Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

eee... z tym wzrostem modulacji w czasie to się zastanowić trzeba czy palnik zechce robić to co sterownik czyli właściciel kotłowni mu rozkaże,  to nie palnik gazowy, ma swoją bezwładność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie spróbuje, to się nie będzie wiedzieć.... bo jak to zwykle bywa, teoria teorią, a praktyka swoje ;)

Przypuszczam, że nie będzie tak źle, a z pewnością lepiej niż w dwustanie. Bo tam palnik w czuwaniu, a potem pełna moc.

A tu modulacja będzie wzrastać stopniowo, ale szybciej niż do tej pory.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było jescze o agresywnosci modulacji wzgledem spadku temp. Moim skromnym zdaniem nie powinna ona byc uwzgledniona powrotem a temp. kotła i parametr którym ustawiamy szybkość wzrostu modulacji na spadek tem. na kotle może nie mam racji i mogę się mylić ale widzialem taką opcje w innym sterowniku

 

Myślę że w tej chwili takiego dylematu nie mają użytkownicy zabezpieczający powrót pompą kotłową,

czy cwu. Mają ładne wykresy  :o. U mnie powrót zabezpiecza tylko 4D i wykres mam jaki mam.

Takiej korekty ja bym nie widział jako ręczna korekta, tylko korekta w algorytmie.

Np. u mnie modulacja ustawiona między 15%, a 65%. I teraz tak, kocioł podnosi temperaturę

dochodzi do temp. zadanej i jeszcze ma modulację 35%, a kiedy spada to przy temp. zadanej ma modulację 18%.

Jak dla mnie powinno być odwrotnie. 

Spoko, tak sobie tylko piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOREKTA POGODOWA. Czujnik pogodowy jeszcze w drodze, ale chciałbym się upewnić czy dobrze pojmuję zasadę.

Nie mam mieszacza. Korekta zaczyna działanie poniżej 10° i przy tej zewnętrznej temp. wystarcza mi 55° na kotle.

Teraz jest w okolicach 0° i temp. zadaną kotła mam ustawioną na 60°. Czy ustawiając zadaną 55° i korektę pogodową na 5,

będę miał na kotle zadaną 60°? Zaworu 4D praktycznie nie dotykałem od rozpoczęcia sezonu, temperaturę 

na CO podnoszę zadaną na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum w tamtym tygodniu kupiłem sterownik skzp 02.mam pięć mgspaw Tauron Duo 25kw jestem zadowolony z zakupu.czy ktoś z was ma może taki pięć i podzielił by się ustawieniami tego sterownika pod ten piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOREKTA POGODOWA. Czujnik pogodowy jeszcze w drodze, ale chciałbym się upewnić czy dobrze pojmuję zasadę.

Nie mam mieszacza. Korekta zaczyna działanie poniżej 10° i przy tej zewnętrznej temp. wystarcza mi 55° na kotle.

Teraz jest w okolicach 0° i temp. zadaną kotła mam ustawioną na 60°. Czy ustawiając zadaną 55° i korektę pogodową na 5,

będę miał na kotle zadaną 60°? Zaworu 4D praktycznie nie dotykałem od rozpoczęcia sezonu, temperaturę

na CO podnoszę zadaną na kotle.

Tak korekta zaczyna działać dopiero poniżej 10* na zewnątrz i przy korekcie 5 tak jak piszesz temperatura spada na 0* to temperatura rośnie albo na kotle albo za mieszczaczem zależy od ustawień o 5stopni czyli w twoim przypadku temperatura Kotła rośnie z 55* na 60*

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem na 20 i zobaczę jak będzie dalej,bo czasu mało i pomału trzeba się szykować do drogi,muszę tak wszystko zostawić może jakoś to wytrzyma do soboty.

zmniejsz do dmuch w podawaniu o - 1 a w ogólnej pracy zostaw na 20 max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum w tamtym tygodniu kupiłem sterownik skzp 02.mam pięć mgspaw Tauron Duo 25kw jestem zadowolony z zakupu.czy ktoś z was ma może taki pięć i podzielił by się ustawieniami tego sterownika pod ten piec

Kolego nie ma czegoś takiego jak super pomysł na ustawienia musisz wstepne nastawy  ustawić i obserwować palnik spalanie i czystość w kotle no i koniecznie zerknij do instrukcji chyba już jest jako DVD  bo ludziom się nie chce czytać ,

Oczekujesz pomocy i informacji ale nic nie powiedziałaś o ustawieniach jakie juz masz jakiś wykres załącz itd .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem jednej rzecz u Ciebie po co podnosić temperaturę kotła jak masz zawór 4drozny i skrecony na 3/4 To się ma nijak boi tak na dom idzie sporo mniej niż na kotle chyba że o czymś nie wiem i nie napisałeś

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Klaudiusz prawisz co do Marka nowego na forum. Wiesz jest nowy nie zna tajników co do sterownika no i całej aureoli z tym związanej czyli INSTALACJA .

Myśle ze czas pokaże co Marek będzie chciał od tego stera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekDąbrowski taki duzy piec? a ile i co (ocieplenie, inne) ogrzewasz? Czym palisz? Jaka instalacja, jak rozwiązana, gotowca nastaw nikt Ci nie poda,bo takich nikt nie posiada, musisz sam do nich dojść na podstawie podpowiedzi ( przejrzyj posty) i obserwacji,poznać sterownik,nauczyć się go.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto ustawienia pieca powietrze nim.10% max 28% podawanie 9sek plus3% modulacja min45% max100% kalorycznosc ekogroszek 25mj chodzi mi tylko o to przy tych ustawieniach piec przy obecnej temp. spala 20 kg na dobę powierzchnia do grzania ok.200 m2 dom nie ocieplony co można jeszcze poprawić.i tak spala o 10 kg na dobę mniej niż na starym sterowniku elektronikę sp18l który po roku się zepsuł.ps.instrukcje czytałem jeszcze przed zakupem sterownika i to nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie smugi na palniku świadczą o nieszczelności na koronie(uszczelniałem koronę silikonem 1500, miał on dość płynną konsystencję i chyba wyparował)?

post-13345-0-91116300-1517162480_thumb.jpg

 

Nie mogę ustawić spalania na tym nowym paliku. Na ekorecie mam niedopalony groszek, temp spalin w przedziale 160-190, na groszku kolumbijskim temp spalin trochę niższa ale za to robią się spieki żużlowe. Na poprzednim palniku nie miałem problemów z ustawieniami i szukam teraz przyczyn. 

Edytowane przez AdamMa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.