Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mój prąd czy komuś udało się uzyskać dofinansowanie?


maderator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Poprzedni swój post napisałem wzburzony e-mailem który został wysłany do nie załatwionych wnioskodawców z II naboru, czyli 2020r. Przeczytałem tylko początek i już mnie prawie szlag trafił. Dziś doczytałem resztę i się ocknąłem w przysłowiowym nocniku. Jest jeszcze gorzej. Nie załatwieni mogą złożyć nowy wniosek w III naborze, ale tam też środki się kończą, a myślę że ich tam w ogóle nie ma. Więc przyślą za rok znowu maila, że można złożyć wniosek w IV naborze, a potem wybory i nici z 5tys. później z  3tys. i może w IV z 1tys. Jak składałem wniosek 3.08.2020r. to z tego co pamiętam, w puli  do rozdziału pozostało kilkaset milionów zł. i jakim cudem brakło?

Dziękuje Przemysław85 za podpowiedź, wysłałem e-maila z zapytaniem do NFOŚiGW. Bardzo żałuję że nabrałem się na te 5tys. Mogłem instalacje zrobić innym sposobem, obniżają koszty budowy. Poniżej zamieszczam treść całego e-maila od "Mojego Prądu"

"Szanowna Pani / Szanowny Panie

W związku z ogromnym zainteresowaniem Programem „Mój Prąd” (I i II nabór wniosków), uprzejmie informujemy, iż należy mieć na względzie ewentualność nieotrzymania środków w ramach drugiego naboru wniosków. Wszystkie złożone wnioski o dofinansowanie zostaną ocenione, jednakże nie dla wszystkich wnioskodawców może wystarczyć środków.

 

Zgodnie z art. 30 ust. 6 ustawy z dnia 17 lipca 2009 r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji (Dz. U. z 2019 r. poz. 1447), umieszczenie wniosku na częściowej liście projektów wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania nie stanowi zobowiązania NFOŚiGW do udzielenia dofinansowania, a zgodnie z art. 30a ustawy z dnia 17 lipca 2009 r. Krajowy operator dzieli projekty wstępnie wybrane na podstawowe i rezerwowe – w przypadku, gdy suma wnioskowanego dofinansowania programów lub projektów wstępnie wybranych do dofinansowania ze środków zgromadzonych na Rachunku klimatycznym przekracza limit środków zgromadzonych na Rachunku klimatycznym przeznaczony na dofinansowanie, określony w regulaminie naboru wniosków.

 

Minister właściwy ds. klimatu ostatecznie akceptuje poszczególne projekty umieszczone na liście podstawowej lub rezerwowej i umieszcza na stronie internetowej urzędu obsługującego ministra wykaz beneficjentów, których projekty zostały zatwierdzone w drodze decyzji, lub też odmawia,

w drodze decyzji administracyjnej, akceptacji poszczególnych projektów zakwalifikowanych do dofinansowania.

 

Wnioskodawców, którzy do tej pory mają wniosek w trakcie uzupełniania i nie zostali wpisani na listę rankingową oraz Wnioskodawców którzy z powodu wyczerpania alokacji środków w I i II naborze (1,155 mld zł) nie otrzymają dofinansowania a zostaną umieszczeni na liście rezerwowej, po zapoznaniu się z dokumentami i spełnieniu wymogów Regulaminu III edycji programu „Mój Prąd”  zapraszamy do złożenia wniosku o dofinansowanie poprzez Generator Wniosków o Dofinansowanie w trwającym już III naborze.

Z poważaniem

 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

ul. Konstruktorska 3A"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem takie samo gówno. Dopłaty do foto... Sranie w banie. Czekam już rok. Kasa jest dla pociotków na stołkach od dyktatora i spółki. Programy odtrąbione, załatwione, reżimowa odfajkowała następny sukces władzy i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam takich problemów ,bo olałem te ich jałmużnę szkoda nerwów , zresztą zakładałem jeszcze zanim owa łaska była , a fotowoltaika pięknie się zwraca i jest git .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, kasy w II naborze brakło dla około 25 tys. wnioskodawców. Myślę że bardzo dużo wniosków w III naborze zostało złożonych przez osoby, które się nie załapały do II naboru lub nie zdążyły zamknąć instalacji przed jego zakończeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo. Wychodzi na to że 25  tysięcy ludzi zostało "zrobionych w balona" ,a teraz mogą składać na nowo wnioski, o ile dostaną z powrotem wysłane papiery....takie numery to "tylko w Erze", bo w naszej Polsce to nie byłoby możliwe.

 Nie  OTAKE Polskę walczyli.

Może załapią się na te 3 tysiaki -  oczywiście jak zdążą, i będą dostawać za wysłaną energię po 20 groszy.

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym ty piszesz? Przecież wszystkie wnioski składa się w formie elektronicznej. Żadnych oryginalnych dokumentów się nie wysyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja to olewam całe to dofinansowanie , założę sobie ze 6 paneli 400 Watowych bez zgłoszenia do sieci tylko dla swoich potrzeb na bieżąco do bojlera plus ze dwa akusie do oświetlenia domu i nic więcej nie chcę , jamłużnę sobie niech zabiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Podobnie jak Grzebek wniosek złożony został 4 grudnia 2020 r przez firmę montującą fotowoltaikę pod koniec miesiąca maja 2021 roku po sprawdzeniu  na stronie programu dofinansowania fotowoltaiki był komunikat                             Wniosek xxxxx /2020 został zweryfikowany pod względem merytorycznym i wymaga uzupełnienia. Pracownik weryfikujący wniosek skontaktuje się z Wnioskodawcą. Do chwili obecnej nikt z programu nie skontaktował się ani ze mną ani też z pracownikiem firmy który wysyłał wniosek dlatego też e-mailem zwróciłem się z pytaniem do BOŚ Program dofinansowania fotowoltaiki i otrzymałem odpowiedź że mają mało pieniędzy i mogę nie otrzymać dotacji w kwocie 5000, zł natomiast będę mógł złożyć ponownie wniosek w obecnym naborze lecz również w tym naborze może nie być pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identycznie jak u mnie. Ja złożyłem w lipcu 2020.  W końcu po roku dzwonimy na infolinię. Czterdzieści minut słuchania melodyjek. Pan konsultant powiedział, że jest błąd. Bo nie można otrzymać dofinansowania na firmę. I że jest podany NIP. He??? Ja żadnej firmy nie mam, nie miałem i mieć nie będę.  W wysłanych papierach podaliśmy pesel i NIP. Bo takowy posiadam. Kiedyś były one przyznawane.

Mają instrukcje,  że każdy brak kropki, przecinka akapitu jest oceniany jako błędny i ląduje na końcu kolejki. I defakto kasy nie będzie.  I tak. Skontaktowali się. Wysyłając wszystkim  standardowe pismo jak założycielowi wątku. Co ma oznaczać nic innego jak to żeby się bujać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę brutalnie tutaj, tak jak i na Elektrodzie.

Dlaczego nie kontaktowaliście się wcześniej sami z siebie? Tylko po wielu miesiącach czy nawet roku? Nie zależało Wam na tych 5k?

Ja akurat nie miałem niczego do uzupełnienia ale wniosek wisiał 2-3 tygodnie. Tak na prawdę dwa wnioski bo kończyłem dwie instalacje niemal w tym samym momencie. Nie chciało mi się dłużej czekać więc napisałem. Miła Pani odpisała, że mają dużo wniosków itp. ale nagle, po chyba dwóch dniach oba wnioski poszły dalej bez problemu. Na forum Elektrody ja pisałem i inni koledzy również pisali, żeby od razu się z nimi kontaktować bo to nam zależy a oni to tylko urzędnicy. Zarówno w moim jak i w kolegów przypadkach pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jak ktoś złożył wniosek i długo czeka to się niecierpliwi. Warto jednak wziąć pod uwagę, że tam pracują "tylko" ludzie... Na cały program w 1 i 2 edycji było przewidziane 200 tys. wniosków. Koniec końców przyznali chyba 220 tys. dotacji czy coś koło tego. Program był przewidziany do 2025 roku, a budżet wyczerpał się po 1,5 roku. To pokazuje ogromne zainteresowanie i myślę że większe niż się spodziewali. A teraz? Ponad 100 tys. wniosków w 1,5 miesiąca...

Nie powiedziałbym że kogokolwiek ktoś wykiwał, bo przecież w każdym programie dotacyjnym jest zapis że program trwa dopóki środki się nie wyczerpią. No i faktycznie w interesie każdego jest dbać o swoje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2021 o 07:42, Wello napisał:

Dlaczego nie kontaktowaliście się wcześniej sami z siebie?

 

W dniu 19.08.2021 o 07:42, Wello napisał:

Nie chciało mi się dłużej czekać więc napisałem.

Drogi kolego, znasz pewnie sytuacje drogową, gdzie do skrzyżowania prowadzą trzy pasy, zewnętrzny do skrętu w lewo, środkowy do jazdy na wprost i najbliższy chodnika do skrętu w prawo. Problemem jest tylko to, że wszyscy chcą jechać na wprost. Część kierowców pokornie oczekuje na środkowym pasie, a cwaniacy świadomie pędzą lewym i prawym pasem aby tuż przed skrzyżowaniem wcisnąć się w kolejkę do jazdy na wprost. I niestety, udaje im się to.

Jeśli odpisują, że "Pracownik weryfikujący wniosek skontaktuje się z Wnioskodawcą." to zakładam, że tak będzie. Tylko nie  wziąłem pod uwagę, że "niecierpliwi" tak masowo będą wpuszczani przed kolejkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.