Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Z Podajnikem?


wiaderny007

Rekomendowane odpowiedzi

witam. po sezonie przymierzam się do wymiany kotła. obecnie mam kocioł pleszewski calodobowy miałowo-weglowy 38kw. imęczy mnie już codzienne rozpalanie i zamierzam go zamienić na kocioł z podajnikiem. interesuje mnie kocioł z podajnikiem o podobnej mocy (38kw) , nie tylko na ekogroszek tzn. z możliwością spalania np. drobnego węgla kamiennego. proszę o poradę , opinie jaki piec jakiej firmy. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły mialowe tzw całodobowe lub technicznym językiem o zasypie cyklicznym rozpalone od góry dobiera się inaczej ze względu na proces spalania i generowane przy tym moce. Kocioł który masz dobiera się wg średniej eksploatacyjnej dla kotła 38kW prawdopodobnie jest to ok. 20-22kW.

 

Krótko mówiąc nie znając obiektu z podajnika musisz raczej szukać kotła 17 pod 21kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary dom piętrowy (parter125m2+piętro125m2) w tym około 80m2 podłogówki reszta grzejniki, dom nie ocieplony ( i tak zostanie).szukając w tabelach kotłów z podajnikiem szukam do 300m2 (trochę rezerwy) to są piece +- 30kw. Czy 21 kw nie będzie mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstaw dane domu do kalkulatora OZC pod linkiem i wklej link do strony z wynikiem to sprawdzę czy są dobrze podstawione

 

www.cieplowlasciwie.pl/start

 

okaże się wtedy jakiej mocy potrzebujesz.

 

Jak już Pieklorz napisał pewnie kocioł o mocy maksymalnej 21 kW spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kotłem 25kW ogrzewam 280m2 starszego domu bez zewn izolacji. Mam jedynie kilka lat temu docieplony dach i na piętrze nowe okna od chyba 3lat, nic specjalnego. Parter to pierwsze tzw plastiki.

 

Przy mocy 25kW moim zdaniem daruj sobie palniki żeliwne potocznie zwane brucerami. Przy mocy 25kW patrz na palniki obrotowe, ja cenie sobie Ardeo i serie azp-rt oraz palnik azpp. W swoim kotle pierwotnie miałem żeliwną tzw dużą ekoenergie sama zmiana palnika na azp zniżyła spalanie o średnio 3-5kg w skali doby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kotłem 25kW ogrzewam 280m2 starszego domu bez zewn izolacji. Mam jedynie kilka lat temu docieplony dach i na piętrze nowe okna od chyba 3lat, nic specjalnego. Parter to pierwsze tzw plastiki.

 

Przy mocy 25kW moim zdaniem daruj sobie palniki żeliwne potocznie zwane brucerami. Przy mocy 25kW patrz na palniki obrotowe, ja cenie sobie Ardeo i serie azp-rt oraz palnik azpp. W swoim kotle pierwotnie miałem żeliwną tzw dużą ekoenergie sama zmiana palnika na azp zniżyła spalanie o średnio 3-5kg w skali doby.

a konkretnie jaki piec byś doradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał kotła, gdzie sterownik można wpiąć do sieci eth/wifi. Podajnikowy bez zarządzania zdalnego jest trochę bez sensu. Coś z eCoalem czy ten Sas Solid z multifunem. Po co komu kocioł w 2016 roku bez netu? Wbrew pozorom to jest naprawdę przydatne/potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko czy sas multi to jest to samo co sas solid + ruszt wodny (możliwość palenia tradycyjnie drewno węgiel) czy jest to jakaś gorsza opcja , gdzieś słyszałem że jak piec jest do wszystkiego to jest kicha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dyskusje na temat. W tym wątku jak widzieliśmy pytający nic o certyfikatach nie wspominał (ba nawet ignorował posty o tym). Wypowiedzi nie związane z tematem będą usuwane do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał kotła, gdzie sterownik można wpiąć do sieci eth/wifi. Podajnikowy bez zarządzania zdalnego jest trochę bez sensu. Coś z eCoalem czy ten Sas Solid z multifunem. Po co komu kocioł w 2016 roku bez netu? Wbrew pozorom to jest naprawdę przydatne/potrzebne.

 

Ten warunek spełnia także spp v2, sterownik obsługuje do 5pomp, siłownik zaworu mieszajacego. Oprócz typowych czujników ma też cz.spalin klasy pt1000, cz.wewnętrzny, cz.zewnętrzny, cz.zaworu.

 

Można go rozbudować o panele domowe do 5sztuk i przypisać je oraz nazwac np. piętro, sklep itp.

 

Sterowanie przez internet przez platformę www.ekotlownia.pl spp v2 na mapie mają znaczniki w kolorze niebieskim

 

Sterownik mozzna jeszcze będzie rozbudowac o pewne urzadzenie pomiarowe, o tym jednak nieco później po odpowiedzi z urzędu patentowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz z rusztem wodnym, nastaw się na jedno paliwo. Jak będziesz źle palić drewnem(nawet sporadycznie) to cały kocioł zalejesz smołą, później tego nie doczyścisz.  Sas Solid to 5 klasa, czujnik żaru, stal nierdzewna, obrotowa retorta(przyda się jak będą spieki z węgla), dobry sterownik multifun od razu z ethernetem i dobra konstrukcja wymiennika, drogi spalin, elementy ceramiczne w komorze spalania. Tu na forum jest jeden bezpośredni użytkownik Sas Solida i jeden pośredni @Animus bo to jego sąsiad ma ten kocioł. Możesz im zadawać pytania odnośnie pracy.  

 

 

@Pieklorz

 

Spoko, ja nie mówię, że ten kocioł co proponujesz to coś złego, nawet dobrze on nim nie poczytałem. To nie był tekst skierowany bezpośrednio do Ciebie i tego kotła co proponujesz, tylko trochę chciałem uświadomić kupującego żeby nie pchał się w kotły "bez internetu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dyskusje na temat. W tym wątku jak widzieliśmy pytający nic o certyfikatach nie wspominał (ba nawet ignorował posty o tym). Wypowiedzi nie związane z tematem będą usuwane do kosza.

Szkoda , że tak ważna dla praw konsumenckich dyskusja znalazła się w koszu. 

Przypominam po raz kolejny, że kocioł bez wymaganych prawem badań można w każdej chwili oddać na koszt sprzedawcy tego kotła, na podstawie prawa konsumenckiego - rękojmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, cóż...

Skoro uważa Pan, że prawo się nie liczy...

Czy do postu #8 w tym wątku była jakakolwiek informacja o czymś co jest niezgodne z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że tak ważna dla praw konsumenckich dyskusja znalazła się w koszu. 

Przypominam po raz kolejny, że kocioł bez wymaganych prawem badań można w każdej chwili oddać na koszt sprzedawcy tego kotła, na podstawie prawa konsumenckiego - rękojmi.

 

Czemu do kosza???

Wystarczyłoby utworzyć nowy wątek.

Ale... może nie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie jest zabronione tworzenie nowych wątków. Natomiast w istniejących proszę tylko o dyskusję na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu do kosza???

Wystarczyłoby utworzyć nowy wątek.

Ale... może nie...?

Nie rozumiemy się. Więc jaśniej. 

Chciałbym aby Administrator tego forum nie umieszczał tej dyskusji w koszu (tak jak to obecnie jest) ale aby znalazła ona kontynuację w temacie Kotły z podajnikiem bo jest ona istotna z punktu widzenia kupującego nowy kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz z rusztem wodnym, nastaw się na jedno paliwo. Jak będziesz źle palić drewnem(nawet sporadycznie) to cały kocioł zalejesz smołą, później tego nie doczyścisz.  Sas Solid to 5 klasa, czujnik żaru, stal nierdzewna, obrotowa retorta(przyda się jak będą spieki z węgla), dobry sterownik multifun od razu z ethernetem i dobra konstrukcja wymiennika, drogi spalin, elementy ceramiczne w komorze spalania. Tu na forum jest jeden bezpośredni użytkownik Sas Solida i jeden pośredni @Animus bo to jego sąsiad ma ten kocioł. Możesz im zadawać pytania odnośnie pracy.  

 

 

@Pieklorz

 

Spoko, ja nie mówię, że ten kocioł co proponujesz to coś złego, nawet dobrze on nim nie poczytałem. To nie był tekst skierowany bezpośrednio do Ciebie i tego kotła co proponujesz, tylko trochę chciałem uświadomić kupującego żeby nie pchał się w kotły "bez internetu". 

chodzi o to że mam jeszcze spory zasób drewna , a jak by zamówił sas multi z żeliwnym rusztem? czy sa multi nie ma tych podzespołów  ; czujnik żaru, stal nierdzewna, obrotowa retorta(przyda się jak będą spieki z węgla), dobry sterownik multifun od razu z ethernetem i dobra konstrukcja wymiennika, drogi spalin, elementy ceramiczne w komorze spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno sprzedaj albo trzymaj do kominka czy innych celów. Chcesz kupić totalny automat z którego chcesz zrobić zwykły kocioł na drewno? To kup DS i pal w nim drewnem, szkoda kasy na podajnikowy.  Tak jak pisałem, kocioł za 10.000 złotych zalejesz smołą z drewna. 

 

ps. mój SDS Ceramik od Kostrzewy ma ruszt wodny i raczej nie jest to nic dobrego. Wychładza spaliny i żar. Żeliwny też nie uratuje przed smołą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja podsumuję jak to wygląda z punktu widzenia administracji. Mamy dwóch użytkowników zadających sobie i nam zagadki. Ktoś twierdzi że ma certyfikat, ale konkretnie nie pokaże gdzie. Drugi Użytkownik chce zobaczyć certyfikat, ale nie napisze jaki i dlaczego jest on konieczny. Od administracji żąda się usuwania oszczerstw, ale jednocześnie nie dostarcza się żadnych konkretów. To skoro ten certyfikat jest to proszę go pokazać wprost (załączyć na forum, podać linka) - to chyba nie są tajne informacje.

 

Jeżeli chodzi o dyskusję na ten temat. Dla mnie każdy wątek na forum powinien mieć jakiś początek (tzn zaczynać się pytaniem bądź rzeczowym wywodem na jakiś temat) - to co wydzieliłem z tego tematu nie spełnia tego warunku. Jeżeli któryś z użytkowników chciałbym aby taki wątek powstał proszę np. zadać pytanie o wymagane certyfikaty i wtedy np. użytkownik Zawijan może bez problemu o nich napisać. Jeżeli np. Zawijan uważa że taka informacja jest ważna może rozpocząć wątek w którym poinformuje rzeczowo o tym jakie certyfikaty są wymagane. Jeżeli wątek rozwinie się sensownie mogę go przypiąć u góry listy tematów. Obecnie są tylko "przepychanki" w kilku tematach, z których nijak nie jestem w stanie ułożyć sensownego wątku.

 

P.S. Mówiąc o konkretach mam na myśli wypowiedź tego typu: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20803-wydzielone-z-jaki-kocioł-z-podajnikem/?p=237413

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę nieco inaczej. Prawo zobowiązuje producentów kotłów do wykonania określonych badań, czyli są one obowiązkowe. Każdy użytkownik tego forum ma prawo do rzetelnej informacji czy kocioł o którym jest mowa w temacie posiada takie badania. Nie może czy to administrator forum czy producent kotła według własnego uznania pozbawiać go informacji o nich. Natomiast nabywca według własnego uznania może zdecydować czy są dla niego ważne czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę prześledzić dyskusję (zwłaszcza wydzieloną część https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20803-wydzielone-z-jaki-kocio%C5%82-z-podajnikem/?do=findComment&comment=237418 ). Pierwszy z wydzielonych postów miał numer #9. Do postu #8 nie było ani słowa o SKAM-P (a jak sądzę, o ten kocioł chodzi) - stąd odpowiedz Zawijana99 i kolejne uznałem za wypowiedź nie na temat. Jak pisałem nie widzę problemu aby rzeczowo informować o certyfikatach, ale akurat w tym wątku nikt oprócz Zawijana99 o tym kotle nie wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.