Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

I jak tam Panowie przy ciepłych dniach? Mi kocioł pracując cały czas na 30% pali plus minus 15kg na dobę przy ustawieniu podawania 60s/4s. Czyli jako tako nie da się zejść niżej. Chyba, że praca przerywana. Jak jest powyżej 5 stopni to wchodzi w nadzór i pozostaje wygaszony na około 2 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada od termostatu pokojowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, linxus napisał:

Blokada od termostatu pokojowego?

No właśnie, macie to ustawione na "tak" czy "nie"?

49 minut temu, ŁukaszL napisał:

Testuje palenie na harmonogramie. Dwie ostatnie doby to praca pieca 10h w nocy. Spalił jakieś 11-12kg/doba.  Jutro przestawię na 3x3-4h, zobaczę jaki będzie efekt :) 

Mógłbyś zrobić jakiś screen jak ustawiłeś harmonogram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma wyłączoną tą blokadę żeby kocioł sobie chodził 24/7, ale aktualnie mam tak ciepło w domu, że termostaty nie puszczają wody na grzejniki. Jedynie jeden mam odkręcony na full bo tam suszę wszystkie narzędzia i naczynia po myciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pozwolę sobie przypomnieć o sobie :)

Jestem posiadaczem kotła Lazar SMARTFIRE 22 , zbiornik 240L.

Ostatni raz styczność z "paleniem w piecu" i całą tą zabawą miałem prawie 20 lat temu dlatego nie znam się na tym kompletnie.

Dom pustak suporex 24cm + 20 cm styropian,

Podłoga styropian od 10-15 cm + jastrych

Poddasze całkowicie odcięte od ogrzewanego parteru -  nieużytkowe. Na stropie styropian 15-18cm + jastrych

Okna 3 szybowe 

Powierzchnia użytkowa 136 M2 - z czego 96 m2 to podlogowka z termostatami pokojowymi  na każdą pętle + 3 grzejniki w trzech sypialniach + drabinka w łazience - grzejniki i drabinki z głowicami

Dodatkowo:

garaż43 M2 -  ściana sąsiadująca z częścią mieszkalną  ocieplona wewnętrz garażu  styropianemi12.

Wielkość kotła 22 pod względem możliwości adaptacji poddasza które po podłodze ma 120 M2.

Temperatura utrzymywana w części użytkowej 21 stopni zadne na termostatach pokojowych od podłogowki (nie są połączone z piecem) + w łazience 23 stopnie 

 

Ustawienia kotła serwisowe.

Temperatura zadana kotła to 73 stopnie

Temperatura zadana mieszacza 32 stopnie 

Zbiornik na ciepłą wodę użytkową 150 litrów - aktualnie wystarczy go zagrzać raz dziennie.

Regulator ciągu kominowego - jest

Sterowanie pogodowe kotła - wyłączone

Tryb regulacji fuzzy Logic- wyłączony ( ten dostępny w zwykłym menu - nie serwisowym)

Sonda - brak

Brak modułu internetowego

Krzywa grzewcza kotła - 0.8

Przesunięcie równoległej krzywej - 0 stopni

100% Korekta mocy nadmuchu - 0%

100% Korekta pracy podajnika - 0%

50% Histereza H2 - 11 stopni

50% Korekta mocy nadmuchu - 0%

50% Korekta pracy podajnika - 0%

30% Histereza H1 - 7 stopni

30% Korekta mocy nadmuchu - 0%

30% Korekta pracy podajnika - 1%

Histereza kotła - 15 stopni

Czas stabilizacji - 8 minut

 

Aktualne liczniki serwisowe:

Czas pracy na mocy 100 % - 37H

Czas pracy na mocy 50 % - 210H

Czas pracy na mocy 30 % - 1518H

Ilość rozpaleń - 1276

Czas pracy podajnika - 192H

Rejon Kępno / woj wielkopolskie

Spalanie w styczniu przy występujących mrozach oscylowało w okolicy do 10 worków x 15 kg = 150 kg na tydzień / 21 kg na dobę.

Aktualnie od soboty kiedy zrobiło się cieplej mam wrażenie że już spalanie się polepszyło ale zobaczę pod koniec zbiornika jak to będzie wyglądało

Pellet Lava

Nie wiem czy to dużo czy to mało. Ustawienia są dosłownie takie jakie ustawił serwisant z instalatorem.

Widziałem kody które wysylaliscie zeby wejść w tryb serwisowy ale nigdy nic tam nie zmieniałem

Widać pomocnych ludzi a na dodatek obeznanych w temacie - będę bardzo wdzięczny za pomoc w "diagnozie" pieca - co można zmienić żeby poprawić spalanie bo widziałem posty u osób u których wychodzi to w okolicy 16 kg na dobę a dom mam zaizolowany dość dobrze.. jeśli dojdziecie/dojedziemy do wniosku że w sumie nic już poprawić nie można też będę spokojny bo widziałem też że u niektórych potrafi spalić pelletu całkiem sporo 

Jeśli potrzeba innych konkretnych informacji powiedzcie tylko jakich i a postaram się je odnaleźć.

Wiem że na start odechciewa się czytać tak długi post no ale jakoś trzeba zacząć ;)

Z kotła jak do tej pory jestem zadowolony. Nie licząc zawieszenia z powodu braku paliwa w zbiorniku nic się jak do tej pory nie dzieje i odnoszę wrażenie że to całkiem dobry sprzęt :)

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie masz ustawienia podawania pelletu. Wejdź w menu serwisowe wpisując kod 0000 i masz modulacja mocy. Podaj jaki jest czas podawania, przerwa i nadmuch dla 100%, 50% i 30% mocy. Aczkolwiek masz kocioł o 2 razy większej mocy a spalanie tyko 6kg większe. Według mnie jest ok :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc modulacja mocy w ustawieniach serwisowych:

100 % moc nadmuchu - 45%

100% praca podajnika - 4 sek.

100% przerwa podajnika - 7 sek.

50% moc nadmuchu - 35 %

50 % praca podajnika - 4 sek.

50 % przerwa podajnika - 14 sek.

30 % moc nadmuchu - 25%

30 % praca podajnika - 4 sek.

30 % przerwa podajnika - 42 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych ustawieniach to i tak Ci mało pali :) Spróbuj podnieść przerwę na 50% na 24 sekundy a jak będzie a na 100% na 10s. Poeksperymentuj trochę. Na 30% też można byłoby się pokusić o 45-48s. Nadmuchy na 100% bym na 60proc podbił a na 50 na 45%.

Jednak każdy piec jest inny, musisz usiąść z piwem i kombinować. Żeby zmienić ustawienia wchodzisz w to samo menu, ale przez kod 9999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, linxus napisał:

Ja ma wyłączoną tą blokadę żeby kocioł sobie chodził 24/7, ale aktualnie mam tak ciepło w domu, że termostaty nie puszczają wody na grzejniki. Jedynie jeden mam odkręcony na full bo tam suszę wszystkie narzędzia i naczynia po myciu. 

Też miałem ale teraz ją włączyłem bo nie mam póki co termostatów. Poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie: w moim przypadku przy braku termostatów (i mam tylko grzejniki) to chyba lepiej, żeby ta blokada była włączona - wtedy gdy jest cieplej na dworze to po prostu kocioł będzie się wyłączał częściej i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz termostatów na grzejnikach to zostaw blokadę od termostatu :) Inaczej piec będzie hulał na 100proc cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam all

Jestem tu nowy na forum i nie za bardzo jeszcze to ogarniam dlatego proszę o kilka wyjaśnień. Chciałbym zakupić właśnie piec lazar smartfire proponują mi 11kw i tu pierwsze  pytanie. Jak maja  się ustawienia pieca o mocy 11kw do tych waszych 15 i 22 o których tutaj szczegółowo piszecie? Czy znacznie się różnią i czy mogę stosować się to tych waszych parametrów? Posiadam dom 130m2 plus garaż 40. Dzx 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, linxus napisał:

Przy tych ustawieniach to i tak Ci mało pali :) Spróbuj podnieść przerwę na 50% na 24 sekundy a jak będzie a na 100% na 10s. Poeksperymentuj trochę. Na 30% też można byłoby się pokusić o 45-48s. Nadmuchy na 100% bym na 60proc podbił a na 50 na 45%.

Jednak każdy piec jest inny, musisz usiąść z piwem i kombinować. Żeby zmienić ustawienia wchodzisz w to samo menu, ale przez kod 9999.

Dzisiaj popołudniu postaram się zasypać zbiornik do pełna - od soboty minie 5 dni zobaczę jak spalanie przy obecnych temperaturach zewnętrznych.

Sprawdzę i wyczyszcze popielnik przed sugerowanymi zmianami żeby widzieć czy po zmianach idzie w dobrą stronę - do tej pory pellet spalał się ok tzn nie było spieków czy też niedopałków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po 5 ostatnich 5 dniach gdzie kocioł załadowałem do pełna dzisiaj wsypałem 5 worków x 15 kg (w sumie niecałe bez kilograma czy dwóch :D) = 18 kg na dobę .

Wyczyściłem popielnik, napełniłem zbiornik i zrobiłem ustawienia wg sugestii linxusa - zobaczymy co będzie ....

Btw w popielniku znalazłem trochę delikatnych spieków - relatywnie mało względem całości popiołu jaki był w zbiorniku.

Czy o czymś to świadczy ? 

Pozdrawiam 

Screenshot_2019-02-21-19-06-18-866_com.miui.gallery.png

Screenshot_2019-02-21-19-14-28-335_com.miui.gallery.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za spamowanie - w poprzedniej wiadomości popełniłem błąd. Wsypalem po 5 dniach oczywiście 6 worków co daje wynik 18kg na dobę. 

Niestety nie wiem jak edytować post, jesli jest taka możliwość proszę instrukcje - z pewnością przyda sie na przyszłość.. 

 

edit: przy tej wiadomości mam możliwość edycji.. przy poprzedniej w której załączyłem zdjęcia wyświetla mi się tylko opcja "cytuj"..

Edytowane przez Zielony146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak spalilo Ci 18kg przy 22kw to bym nie ruszał nic w ustawieniach. To bardzo dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.