Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaco-na bank nie masz węgla z Wesołej,już inny kolega napisał jak wygląda spalanie tego węgla.Może kilka kamyczków po tygodniu palenia i raz dziennie przerusztowanie,zero spiekalności i zawieszania,pale groszkiem.Jedyny ratunek to zmieszać najlepiej z czeskim,bo tego nie podrobisz,nie pomylisz z innym spiekalnym,jest tani a na bank zabezpieczy przed spiekaniem i jest w miarę kaloryczny dając dobry płomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno być ale widocznie to mało więc albo to olej albo uchyl te drzwi delikatnie by więcej pp tam szło niż dotychczas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariano. Napisz od kiedy palisz, co ogrzewasz i jakim opałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem teraz ja ,ukręciłem gwint w miarkowniku mocujący śrubką prowadnice z ramieniem i potrzebuję tą prowadnicę ze śrubką ,gdzie to zdobyć ,miarkownik regulus ,ostatecznie cały miarkownik ale regulus bo tylko tę część wymienię

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaco-na bank nie masz węgla z Wesołej,już inny kolega napisał jak wygląda spalanie tego węgla.Może kilka kamyczków po tygodniu palenia i raz dziennie przerusztowanie,zero spiekalności i zawieszania,pale groszkiem.Jedyny ratunek to zmieszać najlepiej z czeskim,bo tego nie podrobisz,nie pomylisz z innym spiekalnym,jest tani a na bank zabezpieczy przed spiekaniem i jest w miarę kaloryczny dając dobry płomień.

Wiem Carinus, mam z Chwałowic ;) Choć i tego już nie jestem pewien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaworu 3d nie mam ale mam klapkę w środkowych drzwiach co ty masz otwór i tam podaję minimum połowę pp i wtedy rozpala się drewno po same drzwiczki i spala się wszelka smoła ale jak bym tą klapkę zamknął i podawał tylko dolnymi drzwiami ,smoła skapuje z tej ścianki przy drzwiach i może skapywać do popielnika ...Zamówiłem miarkownik 4 coś tam z udźwigiem 1kg ,bo jak u mnie dwie klapki targa to ma ciężko 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kotły to porażka. Ogromna ilość wpisów na forum o tym świadczy. Ja mam zwykłego Zębca i się grzeję bez problemów wyżej opisanych.

A smoła to skutek niskiej temperatury spalin - poniżej 150 stopni.

Pozdrawiam i ciepełka życzę.

Nie zgodzę się. Pali się w nim super tyle że jest niedopracowany. Ciągle palenie jest trochę upierdliwe ale czystość spalania gora

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się najzwyczajniej nauczyć palić w tym kociołku i przestrzegać pewnych zasad,które są wspólne dla wszystkich kotłów DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPM DS smoła wylatuje wokoł wlotow powietrza wtornego, co moze być przyczyną?

Nie widziałem czegoś takiego, może kolega jakieś fotki zapoda? Kotły DS-rozwinięcie skrótu, destylatory, taka wolna myśl  :lol:  :lol:  :lol:. Osobiście gdybym miał chatę dobrze ocieplona, to do kotła DS bym nie podszedł na kilometr. No ale Panowie Ds trzeba dobrze dobrać no i trochę się nauczyc jednak tego palenia, co tu dużo mówić. Smoła to kiszenie opału innej opcji nie ma.

Edytowane przez aspius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czy ktoś zna sprawdzony sposób na wyciągnięcie tych kątowników, "kanałów oddymiających" aka "rura wezyra"  z v1?

Chcę wsadzić nową cegłę zmniejszającą, i jakoś mi się nie udało po kilku próbach.

Zrób to na wygasającym kotle wtedy rozgrzana smoła będzie miękka.

 

Te kotły to porażka. Ogromna ilość wpisów na forum o tym świadczy. Ja mam zwykłego Zębca i się grzeję bez problemów wyżej opisanych.

A smoła to skutek niskiej temperatury spalin - poniżej 150 stopni.

Pozdrawiam i ciepełka życzę.

 

 

Porażka bo mu się nowy kocioł spocił?

Edytowane przez Jaco80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to na wygasającym kotle wtedy rozgrzana smoła będzie miękka.

Ja wybijałem młotkiem. Inaczej nie szlo

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.