Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

Wniosek podpisywałeś elektronicznie? Jeżeli tak, "to śmiech na sali" 🤣 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podpisany wniosek przez profil zaufany. Do tego na wniosku podpis. 

Zajadę jutro do nich, będzie szybciej niż przez epuap, zaraz znowu coś wymyśla. Pracuje około 1km od urzędu. 

Wysyłałem wcześniej przez net, bo myślałem że będzie zasada kto pierwszy ten lepszy, a ja pracuje w tych samych godzinach co urząd, myślałem że będzie sprawniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli urzędnik klasycznie, wprowadza jakieś swoje absurdalne wymysły!

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłądając podpis elektroniczny podpisujemy cały dokument/plik, a nie jedną stronę dokumentu, więc nie rozumiem o co chodzi temu urzędasowi. Poza tym nawet nie wiem, czy w ogóle jest możliwość umieszczenia stempla na każdej stronie, chyba nie.

@lriuqs różnego rodzaju wnioski przez epuap można składać już od kilku lat, więc w czym nie zostali przeszkoleni?

 

Edytowane przez h3nio
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urzędach panuje totalna niekompetencja. Nic mnie w tej materii nie zdziwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być chyba nawet przeszkolonym, żeby takie elementarne rzeczy ogarniać. 

Tym bardziej wysyłając wniosek elektronicznie, który jest jednym zwartym dokumentem np PDF.

 

Wnioski papierowe można by od biedy parafować na każdej stronie i może to by miało jeszcze jakiś sens.

1 minutę temu, MrWolf napisał:

W urzędach panuje totalna niekompetencja. Nic mnie w tej materii nie zdziwi. 

Nie we wszystkich, ale w wielu. Tylko kto zechce pracować w urzędzie jak pensje zazwyczaj "szału nie robią".

Edytowane przez o6483256
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym tutaj szkolić? Wniosek prosty (przejrzysty) do wypełnienie, urzędnik co najwyżej sprawdza poprawność danych, we wniosku. Wytyczne dotyczące wypłaty dodatku to już inna sprawa. Na pewno, podpis na każdej stronie dokumentu elektronicznego, nie jest normalną (i rozsądną) procedurą. Samowolka nierozsądnego urzędnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko biznes odwraca kota ogonem widząc na horyzoncie wizję drożyzny energetycznej. I oczywiście nie kto inny jak Niemcy przeprowadziły badania. 

Johannes Coas, klimatolog z Uniwersytetu w Lipsku i główny autor badania :

Badanie wykazało, że zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza doprowadziło do wzrostu globalnego ocieplenia

https://www.strefammo.pl/badanie-wykazalo-ze-zmniejszenie-zanieczyszczenia-powietrza-doprowadzilo-do-wzrostu-globalnego-ocieplenia/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inne badania dowodzą że głównym winowajcą nie jest wojna ruska tylko zielony ład i to ten zielony ład rozwalił całą enegetykę na łopaty  to też z DE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu za Karlika z dostawą płaciłem 920, teraz 2020 jak nie podnieśli transportu i nadal cena 250. Podwyżka o 220%

Obecnie gazem grzać taniej o 20%. Prądem w Tauronie II taryfie w tej samej cenie jak przy paleniu węglem po 2000 ze sprawnością 80%.

Oczywiście to wersja do grudnia tego roku o ile węgiel nie pójdzie jeszcze do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Dalej jest to poziom cenowy nieosiągalny dla składów handlujących importem. Jedyną alternatywą spoza PGG, Tauronów i innych gadów jest cała wanna importowanego. Wtedy można się wyrobić w cenie 2100-2300 za tonę, ale jeszcze dochodzi transport. Jest to opcja pośrednia między składami, a kopalniami. Dochodzą oczywiście takie niuanse jak niższa kaloryczność rzędu 22-24 MJ, niewiadoma jak to będzie palić, potrzeba zamrożenia sporej gotówki lub skołowanie przynajmniej 6-7 chętnych do zakupu. Nie ma lekko. Ja na szczęście jestem zaopatrzony na ten sezon. Dzisiaj ma być kurier. Co będzie za rok to raczej nikt nie wie. Należy jednak brać pod uwagę najgorszy scenariusz. Oczywiście absolutnie nie słuchać bredni rządzących co to kilka miesięcy temu odradzali zakup węgla bo będzie tańszy. Podwyżki dla górników, większa liczba roboczogodzin oraz materiałów musiała się odbić na cenie i tylko naiwny myślał, że obecne ceny PGG utrzyma przez dłuższy czas. 

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to o czym pisaliśmy wcześniej. Węgiel po ponad 2000 przestaje być ekonomiczny i na salony wchodzi prąd. Bez roboty, bez biało czerwonej planszy bez nerw. Klimatyzatory czy jakieś grzałki. Jakaś koza co wszystko spali. Gdzieś jest granica i wg. mnie właśnie została przekroczona kiedy się 2 z przodu pojawia. Dodam jeszcze prąd oczywiście do podwyżek. Z tona półtorej groszku i najcięższe mrozy ogarnął by tą zimę.  A co dalej to nikt nie wie.

Edytowane przez daromega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT widzę wysyp filmów o robieniu brykietów, spawaniu rakietowych pieców itd. Wszystko się da i to rozumiem, ale najbardziej smuci to, że cofamy się do XIX wieku. Ludzie kombinują jak badziewiaki, by ogrzać tyłek zimą. To jest straszne. 

  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cała ekologia właśnie poszła się kochać. Dobre maski z filtrami na ten sezon trzeba kupić.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dochodzą podobno pierwsze sygnały z gmin, że ilość segregowanych palnych śmieci się drastycznie zmniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fejsbuku ludzie napisali, że przy tej cenie odpuszczają polską najpopularniejszą loterię pod nazwą pgg. Nie dziwię się. To już nie jest w zasięgu dla wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co lepsze, trudny i syfiasty węgiel z Bogdanki czy jego brak. To się nadaje do użytku w butach i elektrocieplowniach. Miałem raz ten syf, komin do czyszczenia co tydzień i cała okolica czarna od sadzy. Np Staszic do tego dziadostwa to jak niebo i ziemia. Dziw że ludzie się tego łapią. Chyba okoliczna gawiedź albo nieświadomi jakie atrakcje przyniesie im ten węgiel w pakiecie. Pożary kominów przy ludzkiej beztrosce , będą na porządku dziennym.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z urzędu. Kobiecie nie pasowało, że wysłałem 6 skanów, każda strona oddzielnie wniosku, a nie jako jeden plik. Mówiła, że mają wytyczne teraz by w takiej sytuacji kazać podpisać każda stronę, podobno prawie nikt nie wysłał przez epuap prawidłowo. Dostałem do podpisania też dokument rodo bo nie dołączyłem, chociaż w instrukcji nic o tym nie było. 

Wniosek ogólnie już przyjęty i podobno dostanę pieniądze ale trzeba liczyć czas na nowo od dnia dzisiejszego do 60 dni. Mam się bardziej nastawiać na 60, bo samorządy nie dostały jeszcze pieniędzy nawet i coś tam jeszcze zmieniają w rządzie w związku z tym dodatkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.