Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wzmożony pęd w stronę instalacji fotowoltanicznej


Rekomendowane odpowiedzi

Jasne! Staram się być na bieżąco bo bardzo mnie ciekawi ten temat. Myślę, że już niedługo będziemy coś wiedzieć, szczególnie, że ten nowy projekt noweli jest projektem poselskim, więc jego droga jest krótsza niż projektów rządowych, bo nie musi być konsultacji społecznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Doszedłem do wniosku że jednak zamontuję sobie panele i plan wyznaczyłem na wrzesień-październik , mam dach szeroki na 15 metrów i do wykorzystania pełne 14 metrów szerokości więc poniżej komina cały rząd by poszedł i pewnie najlepiej jakichś 400Watt ok , chcę to zrobić DIY czyli samodzielnie ,papiery SEP albo odnowię albo kumple podpiszą więc tu nie problem , co polecacie tzn najlepiej gotowy zestaw pod dachówkę betonową podwójne S .

Teraz, berthold61 napisał:

Doszedłem do wniosku że jednak zamontuję sobie panele i plan wyznaczyłem na wrzesień-październik , mam dach szeroki na 15 metrów i do wykorzystania pełne 14 metrów szerokości więc poniżej komina cały rząd by poszedł i pewnie najlepiej jakichś 400Watt ok , chcę to zrobić DIY czyli samodzielnie ,papiery SEP albo odnowię albo kumple podpiszą więc tu nie problem , co polecacie tzn najlepiej gotowy zestaw pod dachówkę betonową podwójne S .

Może kiedyś poszedłby drugi rząd ale narazie wystarczy ok 5kw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.07.2021 o 15:02, KonsultantViessmann napisał:

Jasne! Staram się być na bieżąco bo bardzo mnie ciekawi ten temat. Myślę, że już niedługo będziemy coś wiedzieć, szczególnie, że ten nowy projekt noweli jest projektem poselskim, więc jego droga jest krótsza niż projektów rządowych, bo nie musi być konsultacji społecznych

Miałem się odzywać w temacie, więc nadganiam, choć temat z zeszłego tygodnia. Propozycja poselska została przyjęta przyjęta pozytywnie, ale... jako okres przejściowy do 2024 roku. Po tym ma wejść w życie net-billing, czyli  sprzedaż energii po cenie dynamicznej - cenie giełdowej godzinowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Czyli dwa lata się cieszyć a potem sprzedawać po ok 24 gr/kw a kupować za 65 groszy , zresztą trudno się dziwić bo nikt nie lubi dopłacać ale skoro ma być zielono to hm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy, które mają stabilną pozycję w branży pewnie zostaną. Znikną ci, którzy pojawili się tylko ze względu na boom i dotacje. 

A jeśli chodzi o cenę 24 do 65 groszy, to wprowadzenie net-billingu zamiast stałej ceny z poprzedniego kwartału ma na celu zmniejszenie tej różnicy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś link do cen tych energii dynamicznej za np. maj, czerwiec czy lipiec tego roku w rozbiciu na godziny?

Bo tak naprawdę mało kto wie o jakich stawkach mówimy przy tym rozliczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sorki ale nie wytrzymałem.... lewactwo....

YARO

P.S. : spodnie rurki, ocieplacz, owsiakowe okularki, dwa zegarki (ten drugi do śmierci), mokasyny bez skarpetek, brakuje dwóch piorunów, i koszulki "konstytucja" oraz narzuty w kolorach tęczy ..... ale cóż przecież mamy cenzurę ...

Edytowane przez YaroXylen
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie wziąłem umiar gdyż temat znany....gość zarabia sporą kasę to może sobie gadać... tylko dlaczego on mówi o podatkach które to on płaci... dlaczego nie mówi o moich podatkach które ja też płacę i moja rodzina.  Historia tego Pana jest znana w Jabłonnej, Chotomowie, Legionowie , nawet sąsiedzi z ulicy jego znają.... tak tak ... z tej "dobrej" strony a i koło mnie w Mińsku Mazowieckim też jest znany... Polecam troszkę lektury w necie. Gość dobrze obstawiony prawnikami i kancelariami.

Pisząc dzisiaj komentarz  na Youtube na kanale pompa "Ciepła i PV" oficjalnie zalogowany z mojego firmowego konta....... został usunięty w ciągu 10-15minut.... dlatego pisałem o cenzurze...

Kolego @Witek-z-Ulicy naprawdę cenię Ciebie jak i innych kolegów i proszę nie bierz sobie tego do serca ....tylko za mało merytoryki w tym filmiku za za dużo polityki i "mowy nienawiści". Oglądać trzeba jako osobę która "trzepie kasę" tak jak z zaangażowania przy budowie szkoły i profitów  ... ale to nie temat o tym. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dlatego oglądając materiał należy zachować duuuuży dystans do jego wypowiedzi.

Pozdrawiam Ciebie i kolegów z Forum.

Edytowane przez YaroXylen
dopisek
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, YaroXylen napisał:

Sorki ale nie wytrzymałem.... lewactwo....

YARO

P.S. : spodnie rurki, ocieplacz, owsiakowe okularki, dwa zegarki (ten drugi do śmierci), mokasyny bez skarpetek, brakuje dwóch piorunów, i koszulki "konstytucja" oraz narzuty w kolorach tęczy ..... ale cóż przecież mamy cenzurę ...

Zapomniałeś o czerwonych spodniach ;).

A co do OTUA to w ostatnim czasie jest zmiana hasła wśród lewarow. Trzeba być czujnym i na bieżąco śledzić takie ważne tematy 😉

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, YaroXylen napisał:

Sorki ale nie wytrzymałem.... lewactwo....

YARO

P.S. : spodnie rurki, ocieplacz, owsiakowe okularki, dwa zegarki (ten drugi do śmierci), mokasyny bez skarpetek, brakuje dwóch piorunów, i koszulki "konstytucja" oraz narzuty w kolorach tęczy ..... ale cóż przecież mamy cenzurę ...

I szmalu w brud to można fanaberie realizować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2021 o 14:14, Sławek007 napisał:

A ma ktoś link do cen tych energii dynamicznej za np. maj, czerwiec czy lipiec tego roku w rozbiciu na godziny?

Towarowa Giełda Energii 

Choć chyba tylko 3miesiące wstecz jest podgląd cen

https://tge.pl/energia-elektryczna-rdb

 

Jeszcze tu 

https://www.tge.pl/dane-statystyczne

Edytowane przez Emilien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.