Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Q EKO 20 dużo popiołu


MrAdonio

Rekomendowane odpowiedzi

To ja już nic nie kapuję. może jednak nie taką instrukcję przeczytałem.  Czy czas podawania jest stały ?  10 s ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak gdy temperatura spadła do 63 piec sie włączył. Temperatura po 3 minutach spadła do 62.

Po 8 minutach temperatura wzrosła o 1 czyli 63.

Czas :10 min 30s. Temperatura osiągnęła 65 stopni. Piec przestał podawać 

Po 4 minutach od wyłączenia podawania temperatura na piecu doszła sobie do 69 stopni. A po jeszcze kilku minutach do 70 i więcej już nie wzrosla.

 

Ogólnie mam takie wrażenie że za często jest pobierany ekogroszek chyba że tak musi być no bo co 50 s włącza się podajnik i podaje przez 10s ekogroszek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50s. przerwy, to sugerowane ustawienie. Wydłuż na próbę do 60s. 

Długo kocioł stoi w podtrzymaniu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwę wydłużyłem z 50s na 65 s i minimalnie się poprawiło. Zdjęcia w załączniku. Ale to nie jest jeszcze to co chce uzyskać.

20201226_123700.jpg

20201226_123751.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 1 zdjęcie to nie jest na włączonym piecu tylko jak już przygasa. Bo może się wydawać że mało wiatru. A chciałem pokazać ten kopiec jak wygląda.

Obroty dmuchawy są ustawione na 4 biegu z 6. To mam zwiększyć do 5 biegu ?

Przerwy podajnika już nie wydłużać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przecież spróbować wydłużyć a nie wiem jak ci dmucha sam musisz stwierdzić metoda prób i błędów co będzie lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać znaczną poprawę. Jeszcze bym przerwę wydłużył. Pokaż jeszcze retortę z boku. Lepiej będzie widać wysokość kopca, i czy są przedmuchy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach ustawienia dmuchawy na 5 biegu oraz przerwa na 70 s. Teraz wydłużyłem na 75 i obserwuje. I tak już widać poprawę bo na początku to był wogole niespalony ekogroszek A teraz jak wezmę w dłoń to ładnie się zgniata.

20201229_131534.jpg

20201229_131528.jpg

20201229_124817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Jak teraz czas dobijania do zadanej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy trochę sie wydluzyly od poprzedniego pomiaru. Nie wiem czy to dobrze czy nie.

Aktualne ustawienia pieca: obroty dmuchawy na 5 biegu i pauza podajnika na 75s

To tak gdy temperatura spadła do 63 piec sie włączył. Temperatura po 3 minutach spadła do 62.

Po 10 min 20s  temperatura wzrosła o 1 czyli 63.

Łączny czas od załączenia do wyłączenia pieca :14 min . Temperatura osiągnęła 65 stopni. Piec przestał podawać 

Po 6 minutach od wyłączenia podawania temperatura na piecu doszła sobie tylko do 67 stopni i wiecej się nie zwiększyła.

I teraz pytanie czy tak ma być czy nie. Bo osiągnąłem lepsze wypalanie ale piec częściej się włącza i dłużej osiąga temperatury zadaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro groszek lepiej się wypala, to daje więcej ciepła. 

Czy płomień kopci ?  jak wygląda wymiennik ? 

Może teraz zmniejszyć trochę powietrze?  jak znowu nie będzie dopalał, to zwiększyć przerwę. 

To, że kociołek dłużej pracuje, to nie znaczy, że więcej spala.  Przerwa wydłużona, więc podał mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile pracuje w dwustanie a ile jest w czuwaniu zależy od odbioru ciepła , jeżeli nie ma sadzy i popiół wyglada poprawnie to nie kombinuj i do żony lub na piwo idź , szkoda życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.