Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ok pozmieniałem spaliny 114 ,stabilizacja z 5 sekund na 30 ,temperatury na mieszaczu zadana 44 /min 40 ,max 55 pozostało opanować kopiec i zobaczymy co do przepływu wody to pompka na 2 biegu zwiększyłem też modulację z 60 na 90 poczekamy zobaczymy. Acha i wiatrak na max 25%

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Piszesz że pozmieniałeś spaliny? Jak ? W opcji ograniczenie spalin? Tam nic nie ruszaj zostaw na ok 180-250 zależnie od tego jaki kocioł i inne (komin,itp sprawy) Nic dziwnego że skakała Ci stabilizacja mieszacza -5sek. Chyba tyle to nie mozna ustawic Dobry kierunek obrales dając 30 minut ale może być potrzebna korekta na +lub- zależy, na mieszaczu temp min daj niższa, a zadaną ok 35-38 max ok 45-50 ster i tak wyliczy, a czy masz pogodówke i jak ustawiona korektę pogodowa ( kocioł czy mieszacz) i na ile ( jest od 1 do 5) czy masz czujnik pokojowy czy z panelu?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem siłę nadmuchu i temperatura wzrosła ,zaczyna się robić kopczyk stabilizacja ustawiona w tej chwili na 20 s zadana na mieszaczu 38-45max,pogodówka jest ale wyłączyłem do chwili opanowania spalania ustawiona była korekta mieszaczem 2 stopnie mam czujnik pokojowy .A i eksperymentalnie pompka na 1 biegu ale chyba pójdę i dam tak jak było czyli na 2 bo mam tylko połowę kaloryfera ciepłego w salonie a wcześniej grzał cały

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała pomyłka pisałem że 5 s czas stabilizacji nie da rady ustawić, jednak można ta nastawa jest najniższa, i pisałem o minutach oczywiście mowa o sekundach. 20 s jak ustawiłeś pozwoli Ci na ustabilizowanie mieszacza i nie będzie skakal.Abyś mógł zauważyć jakieś zmiany poczekaj kilka godzin, i żelazna zasada nie kręcimy kilkoma parametrami na raz, jednym i o małych oczkach i czekamy,obserwujemy. Po kilku godzinach ewentualne dalsze korekty. Wrzuć wykres za parę godzin.Uzywasz apki od Wojszyma albo Timelowskiej ?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn grzeje się ale nie aż do nie wiadomo ilu, jak będę w chacie to zmierzę bo sam jestem ciekaw. Spadła Ci w domu temp. ? A co ogrzewasz tzn jaką chate no i jaki kociołek? Ja np mam ok 35 na grzejniki i w chacie ok 21 tak nauczyłem rodzinkę, a ogrzewam 15 kw kotłem ok 170 M2 nie ocieplonego budynku.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn grzeje się ale nie aż do nie wiadomo ilu, jak będę w chacie to zmierzę bo sam jestem ciekaw. Spadła Ci w domu temp. ?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Tak spadła ,podnoszę powoli na mieszaczu, piec się trzyma bo zawór prawie cały czas zamknięty lub się otwiera na na max 20% i zamyka . Obecnie temp 18.6 z czujnika a powinna być 21 wprawdzie na zewnątrz też spadło -4.1 ale to nie powinno mieć wpływu bo na piecu się trzymie 57 , powrót 48.9 ,modulacja 19% 7873a3a982e08f962d2ca5c9b607fdc9.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spadła ,podnoszę powoli na mieszaczu, piec się trzyma bo zawór prawie cały czas zamknięty lub się otwiera na na max 20% i zamyka . Obecnie temp 18.6 z czujnika a powinna być 21 wprawdzie na zewnątrz też spadło -4.1 ale to nie powinno mieć wpływu bo na piecu się trzymie 57 , powrót 48.9 ,modulacja 19% 7873a3a982e08f962d2ca5c9b607fdc9.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

A wykresik z ostatnich 2 godzin taki 5e0154c5b60ffcca8a5875c4187efc30.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi twierdzisz że zawór otwiera Ci się do 20%i zamyka, tylko dziwne trochę że na grzejniki masz prawie 53 st. jest to raczej niemożliwe i jeszcze na kotle masz 57. Coś masz nie tak. Czy dobrze masz założone czujniki, dobrze podloczony siłownik i w końcu dobrze zamontowany zawór 4 D ? Co do grzania się obudowy stera, to na górze obok tabliczki znamionowej na lewo mam 28 st, po prawej stronie 24 w pomieszczeniu gdzie stoi ster na kotle ok 22 st biorąc pod uwagę że ster stoi na górze kotła kilka cm od brzegu i zaraz drzwiczki wyczystki .

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Generalnie na tym sterowniku pierwszy sezon za to zawór 4 drogowy mam już 2 sezon. Przedtem używałem do obsługi zaworu sterownik z TECH i wszystko grało, piec pracował na sterowniku dwustanowym także z TECH

Jutro posprawdzam jeszcze wszystkie czujniki i prześle zdjęcia jak mam podłączony zawór

 

 

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi0254, proszę Cię, wprowadź trochę porządku do swoich postów, nie pisz jednego pod drugim i nie cytuj swojego poprzedzającego posta.

Jak Ci się coś przypomni, to edytuj poprzedni i dopisz, co masz na myśli.

Jak masz bałagan w postach, to treść nie jest zbyt przejrzysta i czytelna.

Taka mała prośba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spadła ,podnoszę powoli na mieszaczu, piec się trzyma bo zawór prawie cały czas zamknięty lub się otwiera na na max 20% i zamyka . Obecnie temp 18.6 z czujnika a powinna być 21 wprawdzie na zewnątrz też spadło -4.1 ale to nie powinno mieć wpływu bo na piecu się trzymie 57 , powrót 48.9 ,modulacja 19% 7873a3a982e08f962d2ca5c9b607fdc9.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Rafi0254,może masz włączoną ochronę powrotu,jeśli tak to wyłącz bo sterownik głupieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona powrotu raczej nie powinna być wyłączona, jeśli temp na powrocie jest na poziomie pod 50 st. można ją zmniejszyć, na foto widać że powrót nie spada poniżej nastawy,a kocioł dobija do zadanej. Min/max otwarcia mieszacza 0-100% czy 15-80% raczej nie będzie miało wpływu bo i tak ster nie ustawi mieszacza ani na 0 ani na 100% . Trochę dziwnym jest że na grzejniki idzie ponad 50 st, a w sterze pokazuje że w chacie tylko nie całe 19 st. Tu coś nie gra.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego ster nie otworzy mieszacza na 100%?Jeżeli temp. kotła spadnie poniżej zadanej mieszacza to napewno to zrobi.Dlaczego nie wyłączyć ochrony?Jeżeli ma ustawioną temp. mieszacza pow. 50 i powrotu pewnie też a na kotle niewiele więcej to nie ma szans na ich utrzymanie,chyba że ochronę da na 35 ale to bez sensu.Zresztą zdaje się ze powrót ma podniesiony przez cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.