Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

podpowiem tylko, ze ustawieniami mieszacza ustawiasz temperaturę i komfort w domu i nie ma to nic wspólnego do ustawień samego kotła. jak uporasz się z komfortem w domu, zajmij się kotłem. Warunek do poprawnej pracy mieszacza, to co najmniej 45*C na kotle.

Co do komfortu w domu, to możesz jeszcze dostroić "obniżeniami nocnymi". Tylko nazwa tego ustawienia niech Cie nie zmyli, bo te ustawienia możesz ustawić w dowolnych godzinach doby a nie tylko w nocy :) np. wieczorkiem, jak wszyscy sa w domu możesz obniżyć temp mieszcza o np. 1*C ze wzgledu na wytwarzanie ciepła bytowego, to samo w dzień np. rano o 7:00 wszyscy opuszczają dom(praca, szkoła itp.) obnizasz temp "nocna" o 1-2*C a z 1-2h przed przybyciem pierwszego domownika podnosisz temp o te 1-2*C, każdy dzień inaczej. ogólnie mozliwości kombinowania jest bardzo dużo, ale to wymaga czasu i zrozumienia zagadnienia :)

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napiszesz to w jednym to każdy wyłapie dla kogo jest.

Stosuj "cytat selektywny" i bedzie ładnie, przejrzyscie i bedzie wiadomo komu odpisujesz

 

a poza tym i tak piszesz dla kogo jest dana odpowiedź.

uwierz mi, to jest proste, nie potrzeba duzego wysiłku

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@kamix czy ty na powrocie też masz zawór TV55 jaki LAZAR dołącza do kotłów nr 11

LK ARMATUR 55C LAZAR.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam TV. Ale mój problem rozwiązany. Hydraulik robiąc instalacje źle ustawił zawór 3D. Zamiast mieszać to rozdzielał. Zmieniłem tak jak powinno być i chodzi super. Pracuję teraz nad tematem, aby chodził większość na 30%. Póki co większość na 50.

Grzejniki 40 st., podłogówka 30%, CWU wyłączone. Termostaty na grzejnikach na 3. Pogodówka wyłączona. Kocioł chodzi na 50%, przełącza na 30% i po 3-4 min. wraca na 50. I tak wkółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamix napisał:

Tak, mam TV.

i to może być problem TV to zawór termostatyczny , pompa CO chodzi cały czas ? Masz 4D ?, masz jakieś foto podłączenia instalacji , bo nie chce mi się wertować 1500 postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.