Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

oki, h1 jest 8 tylko teraz podniosłem mieszacz na 40 bo wieczor i chłodniej ale caly czas oscyluje tak 66-69, wielkie dziex, bardzo mi pomogles bo serwisant… szkoda gadac. odezwe się tylko niech sobie popracuje, pozdr

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalna praca przy 40* na mieszacz. Napisz czy masz pogodowke. Jak zastosujesz glowice, to woda będzie wracać cieplejsze w razie się przymkna. Ustawiasz jedna temp mieszacza taka, żeby w mrozy nie zmarznac i ustawiasz glowice i będzie git. Teraz nie grzeb już. Zostaw, tak jak pisałeś niech pracuje. Częste zmiany powodują wariacje. Teraz sobie reguluj mieszaczem. Jakbyś miał pogodowke włączona, to by ona za Ciebie regulowalo i glowice pewnie zbędne. Czujnik temperatury powinien być w standardzie. Obserwuj wszystko i zdawaj relacje, przyda się innym, tylko nie grzeb, bo warunki pracy też się zmieniała. Niech grzeje. Dobrze, że masz powietrze doprowadzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zewnetrzny pogodowy był razem z kotem ct4-p o ile pamiętam ale hydraulik który montować kocioł nie wiedzieć czemu go nie zamontowal, czy to o ten chodzi? 

A jesli chodzi o czyszczenie mam ustawione co 4godz czy mozna zwiekszyc np do 6 czy lepiej zostawic 4 ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie
Po ustawieniu kotła jak polecił godman przez ostatnie 48h pracy kocioł pracował:
5h na 100% mocy
24h na 50 i
10h na 30

Piec pracuje w przedziale miedzy 50/30% mocy przy ustawieniu mieszacza ja 42stopnie

Narazie ciężko jest mi stwierdzić czy polepszyło mi się spalanie na mniejsze. Dopiero za około tydzień będę wiedział więcej.

Mam tylko jedno pytanie właściwie do godmana bądź do kogoś kto ma sf22
Sonda lambda jakie macie usawione parametry? Ja mam następująco
A-1
B-120
C-0

Gdzieś na naszym forum znalazłem wpis giza jakie ma parametry ale miał całkiem inne a dokładnie parametr „C” raz że próbowałem ustawić jak giza a dwa nie mam takich zakresów jak on, a Jak wtajemniczeni wiemy on ma kocioł sf15 jak parametr „C” zmieniłem w przybliżeni do jego to piec zaczął troszkę wariować wiatrakiem.

Więc godman jeżeli byś mógł sprawdzić u siebie i napisać jak ty masz ustawione powyższe parametry? Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem też sporo wątpliwości do działania sondy ale jak zrozumiałem jak ona działa to przestałem kombinować. Zapewniam, że na tych parametrach jak masz ona działa prawidłowo.

Ewentualnie, jak już bardzo chcesz grzebać przy niej to zrób jej kalibracje. Ale ustawień nie ruszaj.

Edytowane przez Gunman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Giz napisał:

Może jakaś pomyłka, bo chyba o tych parametrach nie wspominałem, chyba. Wszyscy mają takie. 

Przeanalizuj przypadek kolegi @dayzee. Może idź ta drogą, co on. Podnieś nadmuchy i lekko zejdź na mieszaczu. U niego troszkę raczej się poprawiły statystyki. 

Hej, nie troszkę ty bardzo się poprawiło, po 20 godz na mocy 100 pracuje tylko 1godz, na mocy 50 2 godz a na mocy 30 17godzin, jeszcze raz dziex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, grzes1974 napisał:

U mnie będzie rekord jeżeli chodzi o spalanie. Dzięki kolegom z forum @Giz oraz @Gunman spalanie wyniosło 3 worki x 4 doby. W grudniu też były ciepłe dni a spalanie miałem ok 25kg/dobę.

spalanie_20190117.jpg

Jakie masz teraz ustawienia,bo u mnie piec pracuje na 30% 23godz i nie mogę zejść poniżej 24 kg na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.