Skocz do zawartości
IGNOROWANY

paląca jedna strona retorty


pawel32

Rekomendowane odpowiedzi

witam, posiadam zębiec 20kW, po miesięcznej walce z ustawieniami, gdy już osiągnąłem pewne optimum pojawił się nowy problem, od kilku dni węgiel jest spalany tylko po jednej stronie retorty, wentylator działa normalnie, gdy poruszam niedopaloną stronę węgla pogrzebaczem to na krótką chwilę nawiew jakby wracał, niestety za chwilę wszystko wraca z powrotem.....pewnie zapchał się jakiś kanał, ale jaki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz to kiedyć ćwiczyłem...........okazało sie że "puściło" uszczelnienie kołnierza retorty i powietrze wylatywało pod kołnierzem a nie kanałami do wegla.........jeśli rozebranie i przeczyszczenie nie pomoze - trzeba ponownie uczszelnić silikonem do 100 stopni C kołnierz!!!

Brzmi poważnie to uszczelnianie, jak mam konkretnie się do tego zabrać? nie wiem czy u mnie to w ogóle jakiś feler, bo ten kołnierz retorty to ja mogę swobodnie przesuwać, okręcać , czyli chyba nie jest to prawidłowy stan? kołnierz powinien być osadzony na silikon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz to kiedyć ćwiczyłem...........okazało sie że "puściło" uszczelnienie kołnierza retorty i powietrze wylatywało pod kołnierzem a nie kanałami do wegla.........jeśli rozebranie i przeczyszczenie nie pomoze - trzeba ponownie uczszelnić silikonem do 100 stopni C kołnierz!!!

uszczelniłem na nowo silikonem, niestety dalej to samo, mam wrażenie, że po prostu kanał przez który leci powietrze z wentylatora jest zatkany (popiołem i pewnie miałem, który może tam wpaść przez szczeliny w kołnierzu) moje podejrzenia biorą się z faktu, że po uszczelnieniu w dalszym ciągu kłopot jest po dalszej stronie retorty, czyli po tej, do której powietrze dochodzi od dołu. Czy jest jakiś sposób sprawdzenia i wyczyszczenia tego kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniłem na nowo silikonem, niestety dalej to samo, mam wrażenie, że po prostu kanał przez który leci powietrze z wentylatora jest zatkany (popiołem i pewnie miałem, który może tam wpaść przez szczeliny w kołnierzu) moje podejrzenia biorą się z faktu, że po uszczelnieniu w dalszym ciągu kłopot jest po dalszej stronie retorty, czyli po tej, do której powietrze dochodzi od dołu. Czy jest jakiś sposób sprawdzenia i wyczyszczenia tego kanału?

A uszczelniłeś w środku i na zewnątrz kołnierza ??????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
uszczelniłem na nowo silikonem, niestety dalej to samo, mam wrażenie, że po prostu kanał przez który leci powietrze z wentylatora jest zatkany (popiołem i pewnie miałem, który może tam wpaść przez szczeliny w kołnierzu) moje podejrzenia biorą się z faktu, że po uszczelnieniu w dalszym ciągu kłopot jest po dalszej stronie retorty, czyli po tej, do której powietrze dochodzi od dołu. Czy jest jakiś sposób sprawdzenia i wyczyszczenia tego kanału?

Moze to wina paliwa? Jak jest duzo mialu to dmuchawa nie jest w stanie tego pokonac. U mnie bylo tak, ze retorta nie byla dobrze wypoziomowana i po stronie, ktora jest najnizej gromadzily sie najmniejsze drobiny wegla. I w zasadzie byl on wogole nie spalony (poza tym, ktory byl na gorze i dostal temperatury od plomieni). Terez retorta tez nie jest ustawiona idealnie, lecz spalanie mam o niebo lepsze (miał idzie bardziej do srodka i kanal powietrzny nie jest juz zapychany). Wypoziomowalem nozkami pieca :angry:. Sam piec stoi teraz lekko pochylony, ale pali się w nim prawie na medal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam, posiadam zębiec 20kW, po miesięcznej walce z ustawieniami, gdy już osiągnąłem pewne optimum pojawił się nowy problem, od kilku dni węgiel jest spalany tylko po jednej stronie retorty, wentylator działa normalnie, gdy poruszam niedopaloną stronę węgla pogrzebaczem to na krótką chwilę nawiew jakby wracał, niestety za chwilę wszystko wraca z powrotem.....pewnie zapchał się jakiś kanał, ale jaki??

 

 

Witam właśnie mam to samo nie wiem o co chodzi z tym uszczelnieniem ale mam wrażenie że to coś zapchane miałam eko który był mokry ale gdy wysechł tobył totalny pył teraz zmieniłam opał na inny ale problem pozostał co zrobić z tymi kanałami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam . Górna częśc całego 'Palnika" to taki kołnierz. Musi być uczszelniony perfekcyjnie wokól tej grubej nazwijmy to "rury"

do której jest wsadzony kołnierz.Inaczej powietrze uchodzi tam gdzie ma łatwiej /czyli nieszczelnościami/ i piec żle spala węgielek. Te kanały normalnie są czyste /czyści je wlasnie powietrze/.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.