Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła z klimatyzatora GREE


Artik09

Rekomendowane odpowiedzi

Średnia z poprzedniego sezonu grzewczego w mojej okolicy to 4,1*C

 

Grudzień -1,2*C, reszta w plusie.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carinusobawiam się kolego że możesz mieć rację możesz kolego mieć rację bo wiem jak to były wyglądało właśnie przy zero stopni Celsjusza . A nie chcę może ktoś kupić pompy ciepła GREE14 kW monobloka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak duża pompa ogrzeje mały pałac, lub nieocieploną kostkę z PRL-u. Ale ten z kostki nie zarobi na prąd dla tej pompy, więc tak to się dzieje. Sam jestem zmotywowany do zrobienia sobie pompy woda-woda, niewielkiej mocy wspomagającej obecną powietrzną, tylko dlatego że powietrzna zjada niepotrzebnie energię na prowadzenie defrostów w temperaturach okolicy zera.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carinus wcześniej powiedziałeś dobrze a teraz już jesteś w błędzie , Przykład sąsiada 12 KW Monoblok , 210 m2 . i pompa za mała 70 % grzejniki 30 podłogówka . przykład mojego brata 10 KW Monoblok 180 m2 i przy -15 zjadła ? 40 kw ( 50% podłoga- 50% grzejniki )  , więc jeśli ja mam 290 m2 hmmmm , gdybym miał podłogówkę  , zamówił bym 10-12 kW . 

Jeśli była by to Vailant  to masz rację , ale nie ta opcja ,

Nie chcę się tutaj wymądrzać , ale zapytam Cię @carinus czysto hipotetycznie Jakbyś miałokazję kupić 12 KW Monoblok GREE za 13, tysi co byś zrobił 🙂 ? Czysto hipotetycznie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, katazipen napisał(a):

A nie chcę może ktoś kupić pompy ciepła GREE14 kW monobloka ?

Wystaw na znanym portalu aukcyjnym na pewno ktoś kupi, teraz jest duże zapotrzebowanie na pompy. Takich większej mocy, nie ma za wiele i są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borykam się i sam nie wiem co zrobić ale na pewno sprzedam SWOJĄ Przeróbkę , gdzie dziś ogarnąłem jak zrobić ( a wałkuję to od tygodnia ) żeby zużywała mniej , ano jest sposób , ale zaznaczam nikt nie podpowie każdy trzyma swoje tajemnice dla siebie , takie to forum..... Obecnie  jest na zewnątrz - 4,5 , zużyła 10,3 Kw  -grzeję 220 m2 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał ją kupić, to tylko podłączenie do dużego bufora.

Wcześniej podałem taki przykład z czapy wzięty, ale to tylko przykład i nie zawsze musi się takie coś sprawdzać w życiu. Sam grzeję ponad 180m chatke monoblokiem 5kW i też wystarcza. Ja nie mam mrozów po -20*, ostatnio było -14 i też pompa dała radę bez grzałek bo są odłączone, co stwierdziłem że jednak jest w moim przypadku błędem i niebawem to naprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile podłogówki masz ? 

Jakie masz zużycie ?

Ale widzę że kocioł też chodzi ?

Jaka temp: w pomieszczeniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dane nic Ci nie dadzą, każdy ma inne warunki. Wszystko masz podane w moim avatarku. Ostatni tydzień to ok.200kWh, dane z pompy i dotyczą samej sprężarki. Wcześniej czasem kociołek spalał drewno odpadowe.

Zapomniałem dodać że w domu trzyma się stała temp. ok. 20-21*. Żona przyzwyczaiła się do takich temperatur i stwierdza że jest dobrze.

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, katazipen napisał(a):

Obecnie  jest na zewnątrz - 4,5 , zużyła 10,3 Kw  -grzeję 220 m2 . 

Witam.

To super wynik. U mnie za ostatnią dobę 34kWh😒 temp zewn -6,-7 w domciu 22,7 stopni

Tylko pozazdrościć

Pozdrawiam YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdziłem że największe dobowe zużycie miałem 14-go grudnia 29kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wcześniejsze zużycia zwalały z nóg 55KW i więcej , ale zauważyłem , pewnie Wy też że jak pomp pracuje na 42-48 stopni to zużywa dużo mniej . Przynajmniej tak jest u mnie .  

Kolego wszystko ma znaczenie , Tem: 21 ??? matko ..... u mnie 22,8 non stop .

Wrzuć u Siebie tyle ( Proszę tylko nie mów że żona się przyzwyczaiła tylko że szkoda prądu ) .. ha ha . Wrzuć u Siebie 22,8 stopnia i napisz o zużyciu ....

Tak jak napisałeś wszystko ma znaczenie , ale wyznacznikiem takim kto i ile zużywał/zużywa jest  żużycie EKogroszku/peletu jak właśnie tym palił rok czy wcześniej temu .. TZW Zapotrzebowanie na energię/Ciepło . U mnie 4- 4,5 Tony  Sezon zimowy hmmm , Wrzesień - Kwiecień .

Jak miałem w domu 23-24 stopnie a tak miałem 2 lata temu paliłem 4,5 tony , zszedłem do 22-23 paliłem rok temu 3,8 , można prosto wyliczyć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spalałem ponad 2 tony dobrego groszku i temperatury trzymałem w okolicach nawet 24*C. Zmiany nadeszły w momencie przeróbki kociołka na w pełni sterowalny, montażu bufora i wtedy wystarczyło stabilne 21-22*. Tak to sie dzieje do dzisiaj, nie jest to powodowane jakimiś drastycznymi oszczędnościami, choć uczciwie przyznam, nie lubię bezsensownie marnotrawić czegokolwiek. Zużycie węgla też spadło po zmianach do niecałych 2 ton. Teraz przeliczając to na prąd, wychodzi identyczna wartość, więc wszystko się zgadza. Moja pompa widzi temperatury powyżej 36* dopiero jak grzeje CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, katazipen napisał(a):

Moje wcześniejsze zużycia zwalały z nóg 55KW i więcej , ale zauważyłem , pewnie Wy też że jak pomp pracuje na 42-48 stopni to zużywa dużo mniej . Przynajmniej tak jest u mnie .  

Kolego wszystko ma znaczenie , Tem: 21 ??? matko ..... u mnie 22,8 non stop .

Wrzuć u Siebie tyle ( Proszę tylko nie mów że żona się przyzwyczaiła tylko że szkoda prądu ) .. ha ha . Wrzuć u Siebie 22,8 stopnia i napisz o zużyciu ....

To gdzie i czym ta temp. jest mierzona to druga kwestia.. rozjazdy między różnymi termostatami potrafią być znaczne. 

A w kwestii zużycia en.el. ostatni pomiar jaki zanotowałem był dla pełnej doby licząc od rana 15.12. z temp.-11C do 16.12. i -7C (to temp.z czujnika jedn.zewn., nie wiem ile było w nocy) -> podlicznik nabił 44kWh (pow. 221m2 po podłogach) w tym cwu, więc tylko pogratulować tych 10,3kWh przy -4,5C. Jak to osiągnąłeś? Pompa off i drewno w kominek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrol nie doczytałeś dobrze mojej wypowiedzi , niestety cytować nie mogę bo dostałem ostrzeżenie od moderatora , tam jest napisane : obecnie,,,, obecnie czyli na teraz godzina była około południa mistrzu , i tak było teraz mi zjadła już 28 kW ... godzina mistrzu jest 22:57 , do teraz...

Zapomniałem dopisać , BEZ CWU ( specjalnie dla Ciebie Patrol) , i w domu około 22 stopnie a teraz na zewnątrz jest -7,4 . Kumamy ? 

@sambor na spokojnie już koledze wytłumaczyłem ... 

Edytowane przez katazipen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie problem to podawaj po prostu odpowiednie jednostki i przedział czasowy, bo samo:  "Obecnie  jest na zewnątrz - 4,5 , zużyła 10,3 Kw  -grzeję 220 m2 ." ciężko odszyfrować.. no chyba, że po 23ej oczy mi siadły i nie widzę od kiedy zliczasz.

Edit: będziemy kumać jak się tych jednostek nauczysz.. mistrzu..

Edytowane przez Patrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patrol napisał(a):

tylko pogratulować tych 10,3kWh przy -4,5C. Jak to osiągnąłeś?

Niby jest napisane że pompa ma pracować na 42-48 st. tylko nie wiadomo co to za temperatura gdzie zmierzona czego dotyczy może gazu .

6 godzin temu, katazipen napisał(a):

Moje wcześniejsze zużycia zwalały z nóg 55KW i więcej , ale zauważyłem , pewnie Wy też że jak pomp pracuje na 42-48 stopni to zużywa dużo mniej . Przynajmniej tak jest u mnie .  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, carinus napisał(a):

Tak duża pompa ogrzeje mały pałac, lub nieocieploną kostkę z PRL-u. Ale ten z kostki nie zarobi na prąd dla tej pompy, więc tak to się dzieje. Sam jestem zmotywowany do zrobienia sobie pompy woda-woda, niewielkiej mocy wspomagającej obecną powietrzną, tylko dlatego że powietrzna zjada niepotrzebnie energię na prowadzenie defrostów w temperaturach okolicy zera.

To nie tylko ty o tym myślisz , albo zrobić albo kupić gotowca gruntowego inverterowego w cenie ok 8 tys wiem kto takie robi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki aktualnie koszt z odwiertami wypada szacunkowo? 

3 godziny temu, berthold napisał(a):

To nie tylko ty o tym myślisz , albo zrobić albo kupić gotowca gruntowego inverterowego w cenie ok 8 tys wiem kto takie robi .

Przypadkiem te z Kalisza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnych odwiertów robić nie mam zamiaru. Powinny wystarczyć dwie studnie zrobione własnoręcznie. Mam dobry grunt i niskie położenie względem wód podskórnych.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patrol napisał(a):

A jaki aktualnie koszt z odwiertami wypada szacunkowo? 

Przypadkiem te z Kalisza?

Tak jak carinus mówi dwie studnie i po sprawie , ja już studnie mam dwie i woda na 3,5 metra bez ograniczeń bo żwir tam jest . te pompy o których mówimy mają cop co najmniej 6 a nie tak jak z odwiertami 4-4,5 czyli bardzo dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym się bawić w jakieś samoróbki pomp ciepła, to tylko z wymiennikiem gruntowym na bazie studni czerpalnej i zrzutowej, żadnych wierconych kolektorów z solanką i tym podobnych. Zaletą jest w miarę prostota konstrukcji i duży COP w najzimniejsze dni. Wystarczy mi tryb pracy on-off z podłączeniem do bufora, wszelkie sterowania są w tym przypadku zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.