Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark eko wood


marcin25
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Micha90zgaz,

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Krystian2805 napisał(a):

No to jest lekki dramat, tez jak naładuje cały bufor do 80 stopni, gdy się nie pali to 2h i po cieplej wodzie. Masakra

Po prostu masz za mały bufor do domu który ogrzewasz i być może piec.

Nie musisz nic dodawać Trx9 pomylił Cię z sebastian33444 to był jego schemat

Edytowane przez wkl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedopatrzenie miałem na myśli @sebastian33444.

No u mnie ew 37kw zawalony osiką nabija instalacje do 41*c a gora bufora 1000L ma po wypaleniu 75 doł 35 według cieplo.app to zalecana pojemnośc bufora do domu to 4000L, ale instalacja w domu ma z 600L

Ogrzewam 250m starej chałupy na zeliwnych grzejnikach

Ogólnie widze ze hydraulicy to portafia odwalić, jak sam nie wiesz jak to powinno wyglądać to hydraulik tego dobrze nie zrobi. 😕

Edytowane przez Trx9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkl Niby ten piec eko wood 21kW jest do 250 m2. To powinien to spokojnie ogarnąć moim zdaniem.

@Trx9 Właśnie ja już miałem 3 poprawki instalacji... ponad miesiąc bujania się z tematem. Jak naładujesz bufor cały na 80 stopni to na jak długo Ci wystarcza?

 

Jeszcze spróbuje założyć wkładkę 72 ale nie wiem czy to wgl ma znaczenie. Teraz piec utrzymuje temperaturę 82 na stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie z pieca jest na 1 od góry, tak tak pisałeś coś takiego, nawet chyba pisałeś żeby powrót dać tam gdzie wcześniej było zasilanie z pieca. Tak na dobra sprawę to nawet nie włączając pompki na cwu to i tak jest problem z rozgrzaniem bufora przy pracującej pomoce na Co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No już prawie 12h palenia i dalej bufor nie nagrzany nawet 80 stopni nie mam u góry bufora. 

Wydaje mi się, ze coś jest nie tak z zaworem 3 drogowym albo z przepływem piec bufor bo jak nie włączę tej pompki Co to bufor naładuje mi się w jakieś 4,5h razem z zbiornikiem cwu.

Albo coś blokuje przepływ albo zawór jest złe założony.  
Mam założone jeszcze te zawory zwrotne na zasilaniu z pieca do bufora no i zaraz za pompka na zasilaniu Co. Może to jakoś blokować przepływy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadana na piecu mam 82, jesli chodzi o prace wentylatora to 1-2% bo bardzo dobrze trzyma te 82.  No niżej na środku buforu jest ok 40  stopni. Tak jak pisałem praktycznie na bieżąco wyciaga ciepła wodę jak jest włączony obieg Co. Jak już powrót wróci ciepły z Co to wtedy się bardzo powoli ładuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niedobrze jak piec ci pracuje na 1- 2 procent, znaczy że bufor nie odbiera ciepła, musisz zwiększyć obroty pompki, jak to nie pomoże to wkładka 72 stopnie, a najpierw upewnić się że przepływ wody jest właściwy, na początek zajrzeć do filtra.

U mnie piec pracuje 100 procent do momentu gdy na dole bufora nie będzie ponad 75 stopni.

Jak piec ci pracuje na 1 procent to jak chciałeś nagrzać dom i bufor??

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wkladka nie pomože,bo nie ma odbioru do bufora.Liepiej pompke kociol-bufor wiecej pogonic,jak piszes.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.