Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem tak kolega Klaudiusz pomógł mi ogarnąć mój piec i sterownik i dzięki mu za to ;)

Posiadam piec 35KW z palnikiem ekoenergia 25-35 kw . Obecnie jadę na takich ustawieniach.

 

Moc : 20 Kw

Powietrze : 6-20

Kaloryczność: 28 ( pale wesoła)

Modulacja 7-70

 

Przy tych ustawieniach mam idealny kopczyk, wszytko ładnie się wypala . W piecu całkiem czysto . Nawet zmieniać sama moc na 15 kw nie było problemów z pracą pieca. Jedynie co trochę dłużej chodził na najwyższą modulacji.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

a możesz fotę kopczyi przesłać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tego nie sprawdzil to nie zabieralbym glosu.

Dlatego pytalem o rzad oszczednosci jakie przynosi rozwiazanie Kamila.

On ma swoje sposoby i swoja kotlownie ja swoja, Ty swoja a kolega ktoremu Kamil sugeruje nieoplacalnosc rozwiazania po przez zabezpieczenie na CWU swoja kotlownie. Po za tym taniej sprawdzic pewne rozwiazania gdy ma sie na czym, zamiast od razu modernizowac cos co moze wcale nie musi byc zmieniane...

A to screny ze sterownika

attachicon.gif20171228_213832.jpg

attachicon.gif20171228_213325.jpg

attachicon.gif20171228_213850.jpg

Nie wiem czy to juz perpetum mobile, ale ja jestem z efektow bardzo zadowolony.

Ogrzewam stary dom niezbyt dobrze ocieplony, ktory jest w remoncie i ma obecnie jakies 60mkw plus dobudowana pierwsza czesc nowej czesci ok 35mkw nie ocieplone sciany, tylko dach i bez dobrego grzejnika (za maly przewidziany byl na 8mkw) w styczniu dojdzie jednak ocieplenie posaxzki plus pierwsza czesc podlogowki.

Wyniki jak widac na screnach, z tym ze ja nie utrzymuje pieca w ciaglej pracy, bo dla mnie jest to bez sensu, skoro pol dnia potrafi nikogo w domu nie byc, wiec na ten czas temp ekonomiczna na poziomie 18.5°C

Nie widze by mi sie przez to piec pozniej meczyl jak to czytam w niektorych wypowiedziach.

Wyniki te jednak osiagnalem po modernizacji kotlowni.

Przyznam ze mialem tez i 18kg/dobę spalanie w wyniku awarii sterownika, a wlasciwie to softu w sterownika, co bylo spowodowane czestymi zanikami napiecia.

Jednak po resecie i prawidlowym skonfigurowaniu spalanie powrocilo do normy.

Przyjmuje iz jest to obecnie ok 10kg/dobę.

Pozdrawiam i zycze powodzenia, jednak z tym zaworem 4D do ochrony powrotu ....

Ja bym sobie zntym dal spokój.

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak kolega Klaudiusz pomógł mi ogarnąć mój piec i sterownik i dzięki mu za to ;)

Posiadam piec 35KW z palnikiem ekoenergia 25-35 kw . Obecnie jadę na takich ustawieniach.

 

Moc : 20 Kw

Powietrze : 6-20

Kaloryczność: 28 ( pale wesoła)

Modulacja 7-70

 

Przy tych ustawieniach mam idealny kopczyk, wszytko ładnie się wypala . W piecu całkiem czysto . Nawet zmieniać sama moc na 15 kw nie było problemów z pracą pieca. Jedynie co trochę dłużej chodził na najwyższą modulacji.

 

Dmuchawa 80W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy o co dokładnie pytasz...

Jeśli chcesz zwiększyć nawęglanie palnika potencjałem, to dajesz w dół.

Natomiast, jeżeli chcesz ustawić właściwy potencjał podajnika, bo brakuje Ci z przeliczenia licznika zużycia, czyli jeśli licznik pokazał, że kocioł spalił mniej węgla niż w rzeczywistości, to trzeba dać w górę.

 Jest tak jak piszesz, brakuje mi w liczniku.

Wsypuję 25kg i po wypaleniu licznik pokazuje 22-23kg.

 

Więc trzeba jednak potencjał do góry.... 

 

W serwisie podali potencjał 17kg, ale na nim zaniżał licznik więc na logikę powoli schodziłem w dół żeby więcej podawał.

Teraz potencjał jest ustawiony na 16kg i nadal brakuje...

 

Dziś wsypałem znów 25kg. Zmienię zaraz na 17,5kg i zajrzę za 5 dni jak się wypali ;)  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabelski piszesz że wsypales 25 kg i za 5 dni sprawdzisz jak się wypali. Chyba dużo wcześniej się wypali zobacz za 1do 2dni.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa moje przypuszczenia zmierzyłem to kilku krotnie u siebie i w moim przypadku zaznaczam w moim spalanie wzrasta o jakieś 2/3kg dobowo jeśli popmka CWU chodzi cały czas a nie tylko żeby dogrzać jak będzie spadek temperatury. u mnie piec się praktycznie nie odstawia jedynie latem ale to inna sprawa mówimy o zimie.

i jak może zbiornik działać jako bufor skoro temperatura kotła jest wyższa od CWO zawsze o jakieś minimum 3stopnie

nawet jeśli jest tak jak mówisz to wynika z tego że do ogrzania CWO potrzebujesz 3kg groszku a oddaje Ci ponad 3kg to nie jest perpetum mobile że więcej wyciągasz niż wkładasz

 

Wszystko zależy od strat postojowych bojlera i ocieplenia rurek... jeden ma porządny bojler i małe straty i nie zauważa różnicy a drugi ma bojler z dużymi stratami postojowymi i widzi dużą różnicę np. Galmet 120l ma straty 1.8kW/dobę a Viessman 160l tylko 1.2kW - podgrzewasz przecież tylko na straty postojowe i na wykorzystaną CWU (w sumie nawet wielkość zasobnika jest bez znaczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabelski piszesz że wsypales 25 kg i za 5 dni sprawdzisz jak się wypali. Chyba dużo wcześniej się wypali zobacz za 1do 2dni.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 Ciekawy byłem kto się na to złapie :D  :D  :D

 

Kotłownię mam umieszczoną centralnie w środku domu, więc jak schodzę z góry zrobić sobie kanapkę w kuchni to zawsze zaglądnę.

 

Żona się śmieje ze mnie że kocioł to moje następne dziecko :D  :D  :D i że zaglądam tam częściej niż do niej :P  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czytam trochę o tym sterowniku i bardzo podoba mi się taka współpraca uzytkowników z autorem tego sterownika i osoby z tym związane.Użytkuje kocioł SKAM-P Plus 12Kw z palnikiem Ardeo Iron i dmuchawa Domer DM80 i chciałbym zapytać jak taki zestaw pracował by z tym sterownikiem,obecnie mam SPPV2l i jestem rozczarowany jego pracą,nie odpowiada mi praca dmuchawy, a mianowicie dmuchanie przerwa,dmuchanie przerwa i jeszcze dochodzi podejście twórcy tego sterownika,bo według niego każdy musi wszystko potrafić i mieć na to czas,ale ja  na to nie mam czasu i mozliwości technicznychi stąd moje pytanie jak ten sterownik ogarnie mój sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest też tak, że podepniesz ten ster pod swój kocioł i już będzie się pięknie palić.

Trochę czasu będziesz musiał poświęcić na poznanie zasady działania i poobserwować palnik. Weź to proszę pod uwagę.

Jeśli zrozumiesz zasadę, jak poszczególne zmiany nastaw wpływają na to, co się dzieje na palniku, to będzie już z górki.

Wielkim plusem tego sterownika jest przejrzystość i czytelność funkcji oraz intuicyjna obsługa.

Kocioł i palnik masz bardzo dobre, więc ster powinien się szybko w ten zestaw wkomponować

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak żeby zrozumieć w pełni działanie tego sterownika to dość długa droga i czas który spędzimy na obserwacji pieca oczywiście z Forum i użytkownikami będzie Ci zapewne dużo łatwiej

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czytam trochę o tym sterowniku i bardzo podoba mi się taka współpraca uzytkowników z autorem tego sterownika i osoby z tym związane.Użytkuje kocioł SKAM-P Plus 12Kw z palnikiem Ardeo Iron i dmuchawa Domer DM80 i chciałbym zapytać jak taki zestaw pracował by z tym sterownikiem,obecnie mam SPPV2l i jestem rozczarowany jego pracą,nie odpowiada mi praca dmuchawy, a mianowicie dmuchanie przerwa,dmuchanie przerwa i jeszcze dochodzi podejście twórcy tego sterownika,bo według niego każdy musi wszystko potrafić i mieć na to czas,ale ja  na to nie mam czasu i mozliwości technicznychi stąd moje pytanie jak ten sterownik ogarnie mój sprzęt?

Mam ten sam kocioł.Dmuchawa Ewmar-Ness 40 W,palnik AZPP Gregor 15-25 kw.Sterownik świetnie współpracuje z dmuchawą.Jestem z niego zadowolony.Sądzę że tak duże możliwości ustawień i współpraca producenta i kolegów z forum pozwolą ogarnąć również Twój zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, mam styczność praktycznie na co dzien z 3 sterami,skzp,irydem,i talosem wszystkie 3 z pidem. Każdy da się ogarnąć, z tym że dużo zależy od palnika.jednak jak dla mnie najbardziej intuicyjnym jest skzp, Iryd mimo że jest mocno rozbudowany i działa na nieco innej zasadzie, brakuje mu paru istotnych rzeczy jak dla mnie a które ma skzp. Talos znów ubogi na wyświetlaczu masę rzeczy poblokowane kodem które producent niechetnie podaje nawet instalatorom. SPP jest niezłym sterem jednak uważam że skzp jest o wiele bardziej intuicyjny.Spp i Talos to ponoć stery "uczące" się.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za podpowiedzi ja już jakiś czas użytkuję ten kocioł i coś tam ogarniam,ale w domu jestem jeden dzień w tygodniu i brakuje mi czasu na posiadówki przed kotłem,a jak wygląda jego praca w automacie,bo żona jedynie zobaczy jak wygląda palnik i podstawowe  sprawy ewentualnie prześle mi fotkę jak to wszystko wygląda,a  wtedy ja spróbuje coś zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wskazane aby ster chodził w auto, wtedy jest ekonomiczny, itp.pewne rzeczy trzeba mu zapodac, ster ma wiedzieć jaka moc palnika, jaka kaloryczność opału,ile ma być wiatru. Jak już ma wszystko podane jak należy, możesz śmiało zajrzeć tylko raz w tygodniu dosypać opału i wybrać popiół. Warto mieć wgląd na pracę kotła przez neta.producent ma w ofercie coś takiego lub opcja i moim zdaniem dla mnie lepsza, jeden z użytkowników tego stera napisał apke na andka i to działa ,potrzebny dostęp do neta.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam sterownik nie zmieni kaloryczności i tu będzie problem jeśli mała zmiana to jakoś przejdzie ale trochę większa może spowodować wygaszenie pieca lub przesypywanie wegla

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszło dwa lata temu montowałem u siostry RBR-a z ecoalem przy rozruchu wpisaliśmy moc dmuchawy i palnika,kocioł mimo zmian paliwa daje radę bez ingerencji w parametry i obsługa polega na wybieraniu popiołu i dosypywaniu paliwa,wiadomo można by się przyczepić że spala za dużo,popiół nie taki, ale i tak wygląda to nawet ok,czy ten sterownik będzie działał podobnie.Zdaję sobie sprawę z tego ,że jakieś korekty będą potrzebne.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.