Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Można dokupić palnik wirowy z mpm? Jaką ma długość i szerokość w 17-19kW? Podejdzie do sas nwt 23kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu? Same z nim problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup opał jaki zaleca producent pal na pełnej mocy i nie będzie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy będą chociażby z zapopielaniem palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podstawowym paliwem do kotłów typu MPM-DS jest węgiel kamienny typ 31.1, 31.2 lub 32.1 nisko-spiekalny, drewno kawałkowe i inne paliwa stałe drewnopochodne." Z instrukcji.

Jak będziesz palił na pełnej mocy to ci ten popiół wyląduje na dole wymiennika w wyczystce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne ciekawe teorie glosisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża predkość przepływu gazów=ewakuacja popiołu z palnika do wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brodekb

Tak wyglada wejście do palnika po ok tygodniu ciągłego palenia węglem typ 31 ,był ok w spalaniu ale były tez kamienie .

Po tygodniu było ich tyle ze cotygodniowa ceremonia czyszczenia czyli wypalenie opału do końca ,wygarnięcie kamieni ,czyszczenie wyczystki i rozpalamy od nowa .

post-65608-0-20592200-1520529095_thumb.jpg

post-65608-0-86490800-1520528937_thumb.jpg

post-65608-0-73759400-1520528974_thumb.jpg

 element wirowy palnika jest podparty od tyłu z góry płaskownikiem przyspawanym do wymiennika ,jak sie mocno czysci wejście do palnika można przesunąć dół palnika i popioł leci do wejscia kanału PW,dół zatyka się i dorobiłem dwie blaszki  wsadziłem w otw PW i były jako dystans  zeby sie nie zapchało wejście pw 

A jak zapchało palnik to otwory pw stopniowo sie zapychały i nieraz te trzecie na górze były przesłoniete popiołem i kamieniami i było po PW-nie było go...

tu na zdj widac na dole palnika wirowego szczeliny powstałe po przesunieciu dołu palnika do tyłu-trzeba uważac na to miejsce :

post-65608-0-83458400-1520529074_thumb.jpg

podpora palnika z góry 

post-65608-0-00848000-1520529180_thumb.jpg

blaszki z resztek 1.4404 komina 1mm

post-65608-0-80107100-1520529198_thumb.jpg

post-65608-0-64428800-1520529213_thumb.jpg

i moja płytka nad palnik,rozbijała płomień i lepiej mieszała gazy 

post-65608-0-05749800-1520529236_thumb.jpg

tyle było pyłu z RCK  ustawiony 10PA po tygodniu ,bez rck pył zapychał cała wyczystke ,przelotu było nieraz ledwo 1cm 

post-65608-0-71223400-1520530104_thumb.jpg

jak wspomniałem węgiel był ok sie nie zlepiał ,nie zwieszał ,dobrze spalał i moc ok tylko kamieni po tygodniu nieraz i tyle było 

post-65608-0-59612600-1520530204_thumb.jpg

kilka lat nim paliłem,

https://pw-d.pl/wegiel/20-wegiel-orzech-ii-pakowany-25kg-wegiel-kamienny.html

 

tak z praktyki zeszłorocznej ;-)

Edytowane przez brodekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już bardziej kiszenie niż spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brakuje PW to się spala doskonale spala jak mało gazuje czyli mało PG.

Ja mam ustawioną taką dawkę PW,że może mi się hajcować cały skład opału na raz np.zrembki i nie będzie kopcić.

 

Ja też,ja też tak mam.

 

Czy istnieje skuteczny sposób na wyczyszczenie załadunku ze smoły ?

Kolega juz napisał,że wypalanie drobnym drewnem z podaniem powietrza przez zasyp wypali smołę a zasypanie węgla trocinami zapobiegnie odkładaniu sie tej smoły na ściankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla lepszego spalania dymu. Teraz mam poziomo szamotki położone i jedna pod skosem na środku. Ładnie zasysa ale brakuje mi wirow przy spalaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ubiegłorocznej dostawy węgla zostało mi około 0,5t i pamiętając podwyżki 2017 przywiozłem już 3t tego samego 20-40 Chwałowice.

Różnica w spalaniu i ilości przerostu jest kolosalna na korzyść świeżego.

W starym kamieni nie było, ale był przerost i to dosyć pokaźny/w którymś poście dałem foty/

W nowym przerostu praktycznie nie ma, kamienia też. Pali się świetnie tylko musiałem podsuszyć bo był strasznie mokry+deszcz, a węgiel jest na podwórku.

Jeżeli ma ktoś możliwość odbioru prosto z wagi, to dobry pokład teraz biorą, mogę szczerze polecić.

post-67223-0-92115200-1520532698_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by było prawdziwe spalanie węgla to żaden kamien na kamieniu by się nie ostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kamienie się rozsypują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tajne. Móglbyś wrzucić zdjecia o które prosiłem? Może dojrzę coś, czego nie ma w Twoich radach i rozwiążą się moje problemy ze zbyt małą ilością pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tajne. Móglbyś wrzucić zdjecia o które prosiłem? Może dojrzę coś, czego nie ma w Twoich radach i rozwiążą się moje problemy ze zbyt małą ilością pw.

Zdjęć nie dostaniesz. Ten kocioł też jest tajny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kamienie same wyskakują kominem bo za gorąco mają.

Razem z popiołem z palnika i węglem z kotłowni :-) Edytowane przez hamis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale popiół się topi.

Jak ja coś chciałem to... A teraz to ...

post-77985-0-71439200-1520536320_thumb.jpg

post-77985-0-11710500-1520536344_thumb.jpg

Edytowane przez tajne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba otwór jest bardzo mały, jakie wymiary? jak ja zmniejszyłem do 11x4 to miałem problem z oddymianiem komory zasypowej. a doprowadzenie powietrza wtórnego w jakiej formie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle mają problemów, czy taka euforia i zachwyty ?

Jak w życiu ale większość chwali że wygoda że przez komórkę też możesz sterować ale są i tacy co po 3 h dziennie od paru m/cy siedzą w kotłowni bo nie idzie im palenie ,i tacy że przeszli na pellet z gazu a tu koszty nawet wyższe ,ale parametrów do ustawienia jest masa ,a czasami nawet serwisy sobie nie radzą ,w większości przypadków wina pelletu ale bez obsługowe ustrojstwo to to nie jest, do mojego kociołka to taki już statek kosmiczny,odpuszczam myśl o czymś takim przede wszystkim że jeszcze mam siły i zdrowie i z powodów kosztów 5200 komplet bez kotła i u mnie 7-8 ton peletu na sezon po600zł mam dostęp toprawie 5 koła a teraz na bukowej z 2,5tys. mnie wyjdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dokupić palnik wirowy z mpm? Jaką ma długość i szerokość w 17-19kW? Podejdzie do sas nwt 23kw?

30 szeroki 20 wysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brodekb

Słowo kamień w kotle to nie zawsze to samo ,sa tzw przerosty czyli skała zmieszana z weglem i toto po spaleniu jest miekkie,łatwo sie łamie i kruszy ,praktycznie jak nie ma za duzo przelatuje przez ruszta podczas rusztowania .

Sa i tez prawdziwe kamienie ,to co pokazałem w weglarce na zdj wczesniej było twarde ,praktycznie jak tłuczeń drogowy ,widac tak ktos kombinował bo dzwoniło jak chciałem rozbic młotkiem,,gdzie przerost po uderzeniu rozpada sie natychmiast w pył.

Kazdy myśli że wegiel sie wydobywa,na wagoniki,na hałde ,sita sortuja i do worka ,a proces jak sie poczyta jest ciekawy i dość skomplikowany ,tylko ze jak się wie jak wzbogacaja wegiel dziwi później jak sie takie kamienie trafiaja ,widac podczas transportu po procesie wzbogacania nastepuje "zubożenie" w tajemniczych okolicznościach ;-)

 

http://nettg.pl/news/75228/zanim-wegiel-trafi-do-odbiorcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.