Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mój prąd czy komuś udało się uzyskać dofinansowanie?


maderator

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale. Przymierzamy się do zamontowania paneli paneli fotowoltaicznych na domku 1-rodzinnym. Pewnie na dachu, chociaż planujemy też w przyszłości budowę garażu i gdyby udało się wzmocnić tą powierzchnie, to również tam być może zamontowałoby się takie panele. 

Wracając do meritum, czy komuś udało się uzyskać to dofinansowanie do instalacji? Czy to się uzyskuje przed czy po jej zamontowaniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek złożony przez internet kilka dni temu. Czekam co dalej.

Składasz po zamontowaniu paneli i po otrzymaniu potwierdzenia wpięcia twojej instalacji do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś indywidualnym gospodarstwem domowym, to moim zdaniem warto. Zwłaszcza, że koszt instalacji może Ci spaść o około 30%, jeżeli załapiesz się na program Mój Prąd oraz np ulgę termomodernizacyjną.

Ostatnio na portalu Wysokie Napięcie pojawił się interesujący artykuł z tego zakresu.

Tutaj masz infografikę:

moj_prad_cena_instalacji_pv_zl_kw.thumb.png.3775b52f99363af4efd3dab96a5305e4.png

Na której wszystko jest w miarę jasno opisane.

Oczywiście wiele zależy jeszcze od wyceny całej instalacji, ale o to proponuję zapytać w firmach które się tym zajmują.

Tutaj wyślij zapytanie o przygotowanie oferty. Na tej podstawie będziesz mógł sobie oszacować czy Ci się to opłaca i kiedy nastąpi zwrot z inwestycji.

Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.

 

 

Edytowane przez stars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja założyłem końcem grudnia , niestety jeszcze czekam cierpliwie , ale za to zwrot z podatku przyszedł , w moim przypadku podatek odliczyłem od całości inwestycji bo nie dostałem jeszcze  kasy z ,,mój prąd" , jak dostanę kasę w następnym roku muszę robić korektę , bo normalnie trzeba pomniejszyć koszt inwestycji o to 5000 i dopiero odliczyć podatek . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekb dobrze wiedzieć o tym odliczeniu, że się pomniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Z programu "Mój prąd" otrzymałem maksymalne dofinansowanie w wysokości 5 000 zł.

Wniosek złożyłem pod koniec czerwca 2020. Na koncie pieniądze miałem 24.09.2020.

 

@bartoszkamel1983.

Skąd dostałeś dofinansowanie 6 tysięcy złotych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Zastanawiam się na ile zależy to od gminy. Brat jakieś 2-3 lata temu złożył wniosek na wymianę kotła, 14 tys chyba było do wykorzystania. Za 2 tygodnie chyba już miał wszystko zrobione, za parę dni przyszli pani z panem, pooglądali i na następny dzień miał całe 14tys na koncie. Wiem że to zupełnie inne dofinansowanie, ale mimo wszystko wszyscy byli w szoku. A jak czytam historie ludzi, zwłaszcza teraz w Covidzie, to płakać się chce, bo ludzie po kilkadziesiąt tysięcy zainwestowali i stracili nadzieje że cokolwiek odzyskają.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój wniosek złożyłem w połowie października a kasa na koncie pojawiła się pod koniec marca. Ojciec też złożył na swoją instalacja jakieś 2 tyg przede mną i do chwili obecnej nie dostał dofinansowania. Wniosek dalej ma status oczekującego na weryfikację.
Pozostaje czekać i zerkać na stronę https://moj.gov.pl czy czego nie napisali na naszą skrzynkę podawcza. Możliwe że napisali i oczekują na skorygowanie a mail z informacją nie dotarł.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najnowsze info dotyczące Mojego Prądu. Od 1 lipca ma zostać uruchomiony Mój Prąd 3.0. na praktycznie niezmienionych zasadach co drugi nabór, czyli dotacja będzie na razie dotyczyła tylko fotowoltaiki - mikroinstalacja PV mocy 2-10 kW. Prawdopodobnie kwota dotacjibędzie nieco niższa. Nie będzie też zapowiadanych wcześniej dotacji do magazynów energii ani ładowarek do elektryków w tym naborze. Po zniesieniu opustów ma zostać uruchomiony Mój Prąd 4.0. i dopiero on być może zostanie rozszerzony o te technologie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Za te głupie 3 tysiaki to nawet wstyd przystępować do tego śmiesznego programu , toć to w stanie każdy jest zrobić bez tej jamłużny swoimi pieniędzmi .

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3kPLN to sobie można kupić 6-8sztuk paneli na 2-2,5 kw przy napięciu 220-260V. Do tego jakiś prosty układ robiący z tego prostokąt i możemy na luzie grzać cwu w offline i awaryjnie podpiąć się w domu pod fazę. Przy prostokącie lodówka z inwerterem i inne odbiorniki powinny na luzie chodzić. No i za te grosze można pokazać piSSowskiemu nierzadowi cztery litery i nie bawić się w jałmużnę i papieroloogie. A pozostałe 25kPLN przeznaczyć na prac na najbliższe 7-10lat

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Wyleje wiadro zimnej wody na rozgrzane głowy. Wniosek o 5 tys. złożyłem w sierpniu 2020r. do dzisiaj jego status to:

"Wniosek 88xxx/2020 został zweryfikowany pod względem merytorycznym i wymaga uzupełnienia. Pracownik weryfikujący wniosek skontaktuje się z Wnioskodawcą."

Oczywiście żadnego kontaktu nie było. A ile jest warte te 5tys. teraz, a ile będzie, powiedzmy za rok? o ile dadzą.

Ręce opadają.

Pozdrawiam optymistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz maila z pytaniem w Twój wniosek. Ojciec napisał to dostał informacje co musi uzupełnić (brak podpisie na czymś).
Ja swoij składałem pod koniec października, ojciec w połowie. Ja dostałem kase z marcu a ojciec dalej czeka.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tej pory czekasz? Ja praktycznie dokładnie w tym samym terminie składałem papiery, bo musiałem czekać ponad 3 miesiące na nowy numer umowy z PGE. Miałem dokładnie taki sam status, który objawił się dopiero po pół roku od złożenia dokumentów, a dokładniej w styczniu tego roku. Po kontakcie powiedziano mi że nie załączyłem faktury, która oczywiście była załączona. Jak to sprawdzili, to powiedzieli mi że nie ma faktur zaliczkowych, no żesz, przecież załączyłem skany z potwierdzeniem ich przelewów z danymi tych faktur, co pokrywało się z danymi na fakturze głównej. Po przesłaniu tych faktur zaliczkowych po tygodniu stan się zmienił na zgłoszone do wypłaty i na koniec stycznia wpłynęła kasa. Wg. mnie to robią wszystko żeby te wypłaty opóźnić, a wymagany 3-miesięczny okres na rozpatrzenie wniosku to można między bajki włożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.