Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Tez szuklalem, kupowalem rozne..... Przez pierwszy miesiac kiedy to z lokalnego skladu g... kupilem. Wymienialem wiele razy.. Potem zmienilem wegiel i zapomnialem ze to sie wymienia....... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, na razie nie musiałem tego robić, ale wolę się zabezpieczyć przez sezonem w tym temacie. Na razie węgiel z KGM i Sambudrol krzywdy zawleczce nie zrobił. Zobaczymy co będzie w tym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pieklorz napisał:

Technix fabrycznie montuje jako zawleczkę śrubę imbusową z gwintem tylko na końcu 5x50mm o twardości 12.9, takie zamów

Ja kupiłem 5x60mm, bo nigdzie nie było 50mm. (Mam nadzieję, że da się założyć plastikową osłonę).

Na razie ani jedna od nowości mi nie strzeliła oraz jedna zapasowa jest w komplecie, ale dmucham na zimne. Wolę mieć coś w rezerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienka tarcza na flexa i nawet te 44HRC jej nie pomoże Tylko najpierw nakręcić nakrętkę,bo później może być kłopot

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej dać 2 podkładki pod łeb, wtedy po 2 mm naddatku na stronę spokojnie się pod kapturkiem plasticzanym zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak,ważne żeby nie obcierało o plastikową obudowę.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest gdzieś do kupienia dmuchawa 40watt do palnika sv200 bez klapki. Bi wszędzie gdzie patrzę to maja klapki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wywalę klapkę to te dziury tylko zasklepić i będzie ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Niektóre klapki są zrobione jak przepustnica w polonezie, można wykręcić samą blaszkę, a oś zostawić-wtedy nawet nie trzeba nic rozkręcać.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Zaraz zamawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SlawekOrfi napisał:

Witam. Jest gdzieś do kupienia dmuchawa 40watt do palnika sv200 bez klapki. Bi wszędzie gdzie patrzę to maja klapki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja kupiłem tu https://www.domer.pl/dmuchawa-do-kotla-wentylator-dm-85-z-przewodem-2m-i-przeslona-x.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sv 200 15kw można lepiej wysterowac jak z dmuchawa 80W rms120al?
Ster skzp 02

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest RV13AMs. bez klapki, za to z przesłoną którą można łatwo usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SlawekOrfi napisał:

A sv 200 15kw można lepiej wysterowac jak z dmuchawa 80W rms120al

W K1Pv4 nie ma żadnej różnicy ani w "jakości" wysterowania, ani w zużyciu energii między 40W a 80W, więc moim zdaniem wymiana nie ma sensu przy sterowaniu elektronicznym. Zapewne podobnie będzie w SKZP. W zależności od mocy i pogody dmuchawa 80W pracuje u mnie między 14 a 21%.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich ustawieniach i wykresie https://ekotlownia.pl/sterownik-7/778.    W domu temperatura 22c  połowa podłogowe połowa grzejniki z termostatem

Edytowane przez Jacekm74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekm74

Myślę, że swój dom oraz instalację znasz najlepiej. Nie wiem co masz za zaworem, że obniżenie idzie na 24.

Strefy masz zaznaczone na kocioł oraz na CO. Jak znasz sterownik i wiesz jaka pompa siedzi w gnieździe CO, to masz świadomość, że tam gdzie czerwone kwadraciki pompa CO nie pracuje, tu wówczas woda może iść jedynie grawitacyjnie. Nie ma za to stref na CWU.

Biorąc.pod uwagę te wszystkie strefy z większymi różnicami temperatur wykres masz do tego stanu rzeczy łagodny. Jak wypraktykowales, że tak spalasz mniej i.jest ciepło w domu a opał ładnie wypalony, to nie mam uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie cały czas problem mam z mała mocą na palniku sv200 15kw wiatr 80W. Jak schodzi z mocy wydaje się ze jest za dużo opału w palniku. Co mogę z tym zrobić?

Moje ustawienia
PALNIK-POWIETRZE 10% MOCY 14
POWIETRZE 100% MOCY 60
OPÓŹNIENIE POWIETRZA 60sekund

Korekty 20%-4
30%-4
50%-2
70%-0
90% - (-7)
WENTYLATOR SKALA
MIN 1% 7
MAX 100% 28

Dmuchawa 80W. Aktualnie na palniku sobianek lew. Jest pompa kotlowa, zawór 3D na podłogę, pompa CWU, pompa na grzejniki z zaworami termostatycznymi elektronicznymi.
Dom 105m2. Ocieplony okna plastik, na stropie kratownica, strop ocieplony 20 wełny. Rok budowy 2010. Temp w domu 22-23. Potencjał podajnika ustawiony na 12kg/h.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ps. Jeszcze wykres z 12h


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

image-2020-10-28-17:21:54-151.jpg

Nie mam pojęci czy ta dmuchawa kiepska czy co. Może analizator spalin faktycznie trzeba zakupić. A może jest ktoś z okolic Leszna 64-100 i ma takie cudo żeby podjechać? Oczywiście za wszytko zapłacę gotówka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.