Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak mam ustawić, obniżenie nocne cały dzień o np. 15C?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak by napisać do Lazara to by coś pomyśleli wraz z Plumem, dla mnie to jest bezsens, że tylko 10 można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w sterowniku w ikonkę cwu, masz tam ikonkę z księżycem i tam sobie zaznaczasz harmonogram na tak i dalej wartość obniżenia, ja mam o 20st, czyli jak ja mam 60st, to po obniżeniu mam 40st. Potem ustalasz harmonogram w jakich godzinach chcesz mieć to obniżenie. Ja mam u siebie obniżenie od godz 12:00 do 8:00. Czyli 60st mam tylko przez 4h, od 8:00 rano, do 12:00. Zatwierdzasz sobie na dni poszczególne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pracą pieca w dni kiedy jest w miarę ciepło..powiedzmy temp od 7-10 na plusie. O ile w dni chłodne piec pracuje dobrze to w te ciepłe mam problem. Sterowanie pogodowe mieszaczami od podłogówki ustawia temp na ok 30-31 stopni, a na grzejniki temp ok 35 stopni. Bardzo szybko mieszacze osiągają te wartości, piec osiąga zadane 75 stopni i przechodzi w tryb nadzoru..po czym się wygasza, ( histereza kotła ustawiona na 10 stopni ) temperatura kotła spadnie poniżej 65 i znów się rozpala i tak w kółko...Czy to jest normalne?  co można zmienić? nie chodzi mi o wyłączenie sterowania pogodowego bo wtedy będzie to inaczej pracować...chodzi o zmianę ustawień aby piec nie wygaszał się i nie rozpalał co chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne w przypadku małego odbioru ciepła lub przewymiarowania kotła. Prawidłowo kocioł powinien osiągać temp zadaną tylko przy braku odbioru ciepła przez instalację. Np. jak ładuje CWU to dochodzi do zadanej dopiero kiedy pompa od CWU się zatrzyma. 

Nie wiem jakie masz ustawienia modulacji ale zejdź w dół z podawaniem na 30% mocy na ile się da dla twojego kotła. Wtedy w cieplejsze dni będzie pracował dłużej a w zimniejsze będzie bardziej modulował między mocami. Dla 22kW przerwę podawania można zwiększyć do 46s spokojnie, kocioł nie wygasa, nic złego się nie dzieje. Dla 15kW nie wiem jakie jest dopuszczalne minimum ale spróbuj zwiększać przerwę co 2s i obserwuj. Jedną z zalet kotłów pelletowych jest ich modulacja w zakresie mocy min i max. Dlatego chodzi o to żeby dobrze ustawić moc min, żeby była jak najmniejsza przy zachowaniu racjonalnej sprawności kotła. Im kocioł ma większy zakres między mocą min a max to jest lepszy. Niestety często ludzie w tym wątku dążąc do długiej pracy na 30% mocy na siłą podnoszą moc minimalną i zmniejszają zakres modulacji kotła. Tylko po to żeby mieć ładne wykresy na econet i ładne liczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 30 % mocy mam ustawiony czas podawania 4 sekundy i przerwa 43 sekundy. Dodam, że ma piec 11 KW więc nie jest przewymiarowany a do ogrzania ma jakieś 130 m2. Dodam też że nie ogrzewam cały czas CWU ( zbiornk 300 litrów ) włączam 2 x dziennie - ogrzewa do 52 stopni i wyłączam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Riker74 napisał:

na 30 % mocy mam ustawiony czas podawania 4 sekundy i przerwa 43 sekundy. Dodam, że ma piec 11 KW więc nie jest przewymiarowany a do ogrzania ma jakieś 130 m2. Dodam też że nie ogrzewam cały czas CWU ( zbiornk 300 litrów ) włączam 2 x dziennie - ogrzewa do 52 stopni i wyłączam .

No to jak masz dla 11kW przerwę mniejszą niż ja mam dla 22kW to się nie dziwie że tak się dzieje. Złe masz ustawienia modulacji.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są  ustawienia fabryczne...zmieniłem tylko przerwę o 1 sekundę więcej na 30 %.

H1 mam ustawioną na 9 stopni ( 30%)

H2 ustawiona na 14 stopni ( 50% )

Ogólnie to mój pierwszy sezon i nie grzebałem w ustawieniach fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia...A gdzie sprawdzić ustawienia fabryczne aby je odczytać? To zasadne zwiększyć na 56 sekund? wtedy jak sądzę kocioł będzie wiecej pracował na 50 % mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem ale przy pomocy kolegów z forum którzy super pomogli

Zwieksz histereze kotła z 10na 15 .mieszacze lekko obniż też by dlurzej dogrzewał sobie

Włącz blokada pompy kotłowej na Tak w ustawieniach co i juz zdecydowanie bedzie mniej rozpaleń bo to głowny bezsensowny problem był i kosztowny w ciagłe rozpalanie

Gumann masz mnie na mysli z ta praca na 30%tylko?niechce by tylko tak pracował ale zeby sobie modulował a wyglada wedle licznika jakby tylko na 50%mi palił u mnie,choc ustawienia ok mam modulacji

Edytowane przez Robson24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Riker74 ja powyżej 5 stopni Celsjusza przełączam piec w tryb pracy od termostatu pokojowego i zostawiam go w najzimniejszym pokoju. Ta opcja sprawdza się zdecydowanie najlepiej. Termostat bezprzewodowy kupisz już od 250zł.

 

U mnie serwisant ustawił 60s/4s na 30proc i to wystarcza całkowicie

Edytowane przez linxus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Wprowadziłem teraz kilka zmian i zobaczę... Odpowiadając zbiorczo na kilka postów:

 - nie można zmienić ustawień mieszaczy jeżeli jest sterowanie pogodowe.

- Jak podłącza się ten termostat bezprzewodowy do kotła? po WI-FI pracuje? Kocioł jest przystosowany do pracy z takim urzadzeniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mówimy o pogodówce od mieszacza cwu? Ja mam sterowanie pogodowe i mi sie sprawdza doskonale, z tym że ja mam tez bufor ciepła. Histerezy ustawilemntak by ostatnie 5 stopni na buforze dogrzewalo jak najdłużej mocą 30% a jesli jest na zewnątrz cieplo to po dogrzaniu bufora piec sie wyłącza i w razie potrzeby mieszacz puszcza ciepla wode na grzejniki z bufora.


Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gunman napisał:

Te ustawienia nie są nawet podobne do SF11. Ty nie możesz sobie sam sprawdzić. Kolega @gwint wrzucał ustawienia SF11 fabryczne  w poście #2632 w tym wątku. 

Ale to są nastawy fabryczne czy nastawy zmodyfikowane dla SF 11 proponowane przez kolegę @gwint ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.