Skocz do zawartości

rymon

Stały forumowicz
  • Postów

    127
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom murowany (bez docieplenia z zewnątrz). Około 160 m2 do ogrzania (67 m2 1 piętro, 67 m2 2 piętro 5 m2 wiatrołap, 2x po 9 m2 klatka. Stropy docieplone wełną 5 cm, lambda 0,032. Okna nowe. Pod pierwszym piętrem garaż i kotłownia.
  • Instalacja
    Instalacja starego typu, grawitacyjna. w tej chwili dwie pompki (CWU I CO). Zawór 4d. ( 6 grzejników aluminiowych po 15 żeberek (w sumie 90), 2 x po 7 m2 podłogówki, 2 grzejniki tupu suszarka w łazienkach, 3 grzejniki panelowe.
  • Kocioł
    Biawar Optimax 15 kw.

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Łapy (okolice Białegostoku)

Ostatnie wizyty

2 856 wyświetleń profilu

Osiągnięcia rymon

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Witam. Jal pisalem wcześnjej posiadam kocioł seko bawaria k4 24kw ze sterownikiem plum. Mam pytanie. Co to jest w ustawieniach mieszacza: nieczułość mieszacza, zakres proporcjonalności, i stala czasu calkowania?
  2. Witam ponownie. Jedno pytanie. Czy wiecie co to jest. Wygląda jak klapka do skrócenia obiegu spalin. W instrukcji tego nie ma.
  3. Witam. W innym temacie pisałem że zakupiłem Seko Bawaria k4. Myślę że ze względu na markę i podobieństwa tych kotłów mogę się tu wypowiadać i dzielić swoimi doświadczeniami. Montaż kotła dopiero w maju ale na początek zamieszczam kilka fotek. Może coś komuś się przyda.
  4. To może tak jeszcze Biawar Optimax.
  5. Witam. Temat trochę odbiegł od wątku, ale jeszcze mam jedno pytanko. Jaką pompę podłączyć do zasilania CWU, czy może być to zwykła pompa obiegowa CO ? Co dokładnie daje zawór zwrotny przy tej pompie i jak on wygląda (może jakiś link) ?
  6. Super. Teraz to dopiero mam mentlik w głowie. W sumie można by był zmienić węgiel ale mieszkam koło Białegostoku (Łapy) a tu nie ma specjalnie wyboru. Jest jeden skład z polskim węglem, ale mają z różnych kopalni. W tej chwili mają Staszica. Myślałem o Biawarze ale trochę problem w przypadku braku prądu.
  7. Do mojego domu - niedocieplone 140m2 pasował by kociołek 16kw, ale 20 kw ma większą komorę zasypową. Nie bardzo czuję się na siłach z przeróbkami kotła a te 20 kw musiał bym zmniejszyć. Czy 16 kw ma dużo mniejszą komorę. Druga sprawa to doczytałem że wadą Dakona 16kw jest perwsza przegroda z szamotu (chyba że źle doczytałem). Po prostu chciałbym kupić kocioł, podłączyć i już.
  8. Trochę obawiam się zakupu Dakona. Wiem, że tutaj go wszyscy chwalą, ale czytając opinie na stronie ceneo (http://www.ceneo.pl/797077) można dojść do negatywnych wniosków. Jeszcze takie pytanie czy jest miejsce w dakonie, gdzie można by umiejscowić czujnik od sterownika (np. SPR 11). Palił będę ruskim węglem (groszek). Przerobiłem swój kocioł GS na DS (w miarę możliwości - brak PW) i wiem że ten węgiel nie będzie się zawieszał ale ma cholernie dużo popiołu i co 3 godz. muszę przerusztować (ręcznie bo nie mam ruchomego rusztu). Boję się jak to się sprawdzi w Dakonie. Czy nie będę musiał często wygaszać kotła.
  9. witam. Cały czas noszę się z zamiarem zakupu kotła. Wiem na pewno że ma być to DS. Ale chciałbym trochę automatyki (czytaj elektroniki). Myślałem o Sokole SDG (taki jak ma emus) Ale jemu trochę brakuje do DS. Zastanawiam się jak sprawdziłoby się wykorzystanie w Dakonie sterownika SPR11 + MCI. Czy ktoś spotkał się z taką konfiguracją ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.