Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.02.2019 o 19:15, linxus napisał:

Przy tych ustawieniach to i tak Ci mało pali :) Spróbuj podnieść przerwę na 50% na 24 sekundy a jak będzie a na 100% na 10s. Poeksperymentuj trochę. Na 30% też można byłoby się pokusić o 45-48s. Nadmuchy na 100% bym na 60proc podbił a na 50 na 45%.

Jednak każdy piec jest inny, musisz usiąść z piwem i kombinować. Żeby zmienić ustawienia wchodzisz w to samo menu, ale przez kod 9999.

Pierwotne ustawienia jakie miałem:

100 % moc nadmuchu - 45%

100% praca podajnika - 4 sek.

100% przerwa podajnika - 7 sek.

50% moc nadmuchu - 35 %

50 % praca podajnika - 4 sek.

50 % przerwa podajnika - 14 sek.

30 % moc nadmuchu - 25%

30 % praca podajnika - 4 sek.

30 % przerwa podajnika - 42 sek..

 

Pierwsze 5 dni (dość chłodnych- ujemne temperatury) po zmianie ustawień: spalanie 21 kg / dobę 

Kolejne 5 dni ( cieplejszych -temperatury raczej dodatnie) - spalanie18-19 kg / dobę 

Teoretycznie wynik spalania nie różni się zbytnio od tego przed zmianą ustawień. 

Załączam liczniki serwisowe przed zmianą ustawień i po zmianie ustawień - okres 10 dni.

Będę wdzięczny za sugestie - czy zmieniać coś jeszcze czy po prostu nic nie ruszać czy tez może  wrócić do ustawień zrobionych przez serwisanta?

Pozdrawiam 

 

IMG_20190221_201618.jpg

20190303_184549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamix  do sprawdzenia:

  Czy czas otwierania zaworu jest zgodny z instrukcją siłownika.

 Czy  zawór i siłownik złożone zgodnie z instrukcją zaworu.Czy zwieradło zaworu jest z prawidłowej strony.

    

 

 Czy problem występuje jak przejdziesz na sterownie ręczne?

w którym miejscu jest czujnik temperatury zaworu mieszającego?

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury jest za pompą (na rurze, która jest z lewej strony pompy po lewej)

Sterowania ręcznego nie testowałem. Zakładam, że jakbym ręcznie ustawił zawór to przepływ byłby cały czas i wszystko powinno chodzić.

W tym momencie zadane 45 st., teraz jest 44.4, na razie zawór otwarty na 100% i zaraz zobaczę co się będzie działo po przymknięciu zaworu.

 

Czas otwarcia jest zgodny ze siłownikiem 120s. Siłownik na zawór zakładał serwisant Lazara podczas rozruchu, bo ja nie chciałem pomylić faz. Zakładam, że dobrze to zrobił. Jeśli ręcznie włączę otwarcie to się otwiera, jeśli kliknę zamykanie to się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kamix napisał:

Ciekawym też jest to, że zawór się zamyka, a temperatura na czujniku za zaworem i pompą rośnie. Rurka od powrotu staje się zimna i kaloryfery również zimne. 

A pompa w tym czasie pracuje czy się wyłącza?

Jak jest realizowana ochrona powrotu kotła?Jest wyłączona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2019 o 20:48, Benton661 napisał:

Jak ogrzewasz 100 metrów domu potworem 22kw to normalne :). Ten kocioł z tego co pamiętam ma małą pojemność wodną, więc długo sobie w postoju nie postoi :)

Ogrzewam tym potworem ok 230m2, z czego ok 70m2 mam na co prawda niskiej temp ok 18C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzes1974

Jak przy obecnych temperaturach jest za ciepło w domu to bym się pobawił parametrem <przesunięcie  równoległe krzywej>

Na początek ustawiłbym z (-1) na (-2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeśli chodzi o mnie to jednak zawór być źle założony. 

Teraz chodzi super, miesza tak jak trzeba. 

Pozostaje kwestia ustawienia, aby chodził w większości na 30%. Temp na grzejnikach mam 40 st, podlogowka 28 st, a przez większość chodzi na 50% mocy. H2 na 16 st, H1 na 11 st.

Przełącza się na 30% i po kilku minutach wraca na 50%. W tym czasie spada temp. spalin i temp. kotła.

Co można przestawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do kolegi ja mam h2 15 i h1 10 i ciąglę prawie na 80% chodzi na 50 mocy tez mam na mieszaczu 40 i ciągle kręci wodą temperatuta na mieszaczu waryjuje od 44 do 32 ciagle a piec jest na 67 stopni a ciezko ma dogrzac do 57 i człowiek dalej nie wie co jest

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zmusić palnik by pracował na 30% jak zapotrzebowanie domu jest większe od tych 30%.Dlatego większość czasu pracuje  na 50% mocy.Na tym właśnie polega modulacja.Spada temperatura na kotle to palnik zwiększa moc.

Dla przykładu zadana na kotle 67  h2=15  h1=10.Do 52 stopni palnik pracuje na 100%.Od 52 do 57 na  50 % mocy.Od 57 do 67 na 30% mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz termostaty na kaloryferach? Skręć je na 20-21 stopni. Jak masz rozkręcone na maxa to nawet przy 33 stopniach na mieszaczu grzejniki są lekko ciepłe. W zimie nie dogrzejesz tą temperaturą, ale teraz jak na polu jest często gęsto powyżej 10 stopni to będzie dogrzewać.

Ogólnie - nawet ustawiając minimalną temperaturę na mieszaczu a mając wszystkie grzejniki rozkręcone na maksa to piec będzie wchodził na 50% mocy, ponieważ nonstop jest odbierana z niego ciepła woda. Regulujcie głowicami!

Ja u siebie mam ustawione na mieszaczu 38 stopni, ale głowice skręcone na 19 stopni. Piec nonstop na 30% mocy z dość częstym nadzorem i wygaszaniem. To samo było jak dałem na mieszacz 45 stopni, ale wtedy szło się w łazience ugotować bo tylko tam mam podłogówkę, którą mam puszczoną na jednym mieszaczu razem z grzejnikami.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty to podstawa. Załóż jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzes1974 ,

po pierwsze- ustaw "minimalna temperatura mieszacza 1" na ok 25*C

po drugie "termostat pokojowy mieszacza 1" na np. 20*C

po trzecie "wyłączenie pompy od termostatu" na nie

kolejna sprawa, czy "czas otwarcia zaworu" to na pewno 60s? sprawdź opis tego zaworu co masz. w wiekszości czas otwarcia zaworu to 120s, ale oczywiscie są i szybsze i wolniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak racja, zapoomniałem. ustaw tyle ile uważasz za stosowne. tym parametrem ustawiasz o ile ma spaść temp zadana mieszacza gdy termostat wykryje nagrzanie pomieszczenia. Na początek ustaw 5*C.

Oczywiście dopóki nie ustawisz "minimalna temperatura mieszacza 1" na ok 25*C to inne ustawienia nie maja sensu. teraz masz 33*C i co bys nie robił, to tempoeratura mieszacza nie spadnie poniżej tej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.