Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

tak wygląda rozdziełacz podłogowy , w zależności od typu

post-16946-0-96081000-1326650316_thumb.jpg

post-16946-0-05159200-1326650667_thumb.jpg

post-16946-0-46102100-1326650709_thumb.jpg

 

wstaw swoje zdjęcie co tam masz .nie tak ....witekkw

 

zawór i mieszacz już działają panowie , tylko to podłogówka robi zadyme z powrotem , bo z opisu wygląda że iedna pompa jest do C.O I PODŁOGÓWKI (podłączona jak grzejniki)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Coś mi się kolego wydaje że masz odwrotnie wpięty zawór 4d i dlatego te problemy. Oczywiście przekrój małego obiegu jest za mały ale nie ma sensu montować kolejnej pompki w tak niedopracowanym nieprzemyślanym układzie. Podmieszanie i tak będzie poprzez pomkę CWU !!!! Poza tym temp. 60 st na piecu to stanowczo za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieszanie i tak będzie poprzez pomkę CWU !!!! Poza tym temp. 60 st na piecu to stanowczo za malo.

podmieszanie tak będzie -pod warunkiem że temp w CWU będzie niższa niż załączenie pompy

a 60*C przy wystarczających 40*C na grzejniki to chyba raczej WYSTARCZY a piec z podajnikiem to praca ciągłą :rolleyes:

 

witekkw czekam na fot rozdzielacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega witekkw podałgo w poście40 i stąd moje pytanie dlaczego tak podłączona pompa kotłowa i zawór zwrotny miedzy 4D a powrotem pieca , i moje pytanie jeszcze czy po wyłączeniu pompy kotłowej ( po uzuskaniu temp.powrotu) grawitacja przepcha wode przez obieg kotłowy 4D jak całkiem się zamknie po uzyskaniu temperatury na C.O

A co kolega guitar powiedział by na zamiane pompy C.O na kotłową , może to zadziałać - nigdy jeszcze takiego układu nie widziałem w akcji ale to mogła bu być najprostsza i najtańsza przeróbka dla kolegi ...witekkw

post-16946-0-13769000-1326925557_thumb.jpg

 

tylko odpowiednio ustawić sterownik kotła bo ma on kilka funkcjj aby sterowana była tem, C.O jak i ochrona powrotu

 

1- (",Dodatkowym atutem urządzenia jest zabezpieczenie temperatury

powrotu, spełniające funkcję ochrony przed zagotowaniem wody

w krótkim obiegu kotła lub przed zbyt niską temperaturą powracającej

do kotła wody.")

 

2- " Minimalne otwarcie Parametr określa, jakie otwarcie zaworu może być najmniejsze. Dzięki

temu parametrowi możemy zostawić zawór minimalnie uchylony, żeby

zachować najmniejszy przepływ. "

 

3- " Ochrona kotła Ochrona przed zbyt wysoką temperaturą powrotu ma na celu

niedopuszczenie do niebezpiecznego wzrostu temperatury kotła. Użytkownik

ustawia maksymalną dopuszczalną temperaturę powrotu. W przypadku

niebezpiecznego wzrostu temperatury zawór zaczyna się otwierać na

instalację domu w celu schłodzenia kotła. Funkcja ta załączona jest na stałe

(możliwość wyłączenia jedynie w menu serwisowym)."

no i oczywiście

 

4- "Tygodniówka (sterowanie tygodniowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po rozmowie z instalatorem który robił mi instalację, twierdzi że temperatura powrotu do kotła 30 stopni wiele nie szkodzi dla żywotności kotła, bo pale suchym miałem i na piecu mam 60-70 stopni i jak woda z powrotu wraca do kotła i zmiesza się z tą w kotle to i tak jest wysoka wiec korozja nie grozi, jeżeli chodzi o oszczędności związane podniesieniem temperatury powrotu to po zmianch byłyby bardzo niewielkie i nie adekwatne do kosztów przeróbek. Ale jeżeli chce to żaden problem i mi to przerobi, uważa jednak że na grawitacji to raczej niema szans żeby to pracowało bo to dom parterowy i wszystko na jednym poziomie także tylko i wyłącznie dodatkowa pompka. Jeżeli chodzi o CWU to mówi że raczej niemożliwe żeby woda się cofała (pomimo braku zawrotu zwrotnego) do kotła bo rury idą w dół w podłogę, a pompa raczej nie przepuści. Jeśli chce przerobienia to on proponuje dwa rozwiązania:

1. Pompa na powrocie do kotła zaraz przy wejściu do pieca

2. Takie jak Guitar proponuje, tzn. wpięcie w zasilanie (przed zaworem 4d) i wpięcie w powrót zaraz przy wejściu do pieca

 

Oczywiście ja nie wstawiłem zaworów zwrotnych, odcinających itp. zrobiłem tylko rysunek poglądowy gdzie mogłaby być pompa

 

Co o tym wszystkim sądzicie ??

post-15384-0-73198300-1326959511_thumb.jpg

post-15384-0-46635100-1326959767_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten hydraulik twierdzi że pompa nie przepuści to zmień hydraulika będzie bezpieczniej dla instalacji i większy spokój ducha dla Ciebie B)

Edytowane przez amber36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przerobić 4Dna 3D i pominąć można pompę kotłową a przy tym sterowniku ST-341 to utrzymanie powrotu i uzyskanie zadanej temperatury na instalacje C.O to bajka

a oto propozycja

post-16946-0-23188300-1326974648_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczenie pompy przed zaworem powoduje że powstają duże opory i może być problem z dużymi grzejnikami , ale masz rację rozwiąże to problem z temperaturą powrotu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Tobie doradził wstawienie pompy mieszającej i czemu ona ma służyć , zaczynam mieć wrażenie że na tym forum jest niewielu fachowców mających doświadczenie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.