Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rotametry nie reagują na regulacje - ogrzewanie podłogowe


Asphyxx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez gmaj22,

Rekomendowane odpowiedzi

@Uzytkownik2 - "dokładnie tak" - czyli tak może być, czy będzie raczej "lipa" bo będą ze sobą kolidować przepływy?  Czemu schemat jest nie tak, skoro @gmaj22 pisał, że jest ok... to ja już nie wiem co w nim jest nie tak... 

Co do pompy to chciałbym zamknąć się w 400zł, ale dziękuję za przedstawienie propozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz więcej rozwiązywać zabaw pod tytułem „znajdź 10 szczegółów różniących te dwa obrazki” 😉 A tak na poważnie na twoim schemacie zasilanie obiegu ogrzewania podłogowego idzie z kotła(przed zaw 4D) a powinno być wpięte do zasilania idącego z zaworu 4D na grzejniki.Jezeli masz powrót z OP wpięty za 4D to i zasilanie musi być za 4D Oczywiście musi być tez pompa na obieg grzejnikowy ale ta pompa jest chyba napisana a nie narysowana na twoim schemacie wiec jest ok

Edytowane przez Uzytkownik2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, tylko czy ta zmiana jest również konieczna, aby przechodziło przez mieszczać 4D i szło dopiero na 3D na podłogówkę? dosyć sporo dojdzie kolejnych zmian. Zawór 3d jest termostatyczny więc i tak nie puści więcej niż jest ustawione na zaworze.   I co z tym powrotem z podłogówki? można zastosować tam trójnik i się wpiąć tak jak na schemacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana jest konieczna Tak jak pisałem w ostatnim poście jak zasilanie OP za 4D to powrót tez musi być za 4D Po drugie jak podłączysz obieg OP przed 4D to podlogowka bedzie skutecznie schładzać kociol.To są standardowe schematy których należy się trzymac aby potem nie mieć problemów.

Edytowane przez Uzytkownik2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
Godzinę temu, Uzytkownik2 napisał:

Chyba musisz więcej rozwiązywać zabaw pod tytułem „znajdź 10 szczegółów różniących te dwa obrazki”

Racja 🙂

image.png.263135b93a837ba32f300a7ef29178ee.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiałem się w powrót podłogówki z dolnego rozdzielacza przed zawór 3D i śmiga elegancko. Rotametry mogę wyregulować wszystkie spokojnie - i to do ok. 2l/min (ustawiłem w większości po 1.5l).  Co prawda przy jednym lucie miedzi troszkę zaczęło mi kapać.... Próbowałem 3x poprawiać lut, ale bez większego rezultatu więc kupiłem specjalny klej uszczelniający do miedzy i jest ok.

Teraz tylko trzeba zrobić ochronę kotła, a więc wpiąć się w zawór 4D trójnikiem 1 cal u góry i zrobić rozejście na grzejniki i na podłogówkę. Mam tylko obawy, czy rozejście 1 cal starczy zarówno na grzejniki jak i na podłogowe? W sumie mam pewnie ok 80m2 podłogówki (7 sekcji) + 10 grzejników (2 drabinkowe do łazienek, + 8 stalowych PURMO średnio długości ok 1m). 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.