Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja pod kocioł peletowy


kult5

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie  o Twój z #15 lub mój z #16

To jest alternatywne miejsce montażu pompy - albo tu albo tu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kult5 napisał:

Poprzez układ kotłowni nie mogę przenieść wszystkiego na powrót. Wiązało by się to z odstawieniem kotła do centrum kotłowni plus brakiem swobodnego dostępu serwisowego do pompy, filtra, wyczystki kotła itd.

Dlaczego masz przenosić kocioł, daj na ścianie wszystkie elementy, nawet odsunięte o 2m od kotła, tylko wtedy trzeba dobrze zaizolować rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłownie mam na parterze i jest ona duża ale przy okazji użytkowa i w sumie wolne miejsce mam tylko w narożniku pomiędzy dwoma drzwiami. Czego nie ruszę to trzeba więcej przerabiać i komplikować. Ale tak to jest jak się remontuje a nie stawia od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej pracy będziesz miał przy takim rozwiązaniu:

image.png.a3a3721791aba7f7ba7bbd0e1bcbf343.png

Zawór 3D przełączajacy przy pmocy siłownika  termoelektrycznego 230 V NC lub głowicy z kapilarą w bojlerze. Załatwiasz sprawę ochrony powrotu kotła i grzania CWU jedną pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gmaj22 napisał:

Załatwiasz sprawę ochrony powrotu kotła

Ale nie do konca dobrze. Nic nie mierzy i nie reguluje tej temperatury w „automacie” a to przy zmiennym obciazeniu bedzie skutkowac rozna temp. powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś aby zrobić elegancką kotłownę na gotowych klockach zamontowanych na sprzęgło-rozdzielaczu? Każdy producent ma takie w ofercie . Wieszasz to na ścianie i zajmuje w twoim przypadku może łącznie z 1m2. Żadnej plątaniny rur. Są także gotowe boxy all-in-one w zgrabnej skrzynce

No chyba że ma być tanio, ale wtedy po pewnym czasie przeważnie wychodzi jednak drożej. I pojawia "klient" się na tym forum z pytaniami dlaczego mi to dobrze nie działa, kocioł pracuj niestabilnie i producent kotła wypiął się na mnie i nie respektuje gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PioBin napisał:

Ale nie do konca dobrze. Nic nie mierzy i nie reguluje tej temperatury w „automacie” a to przy zmiennym obciazeniu bedzie skutkowac rozna temp. powrotu

Zgadzam się, bo instalacja wokół kotła  pelletowego  (jak w tytule) powinna wyglądać zupełnie inaczej.  To była jedynie sugestia, bo autor chce jak najmniej zmieniać i nie ma zbyt wiele miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.