Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar HTi20 opinie


mikus39

Rekomendowane odpowiedzi

A te małe bufory są faktycznie niezbędne czy wystarczy w przypadku podłogówki sama pojemność instalacji + Ups na obiegową pompkę (a w przypadku grzejników pelne otwarcie głowic) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jest wprowadzone do jednostki zewnętrznej panasa

15 minut temu, Patrol napisał:

A te małe bufory są faktycznie niezbędne czy wystarczy w przypadku podłogówki sama pojemność instalacji + Ups na obiegową pompkę (a w przypadku grzejników pelne otwarcie głowic) ? 

To zależy jak duże przepływy są wymagane dla prawidłowej pracy PC.

Np Kaisai ma min 400l/h dla 6-10kW i 700l/h dla 12-16kW.

Dla omawianego w innym temacie Haiera min przepływ to 720l/h

Minimalne wymagane przepływy powinny być podane w instrukcjach montażu PC.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sambor napisał:

Kaisai ma polską stronę i na niej jest tabela wydajności - wystarczy sprawdzić w niej- co i jak.

Źródeł się nie podaje, ze źródeł się żyje. 

Cena jest brutto za monoblok Arctic 10kW 3f.

341385437_ofertakaisai.thumb.jpg.8661ac076b4c8eeb6031833f639ffa49.jpg

Tymczasowo brak. Jak ja kocham te zabiegi marketingowe. Mogli napisać że darmo dają. Na to samo by wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o istnieniu takich pomp jak Kaisen, właśnie ryje manuala i tu już zaskoczenie, że tak rozbudowana jest instrukcja. Szkoda, że nie ma sterowania pogodowego. Dla opcji z grzałką podają wartość zabezp. (1f) 32A ale z tego co widzę, to przez stycznik grzałkę można z innej fazy puścić. @Sambor kojarzysz jakie typy sprężarek siedzą w monoblokach 8 i 10kW? Przy okazji na marginesie jeszcze pytanie czy miał ktoś styczność z pompami Calla Verde? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, der napisał:

Tymczasowo brak. Jak ja kocham te zabiegi marketingowe. Mogli napisać że darmo dają. Na to samo by wyszło. 

Jak potrzeba to kilka dni i jest na budowie.

Nie patrzyłem , ale kiedyś mogę podjechać do znajomego i sprawdzić.

Raczej markowa, patrząc na parametry pracy w niskich temp.

W necie podają 

Cytat

pompy ciepła KAISAI posiadają sprężarkę Mitsubishi oraz wentylatory Panasonic!

Może kiedyś sprawdzę.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie pali się, ale z góry dzięki. Może będziesz miał info jak realnie radziła sobie przy ostatnich, największych minusach. 

Edit:  w przypadku splita 10kW znalazlem info Twin rotary invert. 

Edytowane przez Patrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Patrol napisał:

A te małe bufory są faktycznie niezbędne czy wystarczy w przypadku podłogówki sama pojemność instalacji + Ups na obiegową pompkę (a w przypadku grzejników pelne otwarcie głowic) ? 

Przyjmuje się że na 1 kW mocy pompy 15 l wody w układzie mam grzejniki i głowice są ustawione na zadaną temperaturę a pogodynka w moim układzie jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2022 o 23:55, der napisał:

A-7/W35

Mógłbyś na podstawie danych z Galmetu pokazać mi w tabeli na który parametr mam patrzeć?

kompletne-systemy-4w1-z-pompa-ciepla-prima-monoblok-inwerter-r32-4-16gt-folder.pdf

Zrzut ekranu 2022-02-06 093840.png

Edytowane przez mikus39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pliku masz tabele, wg których sprawdzisz czy dany model pompy zapewnia potrzebną moc przy -7C czy tam -15C i W35. A czy takie wartości są realne to juz lepiej pozbierać opinie użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawsze są wykresy charakterystyki poboru mocy w zależności od temperatury, szczególnie w okolicach temperatur powodujących szronienia wymiennika. 
Więc ta pompa a także inne pompy, będą się całkowicie inaczej zachowywały w strefach o podwyższonej wilgotności.   
 

kompletne-systemy-4w1-z-pompa-ciepla-prima-monoblok-inwerter-r32-4-16gt-folder.pdf

 

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Witek-z-Ulicy napisał:

ta pompa a także inne pompy, będą się całkowicie inaczej zachowywały w strefach o podwyższonej wilgotności.

Coraz ciekawiej prawicie. Szkoda że dla mnie niezrozumiale. Pompy to bardzo skomplikowane zagadnienie widzę. 

Szronienie wymiennika. temp z zakresu -3 do +5?

Próbuje to sobie jakoś w całość poukładać. 

Za bardzo nie sugerować się firma, tylko dopasowaniem mocy aby nie przesadzić ze spadkiem jakości? Nie przeginać w drugą stronę bo wyższa cena może nie być wyznacznikiem jakości.?

Patrzeć na sterowanie?

 

Edytowane przez mikus39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikus39 napisał:

Szronienie wymiennika. temp z zakresu -3 do +5?

Ostatnio były takie temperatury +4 duża wilgotność 92% i wymiennik zaszroniony do tego silne opady śniegu  które dodatkowo zaklejają wymiennik na pompie i przepływ powietrza skutecznie przydławiony , spada sprawność i te całe wyliczenia tabelki mają się nijak do zaistniałych warunków pracy w naturalnych warunkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja tak trochę jak kij w mrowisko...

Czy za bardzo nie przesadzacie z tym zaszronieniem jedn. zewnętrznej.... Przecież już ze szkoły podstawowej wiecie że wilgotne powietrze niesie ze sobą odpowiednio więcej energii im więcej zawiera wilgoci. To że jednostka zużywa energię na odszronienie to fakt , ale ciepło wody wykroplonej i zamarzniętej na wymienniku powoduje zwiększenie sprawności PC np. to że jednostka zaraz po odszronieniu pracuje z dużo wyższym COP-em w większości rekompensując straty. Większość firm wyliczając sprawność pomija fakt odmrażania w ogólnym bilansie.

Niestety bardzo źle to wygląda energetycznie jeśli do odmrażania musi użyć  grzałek lub DEICE MOD2

Tak mi się wydaje..... i zaraz się zacznie.... 🙂

Pozdrawiam. YARO

Edytowane przez YaroXylen
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen to tak serio z tymi „korzysciami”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oczywiście, suma summarum wychodzi niewielka strata, dlatego pomijalna. Ale jeżeli jednostka będzie stanowczo za mała (za skąpo dobrana) to stąd takie pytania ..... 🙂

Dlatego dobrze jest popatrzeć na wielkość wymiennika jedn.zewn.

YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tej skondensowanej wilgoci w postaci szronu/lodu o niskiej przewodnosci cieplnej oraz tlumieniu przeplywu powietrza nie trza bylo „odmrazac” to byloby pieknie

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt niezaprzeczalny o czym napisałem że to jednak strata.

U mnie przez ostatnie dni ani razu T-Cap się nie rozmrażał, jak tylko grzał wodę CWU to mocno pokrył się lodem ale jak tylko przełączył się na CO zaczął powoli modulować  jednostka podczas pracy się rozmrażała samoczynnie. Wytłumaczenie tego zjawiska jest proste, jak będzie mały kaloryfer będzie "lody kręcił" na okrągło jak u mojego szwagra. Ot tajemnica...

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak patrząc na parametry tego galmeta wart ryzyka? Bo o opinię trudno. Wy tu widzę po bandzie jedziecie. Dla mnie laika to czarna magia. Za dużo niuansów. 

A czytając poszczególne posty mam wrażenie że się na tym znacie. 

Chociaż szczeże powiedziawszy to się boję polskiej technologi. Chińskiej zresztą też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.