Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócę jeszcze do tematu sprzęgła.

Przy ewentualnym zakupie proszę brać pod uwagę moc.

To, że jest podane np. 25kW to nie znaczy, że jest do pieca 25kW. Liczy się to trochę inaczej.

Moc maksymalną sprzęgło (wymiennik) przekazuje przy pewnych parametrach zewnętrznych.

Np. musi to być różnica pomiędzy stroną zasilania  a odbioru 60 stopni. Przy mniejszej różnicy moc przekazywana będzie np 10kW.

Używałem w lato taki wymiennik do grzania wody w basenie. Na wymienniku 25kW trudno było utrzymać moc kotła powyżej 50%. Trzeba było sporo podnieść temp. zadaną na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz było ok aczkolwiek trochę mnie to dziwiło bo jak robiłem aktualizację do 1.76 i 1.8 to wszystkie parametry trzeba było wpisywać od nowa. Przy 2.0 miałem te 65000 min i wczoraj jak robiłem do 2.10 to parametry zostały. Mam nadzieję że jak nie zrobiłem ust fabrycznych to praca sterownika/kotła będzie chodziła wedle tych poprawek softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do tematu sprzęgła.

Przy ewentualnym zakupie proszę brać pod uwagę moc.

To, że jest podane np. 25kW to nie znaczy, że jest do pieca 25kW. Liczy się to trochę inaczej.

Moc maksymalną sprzęgło (wymiennik) przekazuje przy pewnych parametrach zewnętrznych.

Np. musi to być różnica pomiędzy stroną zasilania a odbioru 60 stopni. Przy mniejszej różnicy moc przekazywana będzie np 10kW.

Używałem w lato taki wymiennik do grzania wody w basenie. Na wymienniku 25kW trudno było utrzymać moc kotła powyżej 50%. Trzeba było sporo podnieść temp. zadaną na kotle.

Dzięki za podpowiedź bo szczerze bardzo poważnie myślę o tej modyfikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do tematu sprzęgła.

Przy ewentualnym zakupie proszę brać pod uwagę moc.

To, że jest podane np. 25kW to nie znaczy, że jest do pieca 25kW. Liczy się to trochę inaczej.

Moc maksymalną sprzęgło (wymiennik) przekazuje przy pewnych parametrach zewnętrznych.

Np. musi to być różnica pomiędzy stroną zasilania  a odbioru 60 stopni. Przy mniejszej różnicy moc przekazywana będzie np 10kW.

Używałem w lato taki wymiennik do grzania wody w basenie. Na wymienniku 25kW trudno było utrzymać moc kotła powyżej 50%. Trzeba było sporo podnieść temp. zadaną na kotle.

 

Sprzęgło hydrauliczne a wymiennik to dwie różne rzeczy i różne mają zadania w instalacji.

Sprzęgło hydrauliczne łączy dwa obiegi pierwotny i wtórny bez fizycznego rozdzielania obiegów wody

Wymiennik rozdziela fizycznie dwa obiegi grzewcze a wymiana ciepła następuje poprzez powierzchnie płyt naprzemiennie połączonych z obiegiem pierwotnym i wtórnym,

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze wymienik czy sprzęgło? Jedno służy do czegoś innego drugie do innego.wiec złe pytanie. Jeśli do tego celu o czym piszą Klaudiusz i Tomek to samo sprzęgło nie wystarczy, ma byc sprzegłorozdzielacz,

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem załamany. W 2010roku wprowadziłem się do domu z 2000r. Instalacja co była kończona w 2010r po roku przerobienie kotła na Eko. Rok temu założenie zaworu 3D plus Skzp02. Teraz sugestie od innych "może sprzęgło" Jak tak dalej pójdzie to w przyszłym roku w kosmos polecimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz było ok aczkolwiek trochę mnie to dziwiło bo jak robiłem aktualizację do 1.76 i 1.8 to wszystkie parametry trzeba było wpisywać od nowa. Przy 2.0 miałem te 65000 min i wczoraj jak robiłem do 2.10 to parametry zostały. Mam nadzieję że jak nie zrobiłem ust fabrycznych to praca sterownika/kotła będzie chodziła wedle tych poprawek softu?

Zrobiłem tak jak ty wczoraj,ale czy w czasie aktualizacji też ci się włącza podajnik?

 

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co lepsze?

 

Nie podejmę się odpowiedzi na to pytanie, nie będąc u Ciebie w kotłowni i nie widząc Twojej instalacji.

A całą dyskusję na temat sprzęgieł i wymienników proponuję przenieść do działu Instalacje CO, tam zaglądają spece od tych tematów i na pewno coś sensownego i mądrego podpowiedzą.

 

@Jockey

Sprzęgło to taka rurka z dziurkami?

 

No mniej więcej... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja celem udoskonalenia softu.

Wprowadziłbym opcję kalibracji zasobnika tak jak to jest w Techu ale bardziej bym ją rozszerzył. Co to daje?

1. Mamy szacunkowe pojęcie na jak długo nam starczy zasyp. Można by dać jakiś komunikat w chwili kiedy opał zbliża się ku końcowi. (zdażyło mi się że zapomniałem zajrzeć do zasobnika i mi piec zgasł)

2. Zasypując zasobnik wiemy ile żeśmy kg wsypali, po spaleniu wsadu i zakończeniu kalibracji sterownik precyzyjnie określiłby potencjał podajnika i tym samym dane można by wykorzystać do ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem załamany. W 2010roku wprowadziłem się do domu z 2000r. Instalacja co była kończona w 2010r po roku przerobienie kotła na Eko. Rok temu założenie zaworu 3D plus Skzp02. Teraz sugestie od innych "może sprzęgło" Jak tak dalej pójdzie to w przyszłym roku w kosmos polecimy.

Sprzęgło stosujemy do rozdzielenia wielu obiegow i powinno być conajmniej 2x większe od kotła tak mówią spece
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było jescze o agresywnosci modulacji wzgledem spadku temp. Moim skromnym zdaniem nie powinna ona byc uwzgledniona powrotem a temp. kotła i parametr którym ustawiamy szybkość wzrostu modulacji na spadek tem. na kotle może nie mam racji i mogę się mylić ale widzialem taką opcje w innym sterowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zaczekajmy trochę bo P. Tomek ma teraz gorący bardzo okres jak już wspominał rajcuje nad nowymi projektami A poza tym jest sezon grzewczy i tak mamy bardzo Dobrze jadam dość często zostajemy aktualizacjie i bardzo często dodaje to o co poszukujemy. A tak na marginesie powiem tak jak by twórca wysluchiwał każdej jednej propozycji to by sterownik przestało być uniwersalny tylko by się zrobił dobry tylko do naszego kotła A przecież chyba nie o to chodzi. Sterownik jest teraz bardzo intuicyjny i dość prosty.

Oczywiście nie które postulaty są na prawdę fajne i myślę że warto by nad nimi przesiąść ale na WSZSTKO trzeba czasu i musimy się uzbroić w cierpliwość.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę jak dzieci na odpuście,ja chcę to, ja chcę tamto, sprawdźcie forum o sterownikach techa czy boleckiego ba na samej stronie boleckiego jest forum, i co z tego wynika. Tam nawet producent nie ma konta,nie wspominając o pisaniu z użytkownikami.Inny producent ( ster Tigra) tam zadzwonić to trzeba mieć psychikę że hej, bo www nawet nie wspominam. Także nie "jęczmy" i cieszmy się z tego co mamy.Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie ale jak czytam takie posty to czuje ze macie wypalone jakieś piętno z poprzednich czasów.

” Skoro się nic nie dzieje to niech tak zostanie.”

Żeby się nie cofać to trzeba się rozwijać. Stanie w miejscu tez cofa.

Przykładem może być Nokia która uznała że symbian to wystarczy i nic więcej nie trzeba.

 

Ja wybrałem sterownik bo miał pare funkcji które mi się spodobały. Jak są możliwości do rozbudowy to czemu tego nie zrobić? Może komuś to spasuje i firma zarobi.

Po co aktualizujące sterowniki skoro poprzednie wersje było OK.

I proszę nie tłumaczcie Pana Tomka. To on jest „władca” i jak zechce czyt. będą możliwości to coś zrobi

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że trafne spostrzeżenia, celne uwagi, fajne pomysły, konstruktywna krytyka, czyli tzw. "burza mózgów" w jakimś określonym temacie, sprzyja tylko rozwojowi danego pomysłu, czy idei, czy w tym przypadku naszego sterownika.

Natomiast smarownie wazeliny i "trwanie w okopach" to tylko zastój, stagnacja, brak rozwoju i nowych perspektyw.

 

Jeśli TomekBrz uzna jakiś nasz pomysł za godny uwagi i możliwy do realizacji, to mam nadzieję, że go wprowadzi.

Piłka i tak jest zawsze po Jego stronie.

A ja proszę, macie fajne przemyślane pomysły na doskonalenie sterownika, to piszcie, właśnie jak dzieci, a TomekBrz jak ojciec niech wybiera, to co dobre ;)

Pozdrawiam wszystkich!

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.