Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A czasem trzeba odrobiny humoru... :P

Stali bywalcy wiedzą przecież, że MarekD, to zapalony, żarliwy, bezkompromisowy i namiętny entuzjasta prostych kresek ;)

i wykres z taaaaaakimi falami nie daje mu spokoju...

Ja Go rozumiem

No cóż u mie się nie da już popsuć prostych kresek tak sterownik nauczyłem co ma robić i to robi . Uważam ze każdy wzrost spalin nieuzasadniony to straty kominowe .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kolega doprowadza świeże powietrze z zewnatrz rurą do wentylatora i dlatego ma niską temp podajnika.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Tak jest masz racje powietrze jest z zew. Zaraz przy wentylatorze .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nieuzasadniony czasem jak nie podniesiesz spalin to nie podniesiesz temperatury kotła:)

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

No właśnie, a u mnie dziś żonie zimno było i "pobawiła"się sterownikiem gdy wróciłem zobaczyłem takie "cuś" i nie mam pojęcia co zrobią sama też nie wie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

1e7326e91d350285176c3e7e8e74f53a.jpg

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż Jej ten wykres i postrasz, że kocioł przez te nieautoryzowane zmiany nie może dojść do siebie i nie wiadomo, czy jak osoba nieprzeszkolona wprowadzała zmiany, to producent uzna gwarancję.

Będziesz miał na przyszłość spokój... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie strat kominowych...

Dziś wyczyściłem kocioł po 2 tygodniach, choć nie był specjalnie brudny (filmik przedstawia stan zabrudzenia kotła z dnia wczorajszego)

Temperatura spalin po oczyszczeniu spadła o około 15 stopni.

Poniżej wykres spalin z przed i po czyszczeniu.

Pauza działa ;) też widać na wykresie.

 

post-70418-0-22866600-1517912123_thumb.jpg

 

 

post-70418-0-56613500-1517908998_thumb.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zrobiła, nic mi nie przychodzi do głowy zastanawia mnie ten skok temp i odstawienie kotła, ale nie ważne. Wspomniałeś o czyszczeniu kotła, tak tu też już dawno odkryłem że niewielki pył na półkach ma wpływ na temp spalin i kocioł chodzi na nieco wyższej mocy aby podbic, a jeszcze blachy na półkach też zatrzymują tego syfu trochę, ster reaguje niemal natychmiast po czyszczeniu kotła, niżej spaliny niższa modulacja.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.08 (2017-11-09)


...


- W oknach obwodów CO, doszedł przycisk OPCJE, będą tam stopniowo dodawane różne funkcje dla CO.


  na obecną chwilę jest tam dodana opcja włączenia /wyłączenia wejścia termostatu dwustanowego (wejścia CO1, CO2 na  zielonym      złączu sterownika.


Informacja o stanie wejścia termostatu jest teraz wyświetlana na każdym z obwodów (np. REG:ON, REG:OFF)


...


Pewnie tam trzeba zajrzeć.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spalaniu- to chyba za dużo wiatru dajesz, ale masz też coś nie tak w instalacji jak masz zrobiona ochronę powrotu? Przez CWU czy pompa kotłowa czy może jeszcze inaczej? Dlaczego udrutowałeś kocioł na 60%?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporą temp.kieruje na instalacje pod 50st, kocioł nie radzi sobie aby tyle podać i go dławi. Za nisko spaliny, pod 80 st trochę przy mało i kocioł nie może dać rady. W samym palniku sądząc po zdjęciu masz za dużo kalafiorów, spróbuj z tym coś zrobić mniej wiatru ustabilizuj kopiec, co do skakania temp jaki przepływ wody przez kocioł? Może być za mały i jeszcze jedno nastawy odnośnie zachowania się siłownika zaworu 4D też należy poprawić, daj więcej na czasie stabilizacji

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pozmieniałem spaliny 114 ,stabilizacja z 5 sekund na 30 ,temperatury na mieszaczu zadana 44 /min 40 ,max 55 pozostało opanować kopiec i zobaczymy co do przepływu wody to pompka na 2 biegu zwiększyłem też modulację z 60 na 90 poczekamy zobaczymy. Acha i wiatrak na max 25%

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey z czego zrobiłeś ten deflektor?  :rolleyes:

 

Garnek od Reksia zaadaptowałem  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2.08 (2017-11-09)

...

- W oknach obwodów CO, doszedł przycisk OPCJE, będą tam stopniowo dodawane różne funkcje dla CO.

  na obecną chwilę jest tam dodana opcja włączenia /wyłączenia wejścia termostatu dwustanowego (wejścia CO1, CO2 na  zielonym      złączu sterownika.

Informacja o stanie wejścia termostatu jest teraz wyświetlana na każdym z obwodów (np. REG:ON, REG:OFF)

...

Pewnie tam trzeba zajrzeć.

 

Zostałeś bohaterem mojego domu ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporą temp.kieruje na instalacje pod 50st, kocioł nie radzi sobie aby tyle podać i go dławi. Za nisko spaliny, pod 80 st trochę przy mało i kocioł nie może dać rady. W samym palniku sądząc po zdjęciu masz za dużo kalafiorów, spróbuj z tym coś zrobić mniej wiatru ustabilizuj kopiec, co do skakania temp jaki przepływ wody przez kocioł? Może być za mały i jeszcze jedno nastawy odnośnie zachowania się siłownika zaworu 4D też należy poprawić, daj więcej na czasie stabilizacji

 

 

@Zbyszko, jak można podnieść temperaturę spalin obniżając wiatr ?

Czy to jest tożsame z, obniżyć temperaturę spalin przez podwyższenie wiatru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że można ustalając kopiec,weź pod uwagę że mając dużo powietrza a mało towaru na palniku co Ci to da? Jest reguła: odpowiednią ilość wiatru do nawęglania. Za mało paliwa za dużo wiatru= wychłodzenie spalin. Itd itd.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.