Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, PITER38 napisał:

No to niestety posiadam tylko kratke wentylacyjna przy suficie, srednio mi sie usmiecha wybijanie kolejnej dziury w celu dostarczenia extra powietrza ,a czy ktos z was posiada tylko kratke wentylacyjna do kotłowni? I czy taka forma jest wystarczajaca? Bo zakładam ze własnie nia jest na chwile obecna zasysane powietrze do srodka pomieszczenia przez piec.

Kolego wbijaj dziurę nawet się nie zastanawiaj. Dwie godziny roboty z przerwą na browara i masz zrobiony dolot :) ja miałem dawno tylko kratkę wentylacyjna bez dolotu przy piecu na węgiel . Po wymianie drzwi na nowe w piecu się tlilo a nie paliło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze dziś mija 72H od uruchomienia kotła zmiany temperatura parteru było 4*c  po 3 dniach jest 16*c piętro jest sporo skosów więc dogrzało do 20*c spalone około 13 worków peletu po 15 Kg więc sporo pompy ustawione na maxa i na zaworze 4 drogowym było na 10 więc piec działał większość czas na 100% mocy dziś zrobiłem zmiany na 4 drogowym na 4 zauważyłem że piec zmodulował się na 50 % mocy ale temperatura wody na grzejniki około 40*C kiedy on zacznie działać na 30 % liczę że nie będzie to tak że ciągle 100% i trochę na 50% mocy bo finansowo się to nie uśmiecha przepalać 49 zł dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze dziś mija 72H od uruchomienia kotła zmiany temperatura parteru było 4*c  po 3 dniach jest 16*c piętro jest sporo skosów więc dogrzało do 20*c spalone około 13 worków peletu po 15 Kg więc sporo pompy ustawione na maxa i na zaworze 4 drogowym było na 10 więc piec działał większość czas na 100% mocy dziś zrobiłem zmiany na 4 drogowym na 4 zauważyłem że piec zmodulował się na 50 % mocy ale temperatura wody na grzejniki około 40*C kiedy on zacznie działać na 30 % liczę że nie będzie to tak że ciągle 100% i trochę na 50% mocy bo finansowo się to nie uśmiecha przepalać 49 zł dziennie
W konkursie na najdłuższe zdanie ciężko będzie Cię przebić ;)
A co do spalania, obecnie przepalam 30 zł dziennie w dogrzanym budynku. Niestety nie ma nic za darmo. Albo swetry i skarpety wełniane albo trzeba płacić. Pellet nie jest tanim rozwiązaniem, za to komfortowym. A jak wiadomo, komfort kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 12:57, elmarko napisał:

1)czy masz dopływ świeżego powietrza do kotłowni? 

Dopływu brak. Szczerze mówiąc ani hydraulik, ani serwisant przy uruchamianiu kotła słowem nie wspominał, że przy pellecie powinienem zastosować dopływ powietrza z zewnątrz.

Piwnicę mam w ziemi, nawiew z dworu, zetka przy samej podłodze rura 150mm. Nie wiem jak u Ciebie z odbiorem domu, ja przed ukończeniem budowy zaprosiłem kominiarza, a ten mi powiedział, że bez nawiewu świeżego powietrza do kotłowni domu nie odbierze. Jest podobno taki przepis prawny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeste posiadaczem modelu 22 kw i podobnie jak kolega wyżej od 3 dni śledzę poczynania pieca ktory uruchomil serwisant ,peletu wciągnął niestety nieco wiecej ,podobnie mialem na starcie 4 stopnie w domu .Na sterowniku pokojowym zostala zadana docelowa temperatura 19 stopni ,zostala osiagnieta po około 20 godzinach ,spodziewalem się ze potrwa to dłużej,juz wiem od was ze dolot powietrza extra  jest konieczny .Czy jesli chodzi o wygrzewanie podlogowki to sa potrzebne jakies konkretne temperatury?i konkretny okres czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematy do wygrzewania podłogówki znajdziesz na necie. Generalnie zaczynasz od niskiej temperatury, stopniowo zwiększasz, aż osiągniesz 45stopni, trzymasz tak przez tydzień i potem stopniowo wychładzasz. U mnie to trwało 3tygodnie. Robiłem też tzw test foliowy i miałem pewność że cała wilgoć wyszła z betonu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jakie teraz macie spalanie i ewentualnie parametry bo sam już nie wiem jak ustawić (dużo spala)a jeszcze nawet nie ma -10stopni mam piec15kw,proszę o wasze porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

U mnie kocioł 41kw 400m2 i CWU dla 9 osób, bufor 1000l. Przy temp 0 do -3 st około 4 worków na dobę.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, gwint napisał:

Panowie,jakie teraz macie spalanie i ewentualnie parametry bo sam już nie wiem jak ustawić (dużo spala)a jeszcze nawet nie ma -10stopni mam piec15kw,proszę o wasze porady

Poczytaj temat 3-4 strony do tyłu, odpisywałem ustawienia dla mojej instalacji. Obecnie 14-16kg na dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF 22kw praca kotła 19 godzin. Do ogrzania 180 m średnio ocieplone. 300 litrów wody do temperatury 46 stopni. Temperatura na zewnątrz od - 4 do - 11. Spalone niecałe 2.5 worka. Temperatura w domu 21-22 stopnie 

Edytowane przez Żółty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ŁukaszL napisał:

Poczytaj temat 3-4 strony do tyłu, odpisywałem ustawienia dla mojej instalacji. Obecnie 14-16kg na dobę. 

coś nie mogę znaleźć tych ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H2 13 h1 7 same grzejniki 7 szt. ,zawór 4 d z siłownikiem dom około 120 metrów

1544991646692-245624051.jpg

15449916886881807430443.jpg

15449917184921986693944.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jaka temperature masz w domu lub chcesz mieć? Pytam bo żeby mieć 21 w domu mam przy - 10 na grzejniki puszczone 49 stopni. A u Ciebie jest 54 przy - 2. Jak masz za gorąco to krzywa do regulacji. W ogóle działasz na sterowaniu pogodowym czy na pokojowce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Żółty napisał:

A u Ciebie jest 54 przy - 2.

@Żółty ma rację w domu pewnie ukrop,chyba że okna pootwierane.U mnie teraz przy minus 3 na grzejniki idzie 43stopnie w domu 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w ostatnim pokoju 21 stopni bo to najzimnijszy pokój,reszta grzejników jest przykrecona na regulacji,mam regulator pokojowy jak dam krzywą grzewczą niżej to nie mogę osiągnąć temperatury w ostatnim pokoju a chce mieć 22stopnie,może źle mi hydraulik wyliczył moc grzejnika na ten ostatni pokój (5x5) grzejnik 500x1800.

Edytowane przez gwint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Krzywa grzewcza zalezy od specyfiki budynku. Problem troche nielogiczny mi sie wydaje. Wazne tez jest co robi generalnie sterownik w przypadku dogrzania pomieszczen. Nie powinien odlaczac pompki i warto zastosowac np. obnizenie obiegu o kilka stopni. Grzanie nie jest przerwane a tylko lekko obnizone. A grzejniki zawsze jepiej miec przewymiarowane.

Edytowane przez Visitor1230
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie rozłancza pompy bo nie dobija do 22* 

będę zmuszony chyyba kupić nowy większy grzejnik

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo rozłączania pomp ludkowie mili.Jak dobije do zadanej temp to wyłącza pompe co nie. Jak podłoga się wychłodzi i zejdzie troche temp to znów włącza pompę ale jak tylko dobije do tych zadanych temp to od razu wyłącza i nie zdąży pocis na obieg zadanej temp. Przez co podłoga robi się coraz zimniejsza. Tak samo z grzejnikami. W takim wypadku trzeba wyłączyć blokady od termostatu? Wtedy piec chodzi non stop bez nadzoru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A nie lepiej w sterowniku zlecić to na tzw zawór wbudowany i niech on zmienia temp zasilania a nie brutalne zał/wył , lepiej jak to płynnie ale cały czas idzie , lub nawet zawór ręcznie ustawić w razie większych mrozów na plus lub minus , wyłaczanie i załączanie pomp to wariactwo a nie oszczędność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegów. Pogodówka działa super w połączeniu z Ecosterem. U mnie kocioł i pompa mieszacza działa non stop, a za regulacje odpowiada właśnie pogodowka z Ecosterem. Jak temp się obniża w pomieszczeniu, to ecoster daje sygnał do otwarcia mieszacza, a jak cieplej to do przymykania. Cos w rodzaju przesunięcia krzywej, tylko nie ustawiamy tecznie, tylko ecoster robi to za nas. Dodatkowo mam ustawiony współczynnik temperatury pokojowej i jak robi się chłodnie, to zwiększa jeszcze ciepło na grzejniki, a w miarę dochodzenia do zadanej pokojowej obniża i po przekroczeniu jeszcze bardziej obniża. W przypadku spadku sytuacja dzieje się na odwrót. Mam same grzejniki, krzywa 0.7, współczynnik na 25 i w tej chwili przy ciągłym - 2,5 temp w pomieszczeniu 22 a na instalacje 36-39. Przy - 14 przez dwie noce jakiś czas temu max jaka szła na inst to 42*. Dom koniec lat 90, teraz ok 170m w mrozy ok 200,dochodzi garaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się was radzę :) jak to rozwiązać żeby nie wyłączał tak szybko pomp :) bo na całym dole mam 22,5 stopnia a w sypialni lodowisko :D jakieś foto z konfiguracją berthold61??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.