Skocz do zawartości
maderator

Mój prąd czy komuś udało się uzyskać dofinansowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale. Przymierzamy się do zamontowania paneli paneli fotowoltaicznych na domku 1-rodzinnym. Pewnie na dachu, chociaż planujemy też w przyszłości budowę garażu i gdyby udało się wzmocnić tą powierzchnie, to również tam być może zamontowałoby się takie panele. 

Wracając do meritum, czy komuś udało się uzyskać to dofinansowanie do instalacji? Czy to się uzyskuje przed czy po jej zamontowaniu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wniosek złożony przez internet kilka dni temu. Czekam co dalej.

Składasz po zamontowaniu paneli i po otrzymaniu potwierdzenia wpięcia twojej instalacji do sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeżeli jesteś indywidualnym gospodarstwem domowym, to moim zdaniem warto. Zwłaszcza, że koszt instalacji może Ci spaść o około 30%, jeżeli załapiesz się na program Mój Prąd oraz np ulgę termomodernizacyjną.

Ostatnio na portalu Wysokie Napięcie pojawił się interesujący artykuł z tego zakresu.

Tutaj masz infografikę:

moj_prad_cena_instalacji_pv_zl_kw.thumb.png.3775b52f99363af4efd3dab96a5305e4.png

Na której wszystko jest w miarę jasno opisane.

Oczywiście wiele zależy jeszcze od wyceny całej instalacji, ale o to proponuję zapytać w firmach które się tym zajmują.

Tutaj wyślij zapytanie o przygotowanie oferty. Na tej podstawie będziesz mógł sobie oszacować czy Ci się to opłaca i kiedy nastąpi zwrot z inwestycji.

Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.

Edytowane przez stars

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Hallo.

Papiery były wysłane; kasa przyszła nawet nie wiedziałem kiedy, bez jakiegokolwiek problemu. 5000,-

POzdro

ps.  to było w grudniu...

Edytowane przez dorecho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

U mnie tak samo jak u kolegi powyżej. Instalacja założona w październiku, pieniądze przyszły bardzo szybko.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam , ja założyłem końcem grudnia , niestety jeszcze czekam cierpliwie , ale za to zwrot z podatku przyszedł , w moim przypadku podatek odliczyłem od całości inwestycji bo nie dostałem jeszcze  kasy z ,,mój prąd" , jak dostanę kasę w następnym roku muszę robić korektę , bo normalnie trzeba pomniejszyć koszt inwestycji o to 5000 i dopiero odliczyć podatek . :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tomekb dobrze wiedzieć o tym odliczeniu, że się pomniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi