Skocz do zawartości

olomajdan

Forumowicz
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Poznań

Ostatnie wizyty

416 wyświetleń profilu

Osiągnięcia olomajdan

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Podobno ostatnio często pompy "zmieniają" właścicieli wbrew ich aktualnym właścicielom.😕
  2. Tego mi trzeba było. Dzięki wielkie za ten link 👍🍺
  3. Ewidętnie widać że w przypadku wymiany kopciucha co daje na grzejniki 70 -80 st na pompę ciepła 55 st było by ciężko o komfort cieplny ale gdy ja w tym momencie w peletowcu puszczam 50 - 55 st na grzejniki i jest ok to wydaje mi się że pompa też da radę tak do 0 st, chyba?
  4. Witam, mam taki dylemat mieszkam w domu z roku 90 parter plus piętro razem ok 170m. Dom ma plastikowe okna i mury grube na 40 cm plus 15 cm styro na ścianach strop docieplony. Na sezon grzewczy spalam 3t pelletu bez wody użytkowej ( mam gazowe podgrzewacze). Grzejniki są żeliwne i instalacja na grubych rurach (300 - 350 l wody w układzie) wszystko wymiarowanie na lata 90te na dziś przewymiarowane także na grzejniki puszczam 50-55 st i jest ok. Przez 70% sezonu grzewczego kocioł włączą się raz dziennie i pracuje ok 3h dogrzewając dom do 22.6 st i ponownie włączą się gdy temp spadnie do 21 st. Mam też na dachu fotowoltaikę i niewykorzystany zapas ok 2000 kWh. Pomyślałem o pompie ciepła jakiejś budżetowej na okresy przejściowe tylko nie wiem czy z taką instalacją bendzie to ekonomicznie uzasadnione?
  5. A czy nie mogę wkręcić tej grzałki od góry grzejnika w miejsce jednego z odpowietrzników?
  6. Mam pytanie czy montując grzałkę jak z linku do grzejnika drabinki w łazience który jest podpięty do i instalacji CO nie zaburzę jego pracy? Czy ta grzałka będzie utrudniała przepływ wody przez niego gdy kocioł bendzie pracował. https://allegro.pl/oferta/grzalka-elektryczna-do-grzejnika-lazienkowego-600w-10185621641
  7. Mam taki problem, instalacja starego typu pierwotnie grawitacyjna, grzejniki żeliwne ok 400l w układzie, aktualnie po zmianie kotła i zainstalowaniu pompy grzejniki na parterze grzeją lepiej niż te na górze. W czym szukać powodu takiej sytsytuacji?
  8. Witam, mam instalację CO z kotłem pelletowym. Na krótkim obiegu dogrzewającym powrót mam pompę co następnie jest sprzęgło hydrauliczne za którym działają jeszcze dwie pompy. Jedna na grzejniki druga na podłogówkę. Pompa dogrzwająca powrót i zasilająca sprzęgło zaczyna się sypać i bende ją wymieniać. Chciał bym się zapytać jak pompa była by właściwą do takiego miejsca i w jakiej charakterystyce powinna pracować stałej czy proporcjonalnej?
  9. Witam, mam instalację CO z kotłem pelletowym. Na krótkim obiegu dogrzewającym powrót mam pompę co następnie jest sprzęgło hydrauliczne za którym działają jeszcze dwie pompy. Jedna na grzejniki druga na podłogówkę. Pompa dogrzwająca powrót i zasilająca sprzęgło zaczyna się sypać i bende ją wymieniać. Chciał bym się zapytać jak pompa była by właściwą do takiego miejsca i w jakiej charakterystyce powinna pracować stałej czy proporcjonalnej?
  10. Dzień dobry, może ktoś mi polecić sprzęgło hydrauliczne do domu jedno rodzinnego. Kocioł peletowy 14 Kw. Zależy mi na tym aby było ocieplone i było z rozdzielaczem na dwa obiegi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.