Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Juz był inny węgiel teoretycznie miał spiekalność 0 RI ale spiekał się jeszcze bardziej niż skarbek

a ja skupiłbym się na szczelności retorty i drożności kanałów powietrznych.

A czy możesz dać zdjęcie gdzie dobrze będzie widać korpus palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie w auto ma wpływ na kopczyk tak jak piszesz u mnie jak dam mniej to się zapada a powietrze ma wpływ na to jaki jest proces spalania i temperatura na retorcie jak by nie patrzył te ustawienia co podałeś z małą korekta u mnie są rewelacyjne palnik technix eko bobrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na temperaturę topnienia popiołu. Te z niska spiekaloscia ri 0 mają niska temperatura topnienia . Poszukajcie coś z wysoką i przetestujcie .

 

Do istotnych właściwości fizykochemicznych popiołu, mających wpływ na przebieg procesu spalania w kotłach rusztowych, zwłaszcza retortowych, należą jego temperatura spiekania i mięknienia. Wysokość tych temperatur zależna jest od składu chemicznego popiołu. Składnikami wpływającymi na wzrost temperatury topnienia są tlenki krzemu SiO2 (popularnie zwane krzemionką) i glinu Al2O3 (popularnie zwane korundem). Wysoka zawartość składników powodujących powstawanie popiołu o niskich wartościach temperatur charakterystycznych, zwłaszcza temperatury topnienia popiołu, jest przyczyną występowania zjawiska „szlakowania złoża” paliwa oraz zanieczyszczenia powierzchni wymiany ciepła – tworzenia depozytów w komorze paleniskowej i na powierzchniach konwekcyjnych wymiennika ciepła. Konsekwencją występowania tych zjawisk jest zmniejszenie sprawności ruchowej kotła (konieczność częstego czyszczenia powierzchni wymiany ciepła), zwiększenie temperatury spalin na wylocie z kotła (spadek sprawności energetycznej). Zaleca się, by w przypadku kotłów z automatycznym, ciągłym podawaniem paliwa do paleniska stosowane były węgle o małej zawartości popiołu oraz o odpowiedniej jego charakterystyce, zwłaszcza dla kotłów retortowych temperatura jego spiekania nie powinna być niższa niż 1100oC, a temperatura mięknienia popiołu co najmniej równa 1250oC lub wyższa.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

To powiedz mi co radzisz bo problem u kolegi jest i nie idzie z nim sobie poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem problem ze spiekalnoscia i kupiłem groszek Ogień syberyjski spiekalność 0 RI i faktycznie do popielnicą spada tylko proszek

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ustawień.

Obecnie mam 1 sekundę podawania, dodmuch 5 i kopczyk nie ma prawa się zapaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz 100% racji ale jak widzisz zależy to wszstko od wielu czynników a poza tym wiesz masz inny podajnik a w zasadzie motoreduktor i podaje Ci 2/3 razy tyle co nam :) wszstko rozchodzi się o ustawienia każdy parametr musi się zgrać z innym

Prawdopodobnie jak bys dał z 3/5sek to by Ci kopczyk się podniósł

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie piszę, że wszystko zależy od ustawień i nie ma co demonizować roli dodmuchu przy zapadaniu się kopczyka, bo to nie jest ta przyczyna.

Zapada się kopczyk, to jest za mało węgla, albo za dużo powietrza. Jak kto woli. To tak w skrócie.

 

 

Prawdopodobnie jak bys dał z 3/5sek to by Ci kopczyk się podniósł

 

Nie podniesie się (ewentualnie tylko po podaniu - to akurat normalne).

Kluczem jest tylko właściwy stosunek napowietrzania do nawęglania palnika.

Krótkie podawanie częściej mi wzrusza złoże, bo tego akurat chcę.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się dodmuch jest tyle co sek podawanie tylko moc możesz ustawić dmuchawy czas jest ten sam co podawania  :)

chyba pomyliłeś z czyść palnik co tylko tam nie ustawiasz mocy a czas i co ile

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zanim zwolni to chwila musi minąć ma swoją bezwładność i zanim wystartuję to też chwila zwłoki jest. Chyba że P. Tomek coś w algorytmie pozmieniał i tak jest ale czasu nie da się ustawić dodmuchu jest taki jak czas podawania 

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.