niż ustabilizowana wysoka temperatura. Skaczące ciśnienie większości osób nie służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

(jedno pomieszczenie ma w tej chwili odsłonięta roletę, co widać po temperaturze)

 

 

 

Bez tytułu.png

Termosy mają to do siebie, że długo trzymają ciepło, ale później wolno je tracą 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, że niektórzy potrafią spie... nawet temat o pogodzie 🤣

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, o6483256 napisał:

Termosy mają to do siebie, że długo trzymają ciepło, ale później wolno je tracą 😄

Termosy nie powinny przyjmować tyle ciepła/zimna z zewnątrz. 

U siebie nie mam klimy ani termosu, a w te upały najwyższa temperatura w domu była 23,8'. Myślę że masa u mnie robi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój dom to jest ewenement na skalę światową (przynajmniej z postów w sieci), nie odważę się do niego przyrównać.

4 godziny temu, Oldek napisał:

Ale że co, ja coś spie... ? Jeśli tak, to ja przepraszam pana hrabiego!!!

Wszędzie trzeba wplatać politykę? Spotykam się czasami z takimi dziadkami na żywo, jak się tylko zobaczą to zaraz o polityce... Jakby Qfdsdgffa innych tematów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu, gdzie ja wplotłem politykę ???? Napisałem że w przyjaźnie temperaturowo podpiwniczeniu oglądam TVPinfo, przyszło za mną kilku forumowych troli którzy nie mieli nic do napisania w temacie który założyłeś ale polecali mi swoje ulubione filmy. Dziadków można mieć tylko dwóch. Szkoda że tylko czasami z nimi się spotykasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@o6483256 Nie tylko grubość styropianu się liczy. Ważna też jest szczelność przegród.

Tylko na to chciałem zwrócić Ci uwagę. Nie doceniasz starych technologi. Kiedyś też ludzie myśleli przy budowie żeby domy były ciepłe zimą i chłodne latem ( np. domy z bali drewnianych) i styropianu nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Oldek napisał:

...Dziadków można mieć tylko dwóch. Szkoda że tylko czasami z nimi się spotykasz.


"Dziadek", to określenie człowieka w twoim wieku, który "pitoli".

Młodzieżowo, to nazywasz się Boomer, a słowo Ok Boomer, to odpowiednik "cicho dziadku" 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@o6483256 Moj obraz podobny jaki kolega @Oldek sam zbudowal wokol siebie to „dziadek” schowany w chlodnej piwnicy z Kasztelanem niepasteryzowanym ogladajacy kanal (sciek) informacyjny TVPInfo.

Jak kto lubi co kto lubi.

Z racji fajnej pogody caly dzien spedzilem na swiezym powietrzu aktywnie. Od czasu do czasu spogladajac jak „troll” co tu sie dzieje.

C11BBB13-3895-4A29-B00D-1B8D6EC272E6.thumb.png.3adb320905dc06d0fd2b67eeea34c9c4.png

2C11D652-B636-439C-8CD0-DE31B54C46E6.thumb.png.420d8b30b42d672550f0cda315f5679e.png

Czyzby poroterm 25cm i strop zelbetonowy 14cm az tak akumulowal energie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwierajcie okien za dnia a otwierajcie jedynie na noc gdy temp zewnętrza będzie niższa niż wewnętrzna. Jak tak będziecie robić i okna będą zasłaniane to temp nie powinna rosnąć do takiego poziomu w przeciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek trola to szukaj wiesz gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Przemyslaw85 napisał:

Nie otwierajcie okien za dnia a otwierajcie jedynie na noc gdy temp zewnętrza będzie niższa niż wewnętrzna. Jak tak będziecie robić i okna będą zasłaniane to temp nie powinna rosnąć do takiego poziomu w przeciągu dnia.

Tak robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna możemy oczywiście w nocy otwierać, ale jak była ulewa, mamy dużą wilgotność i czasami lepiej jest przepuszczać powietrze przez wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, bo na zewnątrz wilgotność powyżej 70%, więc temperatura odczuwalna jest inna niż przy 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć taką wentylację😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się 👍

 

Przez dobrych kilka lat miałem tylko grawitacyjną, codziennie budząc się w zimne miesiące widziałem wodę skraplającą się na szybach, był odczuwalny zaduch po nocy i przy dalszej rozbudowie domu założyłem wentylację mechaniczna, z której każdego dnia się cieszę 😉

Oczywiście jak to w domku jednorodzinnym bywa, cały czas człowiek chciałby coś poprawić i teraz żałuję, że nie mam oddzielnych kanałów do klimatyzacji kanałowej 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam ale skoro polecasz, będę pamiętał. Tylko muszę jeszcze zagrać w lotto.

U mnie na grawitacyjnej całkiem , całkiem. Przy niższych temperaturach wewnątrz, nie ma opcji roszenia szyb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę polecam. Rekuperator możesz włożyć najtańszy jaki znajdziesz, byle dmuchał tyle ile powinien (w sumie dobierać się go powinno do ilości osób, nie kubatury).

Budżetowo rury wywiewne można zrobić na grubych peszlach elektrycznych.

 

Wracam do domu po tygodniu, nie czuję żadnych zapachów. Budzę się rano, nie czuję zapachów itd 👍

PS Mam teraz drugi domek z garażem i tam też robię wentylację mechaniczną, ale już z oddzielnymi kanałami pod klimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie okna się potrafią pocić nawet gdy wilgotność jest optymalna 40-60%. Rozszczelniajcie okna, zimna w ogóle nie czuć bo przez mikro uchył powietrze leci pod sufit i szybko się ogrzewa.

Ja mam wentylacje grawitacyjną w 70% pomieszczeń.

A dzisiaj u mnie 20*C leje i to czasami intensywnie. Woda potrzebna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okna wiekowe. Nie są tragiczne i jeszcze doszczelniam gąbką tak że pomiędzy szybami w skrzynce brak skroplonej wody. To samo na wewnętrznej szybie. No ale to jednak nie to samo co obecne okna . Mimo wszystko coś tam przechodzi i nie mam wilgoci wewnątrz, na higrometrze w zimie stoi ok 50%. Plus- minus waha się jak piszesz. Oczywiście wietrzyć należy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.