Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

Jest limit 5 ton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Sławek007 napisał:

Dobrze się pali. Popiołu wagowo 7-8% czyli podobnie jak Karlik. Jedyny minus, że bardziej się kurzy zasypując zbiornik.

Teraz ciężko go upolować, to kupiłem Karlika 6 ton, bo obawiam się, że po podwyżce gazu i prądu węgiel też zdrożeje w przyszłym roku i Karlik nie będzie za 660 z przesyłką jak obecnie.

Hę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greenapla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz od 11;05 jest Karlik w workach luzem do odbioru w KWK Bolesław Śmiały

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11:59 Karlik na paletach.

Był.... 🙂

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słyszałem w radio przwodniczącego górniczej Solidarności. Jutro podobno Solidarność wstrzymuje na 1 dzień dostawy wegla dla energetyki. Podobno Piast już nie pracuje inne kopalnie mają dołączyć do Piasta. Jeśli nie będzie jakiś decyzji zadowalających Solidarność mają od 4 stycznia wstrzymać wydobycie. Zadaje pytanie, dlaczego na prywatnych składach węgiel jest po 1600 zł, a oni sprzedają po 800 zł. I dał sobie odpowiedź, nie mogą drożej bo ceny energii poszłyby do góry, a teraz energetyka zarabia podobno miliardy i nie chce się nimi podzielić z górnictwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek, to z Twojej wypowiedzi wynika, że składy zarabiają 800zł na tonie!? Co do energetyki i cen za prąd to śmię twierdzić,że to jest prawda!  Przykład, PGE, co to jest , nadbudówka urzędników, prezesów nad elektrowniami i kopalniami, które tez dalej mają dyrektorów i prezesów! Ten proces rozpoczą w 2002-2003r SLD z premierem Leszkiem Milerem na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Oldek napisał:

Jutro podobno Solidarność wstrzymuje na 1 dzień dostawy wegla dla energetyki.

I prawidłowo. Do rachunku macie od nowego roku +20% za energię. Ja właśnie siedzę w żarówkach ledowych i pompach energooszczędnych. Następne będą komputery stacjonarne i plasma OUT! Nie kupiłbym węgla po 1360 a tyle mi powiedzieli, a co dopiero 1600

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.