Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o palnik nie czyściłem bo nie wiem na co zwrócić uwagę ale dobiorę się do tego w środę. Jednak w piecu palę 1 miesiąc. A może fakt że paliłem owsem?

Czujnik właśnie u Pana Tomka zamówiłem i zastanawiam się nad zakupem i montażem zaworu 3D.

Mój podajnik ma kwadratową rerorte jaki jes% to nie wiem bo nigdzie nic nie jest napisane.

Dmuchawa to DOMER DM 80-M1-PO1 o mocy 80W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione dmuchawa max 35% ale to dziala dla mojej konfiguracji i dmuchawy, co bedzie dobre dla twojej musisz probowac, niestety to wlasnie ten bol, ze trzeba korygowac obserwowac nanosic poprawki. itd, a to wszystko zawsze wymaga czasu 

Tak  z ciekawości, jaki masz model dmuchawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie wiem :) ale jak bede mial czas to sprobuje sprawdzic. Wiem ze jakas mocna bo dopiero nowy soft ja opanowal i juz miekko zmienia predkosci wczesniej dmuchala okrutnie i strasznie mi koksowala paliwo, Kociol kupilem u producenta witkowski KMB RP plus 19 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli palnik pracuje tylko miesiąc to nie trzeba go czyścić .Wcześniej czytałem że palisz 6 lat,o ile tak jest to wyczyść.Musisz wygasić i używając młotka zbić kołnierz z palnika i wyczyścić kanały powietrzne ,najlepiej odkurzaczem z płaską końcówką.Potem osadź kołnierz na silikonie 1200st.Może być tak że możesz mieć od spodu palnika przykręconą płytkę z blachy,wystarczy odkręcić. A tak na marginesie to mam na zbyciu zawory 3 i 4 drogowe z siłownikami i sterownikiem stałotemperaturowym lub pogodowym.

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie umiałem zdjac korony z mojego palnika ((duza ekoenergia) siedział mocno próbowałem podważyć ale ani drgnal. Odkurzaczem wyciągnąłem ile się da z palnika i tyle ale palilem dopiero jeden rok wiec narazie nie widze problemów z dolotem powietrza. Słyszałem ze cos tam mozna zle uszczelnić i ludzie potem poprawiają. Szkoda ze nie można znalezc jakiś prostych rysunków instruujacych jak uszczelnic ta koronę. No i w ogóle jak ja się zdejmuje? Bo mógłbym sprobowac na chama ale boje sie,żeby czegos nie uszkodzic

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym różnią się SKZP-02 , SKZP-02Z i SKZP-02T?

co do powietrza, to najlepszy byłby przepływomierz między dmuchawą a podajnikiem, wtedy sterownik dokładnie wiedziałby ile dmuchawa go podaje ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale 4D nie jest możliwy do wlutowania gdyż mam 1 powrót i 1 zasilenie wszystkie odejścia są w podłodze....chyba że się myle co do montazu tegoz zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym różnią się SKZP-02 , SKZP-02Z i SKZP-02T?

co do powietrza, to najlepszy byłby przepływomierz między dmuchawą a podajnikiem, wtedy sterownik dokładnie wiedziałby ile dmuchawa go podaje ! 

SKZP-02 - ślimakowy wolnostojący

SKZP-02Z - Wersja zabudowana w kotle (dla Witkowskiego)

SKZP-02 z literką T - wersja dla tłokowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Załączam soft 1.86

 

Zmiany są niewielkie:

- drobne zmiany w interfejsie

- usunięcie hasła instalatora (ułatwione wejście w tryb instalatora w MENU ->INSTALATOR)

- poprawione wejście w tryb czuwania przy gwałtownym wzroście temperatury (np. po wyłączeniu pompy).

 

SKZP-02_V_1_86.zip

 

Soft do panelu pokojowego w wersji 1.86

 - poprawiona stabilność odczytu wbudowanego czujnika pokojowego

PANEL_LCD_V_1_86.zip

 

To są wersje do podajnika ślimakowego.

Jeśli ktoś potrzebuje do tłokowego, proszę o info.

 

 

 

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie wiem :) ale jak bede mial czas to sprobuje sprawdzic. Wiem ze jakas mocna bo dopiero nowy soft ja opanowal i juz miekko zmienia predkosci wczesniej dmuchala okrutnie i strasznie mi koksowala paliwo, Kociol kupilem u producenta witkowski KMB RP plus 19 kW

To pewnie masz coś z DOMER-a. Ja mam taką i też muszę chyba schodzić z mocą max poniżej 50%

 

SKZP-02 - ślimakowy wolnostojący

SKZP-02Z - Wersja zabudowana w kotle (dla Witkowskiego)

SKZP-02 z literką T - wersja dla tłokowca

Czy wersja SKZP-02Z ma zabudowany wyświetlacz wewnątrz? :P :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem czas przekroczenia temp i...kocioł po 7 min obniżył temp poniżej zadanej. I nadgania z modulacja 94%. Ok zamówię czujnik. Czy mam go przytkać do powrotnej rury i dobrze ocieplić?

Czy ta ochrona powrotu wiąże się z izolacją rurek powrotnych?

W kotłowni mam 31st.

Jak mam dmuchawe ustawic....bo wydaje mi się że te 51% to za dużo?

W kotłowni 31 stopni masakra to cza sie przenieść do kotłowni z mieszkaniem , z jakiej racji tak ciepło .Kocial masz w izolacji .

Cieżko na temat czujnikow ....... Czujnik ma byc jak najlepiej przytwierdzony do rury co chcemy mierzyć temp . Jaj nie masz chęci stosować tych króćców to bym tak zrobił pasta przewodząca ciepło posmarować rure i czujnik owinąć sreberkiem z czekolady jak masz blachę np. Ocynk czy z obróbki blacharskiej to na to złotko wełna czy izolacja z pianki do rur ale gruba conajmniej 2 cm i ścisnąć blacha .Amen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wykresy poddasza i część dołu z innych postów. Proszę nie patrzcie na dane profilowe gdyż są nieaktualne.

Cała inst w Cu. Z kotła rura 28. Pion 22. Poddasze 18, a do samych grzejników 15. Proszę o podpowiedż. Może Pan Tomek zaradzi coś aby podajnik nie pracował co 1+*....

Szkic pierwszy to masakra brak reg. Poszczególnych pętli og.pod.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie młotkiem w żeliwo? Najpierw może po palcach... Jednemu się udało, drugi przeczyta i rozwali koronę. Młotek- tylko gumowy, a jeśli już to młotkiem ale przez np deskę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat bardzo orientacyjny? Tzn nie ma tam żadnych zaworów, zaworów zwrotnych, rtl-ow?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pokrzepienie zmartwionych serc palaczy tak to umnie idzie zaznaczam ze paliwo Varmo nie żaden ecogroszek 26MJ

post-1379-0-87396300-1477329807_thumb.jpg

post-1379-0-74526500-1477329821_thumb.jpg

post-1379-0-98131600-1477329835_thumb.jpg

post-1379-0-06842400-1477329851_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno doradzic z dmuchawa ale za duzo to nie dobrze za malo tez zle, ale ja bym zchodzil nizej az zobaczysz ze plomienie buzuja ale nie jak w spawarce ;)

 

Mniejsze dmuchanie = mniejsze spiekanie,

za male dmuchanie = nie doapalanie wegla i sadza trzeba obserwowac.

 

Piszac ochrona powrotu myslalem o zaworze 4d albo 3d, np. ustawiasz ze na uklad puszczasz 40 stopni jak uklad sie wygrzeje to bedzie tylko uzupelnial straty wiec z 40 moze spadnie do 35 ? wtedy z kotla przepuszcza sie troche wiecej wody aby wyrownac straty, ale czesc goracej wody tez wraca do kotla jednoczesnie dogrzewajac powrotna wode z ukladu. Kociol juz podgrzewa zawsze troche cieplejsza wode a nie jak masz teraz to co wraca tylko z ukladu (wlasnie nie wiemy jak bardzo wychladza sie ta woda wiec tez na razie tylko gdybam co moze pomoc)

A jak powrót będzie ciepły to mniej energii do ogrzania będzie potrzebował obiekt?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś co jest nie tak z moja instalacja lub kotłem? Temperatura na zewnątrz ok. 10 st a u mnie spalanie ok. 15-20 kg na dobę (zależy jak sterownik ustawię). Kocioł mam mocno przewymiarowany bo 25 KW, ogrzewam ok. 90 m2. Drabinka i 6 grzejników  w tym 2 zakręcone bo mi gorąco (termostatów na razie nie przykręcam bo chce zrozumieć o co chodzi z tym spalaniem) Czy naprawdę tyle musi pójść tego opału na 5 grzejników? O stratach ciepła budynku raczej nie ma co mówić bo jest ciepło na zewnątrz. Teraz prowadzę kocioł od 2,4  do 4 kw bo tak jest najlepszy popiół i chyba najniższe z możliwych u mnie spalanie. Latem jak testowałem jaki ekogroszek kupić na zimę kocioł pracował grawitacyjnie tylko na CWU i przez 4 godziny palenia gdzie na dworze temperatura +25 nie zagotował wody wręcz przeciwnie zdobycie każdego stopnia wyżej dużo go kosztowało. Może nie była ustawiona duża moc ale też nie kisiłem opału.

 

Wyjaśni mi ktoś dlaczego temperatura spada? Pompki chwilowo wyłączone.

https://www.youtube.com/watch?v=Lz4nGYoyz6k&feature=youtu.be

 

Trochę kiepskie zdjęcia mojej instalacji

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22100-przewymiarowany-kocioł-dogrzanie-powrotu/?p=264198

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.