Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Po 24godz. Tem na mieszaczu przez noc na 41bo tem na zewnątrz było - 11. Sobota wieczór dużo grzania cwu kąpanie dzieci ale bo dosypaniu nie zmieścił się dwa worki po 15kg, około 5 kilo zostało. 

IMG_20190120_133252.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało się podłączyć  czujnik pogody czy trzeba jakoś teraz kocioł skonfigurować pod niego nie mam jeszcze siłownika na zaworze 4 drożnym. Grzeję na pół gwizdka w domu w trakcie wykańczania jest około 18 *c ustawione na zaworze mieszającym wartość 3 woda na kotle zadana 70* dochodzi do 58*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem w ustawieniach sterowane pogodowe wyłączone ? Nie wiem czy u was szybko kocioł dogrzewa wodę do 65* i jak macie ciepłe grzejniki , U mnie jak wezmę na zaworze na 10 to grzejniki robią się ciepłe ale do połowy ale po dość długim czasie i nie może dogrzać wody do 60 *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giz spuszczałem sporo wody poprzez odpowietrzniki w grzejnikach leci sama woda. Na piętrze mam 4 grzejniki panelowe jeden łazienkowy kawałek korytarza i łazienka w podłogówce, na parterze dwa grzejniki panelowe w tym jeden w garażu 2 łazienkowe i reszta w podłogówce dom około 150 m2 razem z garażem. Nie wiem czemu nie mogę dogrzać wody powyżej 60 * pewnie by się dało ale piec yby chodził na 100% i spalił by ze 4 worki na dzień obecnie spalam jakieś 2 worki po 15kg a temperatura w dom w granicach 18-19*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Adamo169 napisał:

Pompy mam ustawione na maxa może to wina peletu że nie ma siły dogrzać kupiłem Silve niby certyfikowany din plus spieków za wiele nie było jedyne co popiół wygląda na ciemny jak fusy po kawie może by zmienić pelet na coś innego

A spróbuj ustawić pompy na mniejsze biegi i zobacz jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Ty masz samą podlogowke jak się nie mylę ale czekam na wynik

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, znacie jakieś skuteczny środek do uszczelnienia rur bo od 2 tygodni dopuszczam co 4godz wodę zegar schodzi do 0 a nie mogę zlokalizować gdzie ucieka woda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał ustawienia serwisowe dla SF 11 to proszę:

100% mocy:
65%/6s/20s tlen 8,5%

50% mocy:
55%/5s/30s tlen 10,5%

30% mocy
45%/4s/60s tlen 12,5%
 

U mnie na razie pali około 20-23kg na dobę, ale grzeje pustą przestrzeń. Nie ma mebli, podłóg, ściany gotowe do malowania. Po wykończeniu, wstawieniu drzwi wewnętrznych i obrobieniu wyłazu na dach oraz drzwi zewnętrznych liczę na spadek spalania poniżej 20kg  na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a możesz napisać jaką temperaturę utrzymujesz w budynku że masz takie spalanie? Jaka powierzchnię ogrzewasz i jaka jest instalacja (op czy grzejniki)?

I napisz na jakich modulacjach kocioł głównie pracuje?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19,5 stopnia (tyle na termostacie pokojowym, na grzejnikach głowice ustawione na 20-22 stopnie w zależności od pomieszczenia), Docelowo będzie 20-21 stopni (komfortowa temperatura dla mnie, powyżej 22 stopni ciężko mi się funkcjonuje). Powierzchnia domu 136m2 z poddaszem użytkowym, ocieplony styropianem 8cm, poddasze wełna 20cm, strop nieocieplony. 8 grzejników panelowych, jedna drabinka w łazience i 8m2 ogrzewania podłogowego w łazience. Dom stoi w nasłonecznionym, ale bardzo wietrznym miejscu. Przez ostatnie 2 doby (bez 4 godzin) pracował 1 godzinę na 100proc, 17 godzin na 50proc  i 23 godziny na 30proc, ale miał ustawione 45 stopni na mieszaczu z obniżeniem 3 stopnie od termostatu pokojowego. Teraz zmieniłem na 41 stopni z takim samym obniżeniem i zobaczę czy w te mrozy da radę utrzymać temperaturę. Czyszczenie co 6 godzin. Nie posiadam pogodówki. Tylko sonda lambda i sterowanie internetowe z dodatków.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie dzisiaj -15 w domciu temperatura 24st. Bez sondy lamba bez reduktora ciągu kominowego bez nawiewu w kotłowni. Kocioł smar fire 22Kw. Spalanie 15kg doba. Jak człowiek pod jasną gwiazdą sie urodzi to i spalanie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.