Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temat trochę odbiegł od wątku, ale jeszcze mam jedno pytanko. Jaką pompę podłączyć do zasilania CWU, czy może być to zwykła pompa obiegowa CO ? Co dokładnie daje zawór zwrotny przy tej pompie i jak on wygląda (może jakiś link) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pompa 25/40 - zwykła obiegowa do  CO

2.Zawór zwrotny pozwala na ruch wody tylko w jednym kierunku, nie pozwala na cofanie się wody więcej  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaw%C3%B3r_zwrotny

3. np to http://www.ferro.pl/produkt-zawor-zwrotny-z-mosieznym-elementem-zamykajacym-3627-ZZM.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie płytki szamotowe są w standardzie. Nie licząc rusztu i trzech szamotek (zdjęcie 222) inne elementy w kotle były złożone. 

Co do drugiego pytania to zajrzyj do specyfikacji technicznej, może jest tam odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie,

po długich rozmyślaniach padło na Buderusa 20kW do ogrzania pow. 200m2 - cena niższa od Dakona tej samej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z Państwa może podesłać zdjęcia jak ma wyglądać prawidłowo zmontowany ruszt w Buderusie 20kW,

Ponieważ dziś przeglądałem ten ruszt i zboku są takie prowadniczki przyspawane do blachy kotła czy na tym ma się wspierać ruszt pionowy.

A po co przy ruszcie pionowym jest takie oczko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszytskich po 2ch zesonach palenia w dakonie węglem z kopalni Kazimierz Juljusz asortyment Orzeh II jestem zrozpaczony - likiwidacja koplani Węgiel z Kazimierza był dla mnie idealny.Mam pytanie do kolegów i koleżanek jaki węgiel polecacie jaki sort i jaka kopalnia co by dobrze sie paliło w Dakonie.

Edytowane przez cziko82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do użytkowników DAKON DOR 12 - 13,5kW.

Proszę o zdjęcie rusztu w kierunku na palnik - ciekawy jestem czy jest tam możliwość zamocowania ewent. dodatkowego palnika z szamotu (dakon ma ruchomy ruszt więc może być kłopot)

oraz o wymierzenie komory załadowczej - szerokość, głębokość, wysokość - od górnej klapy do poziomu rusztu - chcę sprawdzić czy moje klocki drewna da się jakoś upchać i w jakiej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

posiadam instalację c.o. otwartą, słup wody w instalacji wynosi 10m, po zainstalowaniu kotła manometr wskazuje zero a powinien chyba wskazywać 1 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gulgulq. Na górze strony masz zdjęcia Buderusa.  W Dakonie pewnie jest niewiele inaczej: uchwyty dla rusztu na bocznych ścianach i uchwyty szamotek na przegrodzie wodnej.

Ja w swoim 28D wyrzuciłem ostatni ruchomy ruszt. W oparciu o jego mocowania i mocowania szamotek zrobiłem nieruchomą podstawę pod palnik.

 

Do tofek. Powinien być 1 bar. Manometr kaput.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest nowy kocioł który został co dopiero zainstalowany. Czy ja mogę to reklamować u producenta (buderus)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gulgulq. Na górze strony masz zdjęcia Buderusa.  W Dakonie pewnie jest niewiele inaczej: uchwyty dla rusztu na bocznych ścianach i uchwyty szamotek na przegrodzie wodnej.

Ja w swoim 28D wyrzuciłem ostatni ruchomy ruszt. W oparciu o jego mocowania i mocowania szamotek zrobiłem nieruchomą podstawę pod palnik.

 

 

 

Dałbyś radę podesłać/wstawić jakieś fotki Twojego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, posiadam Buderusa s-111 32D. Niestety pojawił się wyciek z pierwszej przegrody na dolnym spawie.

Czy jest możliwe wyciągnięcie szamotek bez ich zniszczenia? Wyciek widać dokładnie spod ostatniej szamotki

nad paleniskiem. Nie chcę jej kruszyć bo podniesie mi się palenisko co nie jest wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam kocioł i wyciągałem wszystkie "szamotki". Większość dała się wyjąć w całości, kilka pękło przy tej robocie. Zaklinowanie może wynikać z nawarstwienia rdzy pod ceramiką. Trzeba cierpliwie rozruszać kształtkę, az się rdza porozkrusza. Nie zawsze się to udaje, albo nie zawsze wystarcza cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Buderusa s-111 32D. Niestety pojawił się wyciek z pierwszej przegrody na dolnym spawie.

Czy jest możliwe wyciągnięcie szamotek bez ich zniszczenia? Wyciek widać dokładnie spod ostatniej szamotki

nad paleniskiem. Nie chcę jej kruszyć bo podniesie mi się palenisko co nie jest wskazane.

Zaraz, zaraz.  Piszesz: "bo podniesie mi sie palenisko"  Czy chodzi ci o dwa elementy zwisające poniżej pierwszej przegrody wodnej? U mnie one były z metalu. Wszystkie pozostałe z ceramiki.  Tylko, żeby wyjąć tę dolną, będziesz musiał wyjąć wszystkie zamocowane nad nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregoryy ile kocioł ma lat?

Ma 7 lat, palone głównie węglem, ale teraz po podwyżkach drewnem.

 

Zaraz, zaraz.  Piszesz: "bo podniesie mi sie palenisko"  Czy chodzi ci o dwa elementy zwisające poniżej pierwszej przegrody wodnej? U mnie one były z metalu. Wszystkie pozostałe z ceramiki.  Tylko, żeby wyjąć tę dolną, będziesz musiał wyjąć wszystkie zamocowane nad nią.

Dokładnie o te dwie na samym dole mi chodzi. Wyglądały na kształtki szamotowe. Jutro sprawdzę magnesem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu pisałem o przeróbkach w moim kociołku  post #973 po kilku dniowej obserwacji postanowiłem przerobić palnik tzn.

wyjąłem całkowicie ostatni ruszt i w to miejsce wsunąłem kształtownik 35x25 na kształtowniku postawiłem kształtkę szamotową

wyciętą z cegły 25x11x7 cm z dwoma otworami fi 12mm tak jak na rysunku i efekt jest taki że pali się bardzo dobrze z komina

nawet przy rozpalaniu bardzo mało dymu po 5 min nic nie widać z komina nawet przy postoju kociołka dymienie praktycznie zerowe

jak miarkownik przymyka PP to widać jak dopalają się gazy w koło otworów w palniku po tygodniu palenia tylko luźny popiół

na kształtkach szamotowych a z wymiennika odleciał nawet stary brązowy nagar .

Na razie jest lepiej jak  dobrze zobaczymy przy temp. ujemnej .

Mały podgląd na pracę palnika film

 

 

Witam.

Jak się sprawuje palnik po pełnym sezonie? Mógłbyś dodać zdjęcia swojego rozwiązania?

Przede mną pierwszy sezon palenia i myślę podrasować kocioł.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz.  Piszesz: "bo podniesie mi sie palenisko"  Czy chodzi ci o dwa elementy zwisające poniżej pierwszej przegrody wodnej? U mnie one były z metalu. Wszystkie pozostałe z ceramiki.  Tylko, żeby wyjąć tę dolną, będziesz musiał wyjąć wszystkie zamocowane nad nią.

Miałeś rację są z żeliwa. Pod kształtkami jest ok 0,5cm  rdzy. Boję się wypadnie nowa dziura spod nich. 

Próbowałeś palić bez szamotek? Sprawność powinna się polepszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak się sprawuje palnik po pełnym sezonie? Mógłbyś dodać zdjęcia swojego rozwiązania?

Przede mną pierwszy sezon palenia i myślę podrasować kocioł.

 

Pozdrawiam.

Konstrukcja  palnika zdaje egzamin wszystko jest tak jak w moim opisie nic nie zmieniałem bo niema potrzeby średnia temp. spalin to 160C i natym pozostanę nic już nie kombinuje .No jeszcze tylko mechaniczne rusztowanie jak będzie natchnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację są z żeliwa. Pod kształtkami jest ok 0,5cm  rdzy. Boję się wypadnie nowa dziura spod nich. 

Próbowałeś palić bez szamotek? Sprawność powinna się polepszyć.

Nie masz wyjścia, sezon grzewczy już się właściwie zaczął. Musisz tam grzebnąć i mieć trochę pewności, że kocioł przetrzyma zimę.

Nie, nie paliłem bez szamotek.  Wręcz przeciwnie. Palę drewnem i dla lepszego spalania dałem do kotła jeszcze więcej ceramiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem Buderusa L111 32D i mam problem z kominem - chyba zbyt mały ciąg kominowy. Pali się mizernie, ciężko podnieść temperaturę, kanały osmolone. Paliłem do tej pory kilka razy drewnem - głównie dąb 2-3 lata sezonowany. Komin murowany o wysokość 10,5m, przekrój około 40cmx40cm, na około 7m łączący się z drugim kanałem (biegnącym od dołu) o podobnych wymiarach. Poprzednio pracował bez większych zastrzeżeń kocioł Cichewicz Logica 20-27kW - podciśnienie kominowe zalecane 15-20Pa.  Buderus wymaga w/g producenta niestety 26Pa. Piec stoi w pomieszczeniu na parterze a nadmuch powietrza jest z nieogrzewanej piwnicy (otwarte 2 okienka). Mam zamiar wstawić do komina wkład o średnicy 20cm na razie stalowy. Z wyliczeń teoretycznych aby uzyskać podciśnienie 26Pa wystarczy komin około 7m a przekrój dla mocy kotła 28Kw i wys. komina 10m 230cm2. Jak sądzicie czy zda to egzamin. Czy rury należ ocieplić. Jakie macie kominu przy swoich piecykach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40x40cm? Toż to krater wulkanu, a nie komin. Jak się zrobi zimniej, to pewnie zadziała. Teraz  jest ciepło, palisz sporadycznie i kocioł ma problem, żeby krater podgrzać. 

Równoległe łączenie dwu kominów to zły pomysł. Jeśli możesz, to zamuruj połączenie.  Nadmuch powietrza z piwnicy na parter? Przez zamknięte drzwi do piwnicy, czy przez otwarte? Może kociołkowi jednak brakuje oddechu?

Mam taki sam kocioł i jeden sezon paliłem w ,,fabrycznej" konfiguracji.  Mam komin 15x15cm i 12m długości, więc gdzieś na granicy dopuszczlnych wymiarów dla tego kotła. Problemy z ciągiem w ciepłe i wilgotne dni się zdarzały.

Edytowane przez gondoljerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.