Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak tam u Was? U mnie temperatura na dworze 38*C w słońcu


o6483256

Rekomendowane odpowiedzi

Mam, bez filtra (najlepiej własnej roboty), nie da się używać wentylacji. Ja mam czujnik smogu, który steruje wentylacją, wyłączając ją gdy normy zostają przekroczone. Jako, że ten system się sprawdza nie robiłem filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cos masz z ta stacja nie halo. Tak cieplo to nie bylo.

Ponizej u mnie:

AC95787F-5D24-45D9-BD01-0CF8E4812EE0.thumb.png.e3899ef2a803fa0c260c7b77eaddf3fa.png

W domu bez „zmian”:

BD677F75-A67F-4FFB-B850-516D36C04D37.thumb.png.287d5108979c8dc183fadea29dd848d2.png


Ciekawe jak ladnie (troche przypadku) pokrywa sie srednia.

A sama stacja ponizej w sloncu na wysokosci ~2m. Akurat w cieniu jak zdjecie teraz robione.

EC9C5954-DE82-4C11-9AF8-EAB05A5F8B15.thumb.jpeg.4b5366232fe8d8c1db5a49f87e12eb62.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja na dachu w słońcu, druga w cieniu. Jest gorąco. Obie działają ok 👍😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie wiem gdzie mieszkasz ale na zachodzie ogolna prognoza byla 38-39C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się na wycieczkę rowerową, jadąc ścieżką rowerową na moście przez Odrę między szklanymi ekranami akustycznymi - zobaczyłem na garminie 48C. Ale w cieniu tylko 36C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie lukam tu:

https://meteo.kilo.net.pl/

Pomiary wykonywane są w Łodzi, w okolicach osiedla Retkinia.
Pomiar temperatury jest dokonywany w cieniu, ok 25 metrów nad ziemią, raz na minutę.
Pozostałe pomiary wykonywane są co pół godziny. Strona jest odświeżana automatycznie co 5 minut." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, PioBin napisał:

Faktycznie nie wiem gdzie mieszkasz ale na zachodzie ogolna prognoza byla 38-39C. 

 

42 minuty temu, o6483256 napisał:

Północ.

Północ czego ??? ja bym stawiał na południowy wschód

@PioBindorodna kukurydza po sąsiedzku 🙂

Grabowiec.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukurydza sasiad od lat sieje. Fajne toto 😉 Klimat robi, w koncu to wioska, z drugiej zboze. Sasiadow (zabudowan) brak.

A co do temperatur to zielen i przyroda temperature „zaniza” szczegolnie odczuwalna jest inna. Brak promieniowania od nagrzanego betonu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

Północ czego ??? ja bym stawiał na południowy wschód

Północ Polski, czego nie rozumiesz?

 

PS Mapy Google odkryłeś? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem rok w jednym z krajów południowej Europy. Konkretniej to na wsi, również w ciągu lata. Przeżyłem na własnej skórze 6 dni z rzędu gdzie temperatura w cieniu wynosiła po kolei 43 / 44 / 45 / 45 / 46/ 45 stopni.
Oprócz tego cały lipiec i sierpień dzień w dzień było ponad 33 stopnie i zero chmur. Nie rzadko temperatury sięgały takich jakie obecnie mamy w Polsce czyli ponad 35-38 stopni. O potwornych pożarach, sadzy, zapachu spalonego drewna i kłębach dymu nie wspomnę.

Da się to przeżyć, należy jednak śmiertelnie poważnie traktować taką pogodę, bo udar to w takich warunkach nic trudnego. Wychodzić wcześnie rano i w miarę możliwości załatwić wszystko do 8:00-9:00 rano a później nie pracować fizycznie i najlepiej skryć się w chłodnej piwnicy. Dopiero po godzinie 22:00 temperatura spadała poniżej 30 stopni, nagrzane budynki oddawały ciepło w nocy więc sen był trudny. Najlepiej było leżeć na gołej trawie i ziemi, dopiero w nocy życie wracało do wioski i kawiarni, bo dało się oddychać. 

Ktokolwiek twierdzi, że ocieplenie klimatu to ściema, to albo lubi konfabulację albo ma po prostu awersję do zdobywania rzetelnej wiedzy opartej na faktach. Chwilowe wahania pogody nie świadczą o klimacie ale wieloletni trend pogodowy buduje przekrój klimatu panującego na danym terenie. Wyniki badań są bezsprzeczne - ociepla się wszędzie i to bardzo ale to bardzo szybko. Obecne temperatury ostatni raz w historii geologicznej miały miejsce kilkanaście milionów lat temu a ich osiągnięcie zajęło klimatowi kilkaset tysięcy lat. Tymczasem nam zajęło to raptem 150 lat cywilizacji industrialnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.