Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

I wtedy będziemy w stanie coś pomóc. Nawet nie wiemy jaka moc kotla, metraż budynku, jak ocieplony, jaki komin, czy jest regulator ciagu kominowego, czy jest doprowadzone powietrze do spalania. Tego nie wiemy, ustawienia nie grzeją. Chcemy pomoc, jak każdemu, tylko nie wiemy na czym stoimy, a wszystko ma że sobą związek. Potrzeba nam krok po kroku jak działa kocioł. Bo ustawienia trzeba dopasować do instalacjo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Giz napisał:

@Marcines0007obroty wentylatora dla mocy 30% ustaw na 45%, zakres korekcji nadmuchu przez sondę na 25%, a obroty minimalne wentylatora na 20%. W takim układzie na 30% mocy masz stała wartość nadmuchu, sonda nie ma co regulować. Źle się zrozumieliśmy. Dysze są z prawej strony kotla. Musisz odkręcić lewa duża osłonę i zobaczysz na pewno. W głębi na kotle. Przypominam o doprowadzeniu powietrza do kotłowni. Pozmieniaj ten nadmuch na 30% mocy

Wszystkio ustawiłem jak kazałeś prócz obrotów wentylatora bo nie umiem znaleźć. Kociołek cały czas praca na 50% chodzi i temp 60 stopni przy zadanej 75 nie potrafi polecieć wyżej. W kotłowni mam duże okno dopływ powietrza jest bo cały czas otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest sonda lambda ,mówiłam już ze się na tym nie znam pewnie nie ma , oprócz sterowników nic więcej nie zamawialam dodatkowego ,ogólnie dom jest zbudowany w wysokim standardzie i tu nie ma mowy by coś było nie tak jedynie piec to wielka pomyłka i będę zmuszona to wymienić bo podloga ledwo ciepła, tyle pieniędzy w błoto szkoda słów a to właśnie na waszym forum zostałam na niego namowiona i bardzo żałuję, serwis ma wszystko w nosie nigdy nie majanczasu ,robię ogromną łaskę że pomogę nie polecam dodatkowo na forum zadaje mi pytania na które nie umiem odpowiedzieć no chłopaki które kobieta wie co to jest sonda lambda zapytajcie swojej żony ciekawe czy odpowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i nasowa mi sie kilka watpliwosci ?po pierwsze jaki model ma pani tego pieca smart fire? Po drugie czy pompki do mieszaczy ma pani ustawione w automacie czy tez moze na stała predkosc ,jesli na stała to moze zbyt mała ? Koledzy nie bez powodu zadaj sporo pytan jak juz wszystko zostanie ustawione to te piece sa naprawde fajne i bezobsługowe :-)no moze tylko trzeba dosypac peletu:-)

Edytowane przez PITER38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie jesteśmy wróżbitami... więc będzie ciężko nam coś doradzić jak nie uzyskamy podstawowych informacji o instalacji. Proszę napisać jaką ma Pani instalację? Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Proszę wejść w ustawienia serwisowe - ustawienia kotła - modulacji mocy i podać wszystkie dane, mogą to być fotki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :) chodzi o to że kocioł wyskoczył na 70 stopni przeszedł na pracę 30% i sobie smiga. Na poprzednim pellecie 60-61 to góra była. A z tym poziomem.. świruje to :) zasyp pełny, kalibracja na 100% a po czasie 0 xd 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że Olczyk znika po zasypaniu :) Kalibruje się raz, potem tylko podajesz info, że jest pełny zasyp ale nie jako kalibracje tylko w innym miejscu. Masz inny sterownik, więc nie pomogę gdzie dokładnie ale poszukaj. Nie powinno świrować. To zlicza tylko czas pracy podajnika i na tej podstawie podaje poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gunman napisał:

A już myślałem, że Olczyk znika po zasypaniu :) Kalibruje się raz, potem tylko podajesz info, że jest pełny zasyp ale nie jako kalibracje tylko w innym miejscu. Masz inny sterownik, więc nie pomogę gdzie dokładnie ale poszukaj. Nie powinno świrować. To zlicza tylko czas pracy podajnika i na tej podstawie podaje poziom.

To jest panel pokojowy ecoster... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giz chyba masz racje co do mnie ,dałem pompę na 3 i instalacja jest mocno zapowietrzona (powrót zimny ) a najgorsze że nie umiem jej odpowietrzyć prubowałem chyba 3 godziny woda z odpowietrzników leci ciurkiem i dalej powrót zimny jakaś masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gwint napisał:

Giz chyba masz racje co do mnie ,dałem pompę na 3 i instalacja jest mocno zapowietrzona (powrót zimny ) a najgorsze że nie umiem jej odpowietrzyć prubowałem chyba 3 godziny woda z odpowietrzników leci ciurkiem i dalej powrót zimny jakaś masakra.

A odpowietrzales na pracujacej pompie? Masz układ zamkniety? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kłopot w tym że otwarty( chyba)a pokazuje Ci temperaturę powrotu gdześ bo ja reką sprawdzam i przy zaworze też powrót zimny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz ta pompa na 3 to robi takie (łu łu lu)i jeszcze jedno jak pompa pracuje na 3ce to 2razy mi przez zbiornik wyrównawczy wodę wylało

15451599501981527063916.jpg

1545159996653-1455456476.jpg

Edytowane przez gwint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór miałeś przymkniety pewnie jeszcze. Przy 58jeszcze do końca nie jest otwarty. Daj temp kotla na 75, bo masz za niska. Jak masz pogodowe kotła, to wyłącz i ustaw na 75 na sztywno. Nie ma pełnego obiegu i woda nie idzie na instalację całą. Jak woda pójdzie na inst, to i pompa się odpowietrzy... Tak myślę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam tylko jedno pytanie a zdjecie wstawiam oby bylo prosciej opisac moje pytanie.Na prawej pompce  i mieszaczu mam tylko podłogowki na parterze w domu plus do tego panel w salonie na ktorym ustawilem temp 20stopni w salonie i taka tez bez problemu osiagnolem i jest utrzymywana,Natomiast lewa strona zdjecia przedstawia pompke plus mieszacz dotyczacom wszystkich kaloryferow na  pietrze w domu.Problem dotyczy tego iz nie moge osiagnac temperatury też 20stopni na pietrze tak jak na dole domu jest o około 2,5stopnia mniej W jaki sposob moge to skorygowac w ustawieniach ,pewnie mieszacz? Dodam iz od dnia dzisiejszego zmienilem ustawienia obydwu mieszaczy na sterowanie pogodowe.czy to przyniesie jakas zmiane bede wiedział dopiero jutro,

IMG_20181218_185234.jpg

Edytowane przez PITER38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.